Pärnu rand

Pärnu rand asub kesklinnast vaid veerandtunnise jalutuskäigu kaugusel. Tänu madalaveelisele ning kiiresti soojenevale lahele on Pärnu rand suurepärane supluskoht. Soojadel suvepäevadel võib veetemperatuur Pärnu rannas tõusta isegi kuni 30 kraadini.

Pärnu ranna veetemperatuuri rekord aastast 2010 on lausa 33°C!

Pärnus on ligi kaks kilomeetrit rannajoont, mis tähendab, et ruumi on kõigile soovijatele. Kõige populaarsem ala jääb rannahoone ümbrusesse. Lisaks keskrannale on üheks Pärnu mereääre tõmbenumbriks jõesuudme poole jääv naisterand.

Rannavalve

Pärnu rannas tegutseb rannavalve 1. juunist kuni 31. augustini. Rannavalve tegutsemispiirkond ulatub Side tänava pikendusest kuni naisterannani. Lapsevanemad saavad rannavalvuritelt lastele käepalu, millele kirjutada oma telefoninumber.

Ujumistingimuste kohta annavad teavet rannavalvetornide küljes asuvad lipud:

 • Punane lipp hoiatab, et ujumine on kõigile ohtlik (külm vesi, halvad ilmastikuolud, vetikad või muu reostus).
 • Kollase lipuga ei tohiks vette minna väikelapsed, eakad ja kehvad ujujad.
 • Rohelise lipuga on suplemine sobilik kõigile.

Tegevused rannas

Lisaks kaunile liivarannale on Pärnu rannas ka palju muud teha. Lapsi ootab ranna ääres suur mänguplats kiikedega, platsil tegutseb väike jäätisekohvik. Atraktsioone on paigutatud ka liivarannale, avatud on batuut ja minigolfirada. Samuti on rannas  rataste, tõukerataste, miniautode ja muude liikumisvahendite laenutus.

Üks populaarsemaid aktiivse puhkuse veetmise viise Pärnu rannas on surfamine. Tänu soojale ja madalale veele ning heale liivapõhjale on Pärnu rand Põhjamaade parim rand alustavale surfarile. Side tänava pikenduse lõpus asuvad surfiklubid, kes pakuvad mitmekülgseid võimalusi surfiga tegelemiseks. Suvel korraldavad surfiklubid mitmeid ägedaid üritusi ja kontserte.

Rannale lähimad restoranid on Steffani rannarestoran, Hedon spaahotelli restoranid Akord ja Raimond, Rannastaadioni Statka resto ning Rannahotelli restoran. Suvehooajal pakuvad erinevad pop-up kioskid ja väikesed välikohvikud jäätist, jooke, kergeid eineid ja muud kosutavat. Nälga rannas kindlasti ei jää ning enamikes kohtades saab maksta ka kaardiga.

Uutest toidukohtadest on Kuuse tänava pikendusel avatud kauni merevaate ja purskkaevuga vahemerehõnguline rannakohvik Oaas. Side tänava pikendusel on avatud rannarestoran POKO, mille menüüsse kuuluvad naturaalse juuretisega pitsad, mereannid, kohalik kala, suvised sushid ja salatid ning muidugi kokteilid. 

Õdusad rannabaarid on nii Pärnu rannapromenaadil kui ka Hedon spaahotelli taga kulgeva tee ääres.

Rannapromenaad ja arhitektuur

Lisaks liivarannale on kaunis koht meeldivaks jalutuskäiguks kõigil neljal aastaajal Pärnu rannapromenaad, mis lookleb rannahoonest kuni surfikeskusteni. Siin asub ka 600 m ringikujuline Rannaniidu matkarada. Samuti laiub ranna ja kesklinna vahel suur Rannapark, kus on tore jalutada või jalgrattaga sõita. Lisaks toimub seal suveajal tihti väiksemaid ja suuremaid sündmusi.

