Lemmikloomaga reisimine

Pärnusse puhkama tulles ei pea oma neljajalgset lemmikut kurva südamega koju või naabrite juurde hoiule jätma. Pärnu on koerasõbralik linn ja koeraga külalised on teretulnud paljudes Pärnu kohvikutes, restoranides ja hotellides. Samuti on rannas eraldi alad, kus koeraga Pärnus võib supelda.

Koeraga puhkama

Koeraga külalisi majutavad teiste seas näiteks Hedon SPA & Hotel, ESTONIA Resort Hotel & SPA, Wasa Resort ja Hestia Hotel Strand. Hedonis pakutakse lemmikloomaga puhkajatele tube ajaloolise mudaravila esimesel korrusel, kust on ühtlasi lihtne õue pääseda. Strandis võib lemmikloomaga ööbida standardtoas. Estonia Resortis ootavad koeraga külastajaid toas aga joogikauss, rätik käppade puhastamiseks ja kilekotid. Koeraga Pärnusse tulles ja majutust broneerides tuleb kindlasti hotellile teada anda, et teil on neljajalgne kaasas. Samuti tasub juba puhkusele eelnevalt tutvust teha hotellis kehtiva tavaga, millistel aladel tohib koeraga liikuda ja millal tuleb kindlasti koer jalutusrihma otsa siduda.

Koeraga sööma-jooma

Kui koeral tekib janu, siis saab vett küsida mõnest tänavaäärsest koerasõbralikust restoranist. Linnas on ka avalikud veekraanid. Need asuvad Naisteranna sissepääsu juures, Lehe tänava pikendusel laste mänguväljaku juures ja Side tänava pikendusel. Purskkaevust lemmikloomale vett võtta ei tohiks.

Pärnu kõige koerasõbralikumad söögikohad on välja toodud siin lehel. Mõnes kohas võib koeraga einestada terrassil, teised lubavad sõbralikel ja rahumeelsetel neljajalgsetel ka siseruumides viibida. Mitmel pool pakutakse koertele joogiveekaussi ja midagi hamba alla. Osad kohvikud on joogivee ja joogikausi kutsikatele juba ennetavalt terrassile välja pannud. Tuntumad kohad, mis lemmikloomaga külastajaid ootavad, on näiteks Pärnu Jahtklubi, Poisi Eine, Steffani pitsarestoran, Supelsaksad, Oliveri aiakohvik, aga ka mitmed teised.

Koeraga jalutama

Pärnus on palju parke ja mõnusaid tänavaid, niisiis on koeraga jalutustiiru tegemine siin pigem lihtne ja eraldi nurgatagust kohta selleks otsima ei pea. Koeraga jalutamine on hea võimalus kauni kuurordiga tutvumiseks, mida Pärnu kahtlemata on. Muidugi eeldatakse ka siin, et koeraomanik oma koera järelt koristaks. Selleks on parkides ja linnas prügikastid.

Avalikel aladel jalutades peab koeral olema jalutusrihm. Ilma rihmata võib koer ringi joosta ainult aiaga piiratud koertepargis ja treenimisalal. Väherahvastatud kohtades võib loomaomaniku vastutusel koera hetkeks rihma otsast lahti lasta, kuid suvisel ajal sellist kohta naljalt ei leia. Jalutusrihma kasutamine annab hingerahu ka koeraomanikule endale, sest suvisel ajal on Pärnus palju melu ja nii ei teki ohtu, et koer kogemata võõraid tülitaks või jooksu pistaks. Plaanides koeraga mõne rahvarohke ürituse või laada külastamist, tuleks jalutusrihmale lisaks kasutusele võtta suukorv.

Koeraga ujuma

Tulles koeraga Pärnusse, pead arvestama, et Pärnu keskranda suvisel hooajal koeraga minna ei saa. Samuti ei ole lubatud lemmikloomadel purskkaevudes supelda. Kus siis koeraga ujuda? Selleks on Pärnus neli võimalust – Pärnu muuli juures asuv Pärnu jõe vasakpoolne kallas, Mai rand, Vana-Pärnu rand ja Raeküla rand. Täpsemat tähistust, kus koeraga Pärnus supelda, vaata siit.

Koertepark

Eelmisel aastal avati Mai kergliiklustee kõrval korralik aiaga piiratud koertepark. Pärnu koertepark koosneb kahest omavahel eraldatud alast, millest üks on mõeldud suurtele ja teine väiksematele koertele. Mõlemal alal on vahvad künkad ja põõsad, mille vahel neljajalgsed saavad rõõmsalt saba liputades ringi joosta. Põnevuse lisamiseks on koerteparki paigaldatud poomid, astmelauad, rambid, jooksutõkked ja agility tunnel. Koerteparki pääseb kõige mugavamini Mai kergliiklusteed pidi. Rannapromenaadi otsast kõndimist alustades on see umbes paarikümneminutilise jalutustee kaugusel.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!