fbpx

Transport

Lihtsaim viis Pärnusse jõudmiseks on tulla rahvusvahelise lennuga Eesti pealinna Tallinna või Läti pealinna Riiga. Pärnu asub mõlema linna lennujaamadest, mida ühendab kiire Via Baltica (E67) maantee, vaid paari sõidutunni kaugusel. Eesti suurim sadam asub Tallinnas, laevad Helsingist saabuvad sinna peaaegu igal tunnil. Pärnus ootab Jahtklubi purjekatega saabujaid.

Bussiga Pärnusse

Tallinn-Pärnu ja Riia-Pärnu suunal liigub piisavalt busse, et igal ajal mugavalt oma reisisihtkohta jõuda. Eesti-sisest informatsiooni ja pileteid leiab hõlpsasti T-pilet keskkonnast. Paljud bussid on varustatud kõigi mugavustega nagu WC, multimeediakeskus, konditsioneer.  

Rahvusvahelist Riia – Pärnu – Tallinn marsruuti sõidavad järgnevad bussiliinid:

Lux Express

Pärnu ühistransport

Pärnu ühistranspordi liinid ja ajad leiad SIIT. Igas bussipeatuses on linnakaart ning ajagraafik, tihedama liiklusega peatustes paiknevad ka elektroonsed tablood.

Pärnumaa ühistranspordis kehtib plastikkaardi süsteem. Sama süsteem on näiteks Tallinnas ja Tartus kasutusel. Kui olemas on analoogne kaart, siis töötab see ka Pärnus. Uus plastikkaart maksab 2€ ja seda saab osta igast piletimüügikohast. Bussi sisenedes on vajalik kaart valideerida.

Ühe tunni pilet linna külastajale maksab 2€, päevapilet 5€ ja viie päeva pilet 15€. Päevapilet hakkab kehtima siis, kui kaarti valideerida kolm korda, 5 päeva pilet siis kui valideerida 8 korda. Seda ei pea tegema korraga. Näiteks kui sõita päevas kolmel erineval korral ning enda kaarti valideerida, muutub see automaatselt päevapiletiks.

Ühe tunni piletit on võimalik osta otse bussijuhilt. Selleks kaarti vaja ei ole. Paberpileti hind linnaliinidel on 3€ (maaliinidel 1€) ning maksta saab sularahas.

Rohkem infot Pärnu bussijaama ja sealsete teenuste kohta leiab SIIT.

Parkimine

Pärnu kesklinnas ning suvel rannarajoonis on parkimine tasuline. Parkimise algusaja tähistamisel on õigus kesklinnas 1h ja rannas 0,5h tasuta parkimisajale.

Parkimise kohta loe täpsemalt SIIT

Taksod ja laevaühendus saartega

Taksode tellimine Pärnus:

  • 1222 – Pärnu Takso
  • 1918 – Elektritakso
  • 1200 – Go Takso
  • 1700 – Bristol Takso
  • 1300 – E-Takso
  • Lisaks töötavad Pärnus rakendused Bolt ja Taxofon. 

Laevaühendus Kihnuga www.veeteed.com (Pärnust ja Munalaiust).

Laevaühendus Saaremaa ja Hiiumaa saartega www.praamid.ee.

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!