Ka arhitektuurihuvilistel on Pärnu rannas nii mõndagi näha:

 • Pärnu keskrannas asub 1938. aastal ehitatud rannahoone.
 • Sellest lähedal asuvad sama ajastu ja arhitekti sulest pärit kaks kuurordiarhitektuuri sümbolit, 1937. aastal valminud Rannahotell ja tänase Hedon spaahotelli koosseisu kuuluv ajalooline Mudaravila, mis valmis juba 1927. aastal.

Parkimine Pärnu rannas

Pärnu ranna ametlikes parklates ning tänavatel on parkimine tasuline.

Parkimine 01.05-31.08:

 • 1 tund = 5€
 • 24 tundi = 25€
 • E–P (k.a rahvus- ja riigipühad) kl 8–19
 • tasuta esimesed 30 minutit
 • pilet kehtib samal perioodil ka vanalinna ja kesklinna piirkonnas
 • m-parkimisel piirkonna tähis: PRAND30 (esimesed 30 minutit tasuta)

Parkimine 01.09-30.04:

 • 1 tund = 1€
 • 24 tundi = 5€
 • E–L (v.a rahvus- ja riigipühad) kl 8–19 ; P tasuta
 • tasuta esimesed 60 minutit
 • pilet kehtib samal perioodil ka kesklinna piirkonnas
 • m-parkimisel piirkonna tähis: PRAND60 (esimesed 60 minutit tasuta)

Parkimispileti saab osta parkimisautomaatidest, bussijaama R-kioskist (Pikk 13), Pärnu linnavalitsusest (Suur-Sepa 16) ja Rannastaadioni infoletist (Ranna pst 2).

Parkimise eest saab maksta ka Pargi.ee ja Flowbird äppidega.

M-parkimist saab kasutada vaid Eesti mobiilsideoperaatori numbriga.

Lisaks ametlikele parklatele on rannapiirkonnas veel mitmeid eraparklaid, seega jälgige parkimiskorda kirjeldavaid infotahvleid ja liiklusmärke.

Loe detailsemalt parkimisest Pärnus.

Tualett

WC külastamise võimalus on Pärnu rannahoones, Steffani rannarestorani ja Hedoni vahel ning Pärnu surfikeskuste juures.

Joogivesi

Puhta vee kraanid asuvad naisteranna sissepääsu juures, ranna mänguväljakul ja Side tänava parkla kõrval.

Koertega rannas

Koertega vetteminek Pärnu keskrannas pole lubatud! Koerte suplusalad leiad ranna-alade kaardilt.

Rannahooldus

+372 5333 1148

Pärnu invarand

Pärnu Lahe Rotary Klubi on loonud võimaluse kasutada supluseks ujuvat ratastooli koos sujuva ligipääsuga mereni. Avaras riietusruumis on spetsiaalne tõstuk ja lukustatavad kapid. Tähistatud terrassil saab soovi korral kasutada spetsiaalseid lamamistoole.

Ujuvad ratastoolid, riietusruum ning rannaliival asuv terrass on kasutamiseks liikumispuudega inimestele ja nende saatjatele.

ASUKOHT: Ranna pst 1B, Pärnu

Soovime pakkuda turvalist ja mugavat keskkonda liikumispuudega inimestele. Palun tutvuge alloleva infoga, et tagada kõigile meeldiv kogemus. 

 •  Teeninduspunkt on avatud  01.07 31.08.2024 ajavahemikus 12.00 18.00   Ujuva ratastooli kasutamine on võimalik siis, kui vetelpäästetornis lehvib roheline lipp.
 • Ujuvat ratastooli antakse kasutamiseks vaid liikumispuudega inimesele, keda abistab isiklik saatja. 
 • Ümbertõstmiseks ujuvasse ratastooli ja vastupidi abistab klienti isiklik saatja. Vajadusel juhendavad vabatahtlikud tõstuki kasutamise funktsioone.
 • Teeninduspunktis on saadaval päästevestid, mis on teenuse kasutajale kohustuslikud. 
 •  Teenus on tasuta. Suurema nõudluse korral piirdub ujuva ratastooli kasutusaeg kuni 1h ja teenindatakse järjekorra alusel. 

Lisainfo:  www.laherotary.com

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile