Kuidas tulla Pärnusse?

Pärnu on ligipääsetav bussi ja autoga. Lisaks on Pärnus väike kruiisisadam ning Pärnu lennujaam. Pärnu asukoht on hea, sest jääme 1,5 tunnise autosõidu kaugusele Eesti pealinnast Tallinnast ning 2 tunnise autosõidu kaugusele Läti pealinnast Riiast. Mõlemas suurlinnas on rahvusvahelised lennujaamad. Eesti linnadel on hea bussiühendus Pärnuga. Samuti saabuvad Pärnusse bussid Leedust, Venemaalt ning isegi Valgevenest.

Saabumine lennukiga

Pärnu lähimad lennujaamad asuvad Tallinnas ja Riias.

Eesti suurim lennujaam Tallinna lennujaam jääb Tallinna kesklinnast nelja kilomeetri kaugusele. Kohapeal on võimalik endale rentida auto ning sealt juba edasi Pärnu poole liikuda. Teine variant on sõita bussi/takso/trammiga Tallinna bussijaama ning sõita Pärnusse bussiga. Tallinna lennujaama läbib 40 rahvusvahelist liini.

Riia lennujaam asub Riia kesklinnast 13 kilomeetri kaugusel ning on Läti ja kogu Baltikumi suurim lennujaam. Lennujaama läbib aastas kuni 8 miljonit reisijat ning lennujaamal on ühendus ligi 80 rahvusvahelise sihtkohaga.

Riia lennujaam asub Pärnust 190 kilomeetri kaugusel. Kohapeal saab samamoodi rentida endale auto või siis liikuda Riia bussijaama. 

Pärnu lennujaam läbis rekonstrueerimise ning on alates 2022. aasta suvest avatud rahvusvahelistele lendudele. Hetkel toimuvad Pärnu lennujaamast siselennud Ruhnu saarele ning 2022 suvehooajal Helsingisse.

40 minutiga Helsingist Pärnusse

NyxAir regulaarlennud Pärnu ja Helsingi vahel toimuvad kaks korda nädalas neljapäeviti ja pühapäeviti alates 25. maist kuni 13. augustini 2023. Lennud toimuvad 50 kohalise lennukiga Saab 2000

Saabumine merelt

Tallinna Sadamasse jõuab iga päev kümneid laevu, peamiselt Soomest ja Rootsist, kuid kauba- või kruiisilaevaga on võimalik saabuda kaugemaltki. Tallinna sadam asub Tallinna kesklinnas, Pärnust ligikaudu 130 kilomeetri kaugusel. Sõidugraafikud on leitavad sadama kodulehelt.

Pärnu sadamasse, mis asub Pärnu kesklinnas, on võimalik suvehooajal saabuda kruiisilaevadega. Enamasti peatuvad kruiisilaevad Pärnus ühe päeva. 

Pärnu Jahisadama kaudu on võimalik Pärnusse saabuda ka enda jahi või muu alusega. Jahtklubi sadam asub lühikese jalutuskäigu kaugusel kesklinnast.

Saabumine bussiga

Pärnu bussijaama saabuvad rahvusvahelised bussid mitmetest Euroopa suurlinnadest:

  • Riiast, 
  • Vilniusest, 
  • Peterburist,
  • Minskist. 

Samuti sõidavad bussid Pärnu maakonna erinevate piirkondade vahel.

Tallinna bussijaamast jõuad Pärnusse otsebussiga. Bussid Pärnu ja Tallinna bussijaama vahel sõidavad iga poole kuni tunni aja tagant. 

Lisainfo: 

Autoga saabumine

Eesti maanteed on üldiselt väga heas seisukorras ja Pärnusse saab tulla mitmest suunast. Põhilised maanteed, mis toovad Pärnusse on suunaga Tallinnast, Riiast, Tartust ja Haapsalust. Autoga liikudes tutvu meie parkimisinfoga.

Rendiauto võimalusi pakuvad nii Tallinna kui Riia lennujaam. Samuti on võimalik auto rentida kõigist suurematest Eesti linnadest ning ka Pärnust. Info Pärnus toimetavatest autorendi ettevõtetest muutub tihti. Lisainfo osas võite meile julgelt kirjutada.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile