fbpx

Spaapuhkus Pärnus

Pärnu spaad on Pärnu puhkuse üheks kõige armastatumaks komponendiks. Pärnu on pikaajaliste traditsioonide ja kogemustega kuurortlinn – juba 1838 avati Pärnu esimene supelasutus, kus suvel pakuti sooje merevanne ning talvel saunamõnusid. Linna suurepärane asukoht, lauge liivarand, värske õhk, rohelised pargid, samas linnamelu koos kvaliteetsete ravi- ja lõõgastusteenustega on Pärnu kuurordi ja Pärnu spaade populaarsuse tagaja.

Siin saab aastaringselt lasta end hellitada erinevates spaades – vee- ja saunamõnud, mudaravi, massaažid, laser- ja parafiinravi, soolakambrid ja šokolaadised mudimised pakuvad vaheldust nii kehale kui vaimule. Siinsetes spaades saab kogeda nii eksootilisi spaaelamusi kui eestimaiseid saunarituaale. Ja kel rohkem julgust, see võib osa saada külmakambri –100 °C jäisest “kallistusest”. Valida tuleb vaid sobiv Pärnu SPA ja puhkus võib alata.

Pärnu valiti 2019. aastal Euroopa komisjoni poolt ellukutsutud EDEN (European Destinations of Excellence) konkursi raames Eesti parimaks heaolu- ja terviseturismi sihtkohaks.

Pärnu spaad

Iga spaa on omamoodi ning endale meelepärase peaks leidma igaüks. 

Pärnus on ühtekokku 9 erinevat spaad:

Spaaelamused Pärnumaal

Moodsate linnaspaade kõrval ootavad huvilisi Pärnumaa loodusspaad. Erinevates turismitaludes pakutakse kuuma Eesti sauna koos meeprotseduuridega ja traditsioonilist vihtlemist. Proovida saab suitsusauna ja tünnisaunas mõnulemist. EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti) kvaliteedimärgisega on näiteks tunnustatud Klaara-Manni Maanaise Spaad. Maria talus saab aga osa ainulaadsest ja huvitavast saunateraapiast – talurahva spaast.

Spaaelamused Pärnumaal

Moodsate linnaspaade kõrval ootavad huvilisi Pärnumaa talurahvaspaad. Erinevates turismitaludes pakutakse kuuma Eesti sauna koos meeprotseduuridega ja traditsioonilist vihtlemist. Proovida saab suitsusauna ja tünnisaunas mõnulemist. EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti) kvaliteedimärgisega on näiteks tunnustatud Klaara-Manni Maanaise Spaad.

PS! Kõige suuremaid spaa-fänne oodatakse Pärnusse kindlasti märtsikuus, kui toimub Pärnu Spaanädal. Spaanädala raames on pakkumisel hea hinnaga spaapaketid, spaarituaalid, majutus ning lõuna- ja õhtusöögid.

ESTONIA Resort Hotel & Spa

Lisategevused

Pärnu keskkond on sobiv spaapuhkuseks neile, kes eelistavad rahu ja vaikust. Ainukeseks erandiks võib pidada suvehooaega, kui piirkonna külastajate arv kasvab kordades. Meeldivalt virgestava tegevusena võime soovitada jalgrattasõitu. Pärnu linnas on üle 70 kilomeetri kergliiklusteid, mis annab hea võimaluse linna avastada loodussäästlikul ning ka tervisele kasulikul viisil. Kindlasti võiks linna avastades külastada meie kohvikud ja restorane, mis pakuvad mitmekülgset menüüd.
 
Ekstreemsust otsivatele inimestele leiab Pärnust mitmeid aktiivse puhkuse võimalusi. Suvel on Pärnu populaarne surfarite seas, sest soe merevesi ja madal ning liivane põhi on eriti sobilik alustavale surfarile.  
 
Pärnumaal asub ka kaks suurt rahvusparki – Soomaa ja Matsalu, mis annavad võimaluse puhata linnamürast ja -kärast roheluse keskel. Lisaks asub siin mitmeid matkaradu rabades ja metsades
Täpsusta otsingut

Torusauna ja kümblustünni rent Kapteni talus

Lindi küla, Pärnu, Audruranna tee 56

Kümblustünni rent Kihnus

Rootsiküla, Kihnu vald, SEPA

Sepa talu Kihnu sauna rent

Rootsiküla, Kihnu vald, SEPA

Villa River Rose ainulaadne maasaun

Jõesuu küla, Tori vald, Orava tee 26a

Põnka saun

Rätsepa küla, Tori vald, PÕNKA

Vango Vetevaimu suitsusaun ja kümblustünn

Laiksaare küla, Saarde vald, VANGOTALU

Indiaaniküla tornsaun

Reinumurru küla, Põhja-Pärnumaa vald, Jõe Puhketalu OÜ

Wasa Resort spaa

Pärnu linn, Pärnu, Suvituse tänav 14

Fishing Village majutus ja saun kahele ehtsas kalalaevas

Eametsa küla, Tori vald, Kaste tee 1

ESTONIA Resort Hotel & Spa spaahotell

Pärnu linn, Pärnu, Anton Hansen Tammsaare puiestee 6

Tervise Paradiisi spaahoolitsused

Pärnu linn, Pärnu, Side tänav 14

Indiaaniküla püstkojasaun

Reinumurru küla, Põhja-Pärnumaa vald, Jõe

Maria talu talurahva spaa

Kõpu küla, Pärnu, MARIA

Strand SPA & Konverentsihotell spaahotell

Pärnu linn, Pärnu, Anton Hansen Tammsaare puiestee 35

Hedon SPA & Hotel spaahotell

Pärnu linn, Pärnu, Ranna puiestee 1

Saunatrip – haagissauna rent ja transport üle kogu Eesti

Urge küla, Tori vald, Margu

ESTONIA Resort Hotel & Spa privaatsaun KADAKA klubi

Pärnu linn, Pärnu, Anton Hansen Tammsaare puiestee 6

ESTONIA Medical Spa & Hotel spaakeskus TERMID

Pärnu linn, Pärnu, Sääse tänav 7

Vee- ja saunakeskus “Viiking Saaga”

Pärnu linn, Pärnu, Sadama tänav 15

ESTONIA Resort Hotel & Spa spaahoolitsused

Pärnu linn, Pärnu, Anton Hansen Tammsaare puiestee 6
Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!