Transport

Lihtsaim viis Pärnusse jõudmiseks on tulla rahvusvahelise lennuga Eesti pealinna Tallinna või Läti pealinna Riiga. Pärnu asub mõlema linna lennujaamadest, mida ühendab kiire Via Baltica (E67) maantee, vaid paari sõidutunni kaugusel. Eesti suurim sadam asub Tallinnas, laevad Helsingist saabuvad sinna peaaegu igal tunnil. Pärnus ootab Jahtklubi purjekatega saabujaid.

Pärnu ühistransport

Pärnu ühistranspordi liinid ja ajad leiad SIIT. Igas bussipeatuses on linnakaart ning ajagraafik, tihedama liiklusega peatustes paiknevad ka elektroonsed tablood.

Pärnumaa ühistranspordis kehtib plastikkaardi süsteem. Sama süsteem on näiteks Tallinnas ja Tartus kasutusel. Kui olemas on analoogne kaart, siis töötab see ka Pärnus. Uus plastikkaart maksab 2€ ja seda saab osta igast piletimüügikohast. Bussi sisenedes on vajalik kaart valideerida.

Ühe tunni pilet linna külastajale maksab 1,5€, päevapilet 6€ ja viie päeva pilet 15€. Päevapilet hakkab kehtima siis, kui kaarti valideerides täitub päevapileti või 5-päeva pileti hind. Näiteks kui sõita päevas neljal erineval tunnil ning enda kaarti valideerida, muutub see automaatselt päevapiletiks.

Ühe tunni piletit on võimalik osta otse bussijuhilt. Selleks kaarti vaja ei ole. Paberpileti hind linnaliinidel on 3€ (maaliinidel 2€) ning maksta saab ainult sularahas.

Rohkem infot piletisüsteemi kohta leiab SIIT. Rohekem infot Pärnu bussijaama ja sealsete teenuste kohta leiab SIIT.

Taksod ja laevaühendus saartega

Taksode tellimine Pärnus:

  • 1222 – Pärnu Takso
  • 1918 – Elektritakso
  • 1200 – Go Takso
  • 1700 – Bristol Takso
  • 1300 – E-Takso
  • Lisaks töötab Pärnus mobiilirakendus Bolt

Laevaühendus Kihnuga (Munalaiu sadam) www.veeteed.com.

Laevaühendus Ruhnuga (Pärnu ja Munalaiu sadam) www.tuuleliinid.ee.

Laevaühendus Saaremaa ja Hiiumaa saartega (Virtsu ja Rohuküla sadam) www.praamid.ee.

Rendiautod Pärnus

Auto annab Sulle mugava võimaluse avastada kohti ka väljaspool Pärnu linna. Tutvu Pärnu maakonnas asuvate vaatamisväärsustega.

Autorent Pärnus:

Rendiautorent

Laverte Autorent

Parkimine

Pärnu kesklinnas ning suvel rannarajoonis on parkimine tasuline. Parkimise algusaja tähistamisel on õigus kesklinnas 1h ja rannas 0,5h tasuta parkimisajale.

Parkimise kohta loe täpsemalt SIIT

Bussiga Pärnusse

Tallinn-Pärnu ja Riia-Pärnu suunal liigub piisavalt busse, et igal ajal mugavalt oma reisisihtkohta jõuda. Eesti-sisest informatsiooni ja pileteid leiab hõlpsasti T-pilet keskkonnast. Paljud bussid on varustatud kõigi mugavustega nagu WC, multimeediakeskus, konditsioneer.  

Rahvusvahelist Riia – Pärnu – Tallinn marsruuti sõidavad järgnevad bussiliinid:

Pärnu lennujaam

Pärnu Lennujaama saabuvad nii rahvusvahelised kui kodumaised lennud. Läbi lennuühenduste oleme maailmale lähedal ning ühenduses erinevate suurlinnadega.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile