fbpx

Transport

Lihtsaim viis kohale jõudmiseks on lennata rahvusvahelise lennuga Eesti pealinna Tallinna või Läti pealinna Riiga. Pärnu asub mõlema linna lennujaamadest, mida ühendab kiire Via Baltica (E67) maantee, vaid paari sõidutunni kaugusel. Eesti suurim sadam asub Tallinnas, laevad Helsingist saabuvad sinna peaaegu igal tunnil. Pärnus ootab jahtklubi purjekatega saabujaid ning lennuväli väikelennukitega tulijaid.

Pärnumaa ühistranspordis kehtib plastikkaardi süsteem. Sama süsteem kehtib näiteks Tallinnas ja Tartus. Kui olemas on analoogne kaart, siis töötab see ka Pärnus. Uus plastikkaart maksab 2€ ja seda saab osta igast piletimüügikohast. Bussi sisenedes on vajalik kaart valideerida.

Ühe tunni pilet maksab 2€, päevapilet 5€ ja viie päeva pilet 15€. Päeva pilet hakkab kehtima siis, kui kaarti valideerida kolm korda, 5 päeva pilet siis kui valideerida 8 korda. Seda ei pea tegema korraga. Näiteks kui sõita päevas kolmel erineval korral ning enda kaarti valideerida, siis muutub see automaatselt päevapiletiks.

Ühe tunni piletit on võimalik osta otse bussijuhilt. Selleks kaarti vaja ei ole. Hind on 3€ ning maksta saab sularahas.

Pärnu linna parkimiskorraldus ja tasulise parkimisala kaart.

Pärnu kesklinnas ning suvel rannarajoonis on parkimine tasuline (kell 8-18). Parkimise algusaja tähistamisel on õigus 1h tasuta parkimisajale.

Taksode tellimine Pärnus: 1700, 1300, 1222, 1918, 12255, 1200, reisibuss 444 0046

Taksoveo info Pärnu linna kodulehel.

Laevaühendus Kihnuga www.veeteed.com (Pärnust ja Munalaiust).
Laevaühendus Saaremaa ja Hiiumaa saartega www.praamid.ee.