fbpx

Soovitused

Siit leiad häid soovitusi, mida Pärnus põnevat ette võtta.

Baltikumi esimene rahvusvaheline ratsaspordifestival (CHI) peetakse Maria talus

Ajavahemikul 3.-13. juuni, 2021.a. viiakse Pärnu linna Kõpu külas asuvas Maria talus läbi terves Balti regioonis esmakordselt toimuv rahvusvaheline ratsaspordifestival – CHI Pärnu. Mida taoline ettevõtmine endast kujutab?

Avasta Pärnumaad uue nurga alt – Peidus Pärnu

Pärnusse puhkama tulles võid sa külastada randa ja teha tiiru peale kesklinnas asuvatele tuntud söögi- ja istumiskohtadele. Või siis võid sa sel korral proovida avastada Pärnut ja Pärnumaad veidi teistmoodi, uue nurga alt, külastades paikasid, kuhu sa ehk varem sattunud ei ole.

Kosmosereis ja ookeanituur ümmarguses kinosaalis

Kellele ei meeldiks kinos käia: mugavad toolid, põnev film, meeldiv lõõgastus. Pärnus asub aga üks selline kino, mis tavalistest kinosaalidest oma sisult ja vormilt päris palju erineb. Nimelt on Pernova loodusmaja kerakino-planetaarium sõna otseses mõttes suure kera kujuline ning kinoekraaniks on kogu ruumi laepind.

Sindi kärestikule rajatakse rahvusvahelistele standarditele vastav veespordi ja veeturismikeskus

Tori Vallavalitsus koostöös Eesti Aerutamisföderatsiooniga (EAF) rajab Pärnu jõele endise Sindi paisu asemele rahvusvahelistele standarditele vastava aastaringse veespordi ja veeturismi keskuse.
Soovitused

Nimekiri poodidest, kust soetada Eesti disaini ja käsitööd Pärnumaal

Pärnus ja Pärnu maakonnas on mitmeid Eesti disaini- ja käsitööpoode, kust võib leida hingega valmistatud esemeid nii tuntud Eesti disaineritelt kui ka kohalikelt käsitöömeistritelt. Viibides Pärnus, tasub julgesti kohalikesse väikepoodidesse sisse astuda. Suurima valiku disaini- ja käsitööpoode leiad otse Pärnu südalinnast Rüütli tänavalt ja selle lähedusest. Mitmed silmapaistva valikuga käsitööpoed asuvad ka mujal Pärnu maakonnas. Koondasime siia kokku mõned kohad, kust kohalikku disaini ja käsitööd Pärnus ja Pärnumaal soetada.

Loe rohkem »
Soovitused

Ülevaatlik spikker, kus teha ilusaid talviseid pilte Pärnumaal

Lumine talv toob looduses ja linnapildis esile täiesti uutmoodi varjundid. Lumerohket aega ei maksa niisama raisku lasta, vaid seda tasub kindlasti ka fotoaparaadi või mobiiltelefoniga jäädvustada. Toomegi siin ära mõned kohad, kus Pärnumaal ilusaid talvepilte teha, millest paljud on saanud ka külastajate lemmikuks.

Loe rohkem »
Soovitused

Ühenda sport ja puhkus Pärnus

Pärnu linn ja maakond pakuvad aastaringseid sportimisvõimalusi. Siin saab mugavalt puhkamise ühendada spordiga ning tegevusi jätkub ka neile, kes tahavad lihtsalt värskes õhus aega veeta või spordisündmustele kaasa elada.

Loe rohkem »
Soovitused

5 põhjust, miks talvel Pärnusse tulla

Pärnu pole kindlasti koht, kuhu tulla puhkama vaid suvel. Võiks öelda, et isegi vastupidi – Pärnus on ka talvel väga tore, sest siin on mitmeid tegevusi, millest on võimalik osa saada ainult talvel. Loomulikult ootavad sind ka Pärnu spaad, kust leiad sobiva ööbimise nii paaridele kui ka peredele.

Loe rohkem »
Soovitused

Põnevust pakkuvad muuseumid ja näitused, mida külastada Pärnu kandis

Muuseumid pakuvad rohkelt avastamisrõõmu ja neist leiab alati midagi põnevat, ka siis kui neid mitmendat korda külastada. Pärnu muuseumides on kaasahaaravad püsiekspositsioonid ja pidevalt vahetuvad näitused, millega end kursis hoida. Tihti ongi muuseumide külastus hea ette võtta siis, kui õues on porine ja pime ning väga palju muud tegevust ei leidu. Pärnu muuseumid on enamjaolt avatud aastaringselt. Toome välja mõningad ideed, milliseid põnevaid muuseumeid ja näituseid Pärnus ja selle lähiümbruses külastada.

Loe rohkem »
Soovitused

Milliste lõõgastustega ja rituaalidega üllatavad sind Pärnu spaad

Pimedal ja külmal ajal vajame me aeg-ajalt lõõgastust, et vaim värske hoida. Selleks sobib hästi üks mõnus spaapuhkus või kui ööbima ei jõua, siis ka päevaspaa. Traditsioonilise spaa osaks on basseinid ja saunad, massaažid ja kehahoolitsused. Lisaks pakuvad mitmed Pärnu spaad erinevaid põnevaid lõõgastusi ja rituaale, millest mõnesid tutvustame kohe lähemalt.

Loe rohkem »
Soovitused

Parimad pildistamiskohad Pärnumaal

Pärnus ja selle ümbruses on palju ilusaid kohti, kus kauneid loodusfotosid või perepilte teha. Koondasime sotsiaalmeedia piltide põhjal kokku 15 parimat pildistamiskohta Pärnumaal, kus inimestele meeldib pildistamas käia ja kuhu sammud seada, kui soov on meeldejäävaid pilte teha.

Loe rohkem »
Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!