Avasta Pärnu jalgrattal

Pärnus on üle 70 kilomeetri kergliiklusteid. Seetõttu võib ratast pidada üheks parimaks liiklusvahendiks, millega Pärnut avastada. Mõne tunniga jõuab linna peal teha päris suure tiiru, nähes piirkondasid, kuhu tavakülastaja tihti ei satu. Seega on mõnetunnine rattatuur Pärnus kindel tegevus, mida peaksid tegema. 

Rattarent Pärnus

Pärnus tegutsevad mitmed rattarendi ettevõtted. Osad ettevõtted rendivad oma rattaid aasta läbi, teised ainult suvehooajal. Toome välja kõik ettevõtted.

Tõrukese rattarent

Tõrukese rattarent pakub erinevas suuruses rattaid nii lastele kui täiskasvanutele. Valikus on nii linnarattad kui maastikurattad. Lisaks on võimalik rentida tandemratast, rattale kinnituvat lastekäru või siis pakiraamile kinnitatavat laste istet. Iga rattaga saab kaasa luku ja soovi korral kiivri.

Kui soovite rattaid kohapeal valida, siis Tõrukese rattarent asub Rannahotelli kõrval Ranna pst 5 (ainult suvehooajal 1. juuni – 31. august). Rattaid saab rentida aasta läbi helistades telefonile.

(+372) 502 8269
bicyclerentalparnu@gmail.com
www.bicyclerentalparnu.eu

Baltreisen

Valikus on erinevas suuruses meeste- ja naisterattad, tandemratas, eri suuruses lasterattad. Vajadusel saab rentida lastele mõeldud rattatoole ja rattale eraldi kinnituvat laste käru. Hind sisaldab rattalukku ja vajadusel kiivrit. Pikemateks sõitudeks on olemas ka sportlikumad rattad.

Baltreiseni rattarent asub suviti Pärnu kesklinnas (Pühavaimu 17). Väljaspool suve saab samamoodi rattaid rentida, kuid see tuleb eelnevalt telefoni teel kokku leppida.

(+372) 5696 9760
info@baltreisen.ee
www.baltreisen.ee/hinnad/

 

Elektrirattad

Bolt

Bolt pakub suviti rentimiseks elektritõukerattaid. Nende rentimiseks peab telefonis olema Bolti rakendus ning see omakorda seotud krediitkaardiga. Rentimise teeb unikaalseks see, et neid saab rentida tänaval läbi rakenduse ja jätta sõidu lõppedes sinna, kuhu soovid. Rentimise algus ja lõpp peavad toimuma Bolti poolt ettenähtud linnapiirkonnas. 

bolt.eu

Tuul

Tõukerattaid pakub suviti rentimiseks ka Tuul.

tuul.xyz

Rattarent maakonnas

Unikaalne Kihnu saar on ideaalne koht jalgrattal avastamiseks, jalgratta saab laenutada otse saarel asuvast sadamast.  Suvisel, kiirel ajal soovitame ratta ette rentida, sest kohale jõudes võivad nende populaarsuse tõttu kõik rattad sõidus olla. Loe Kihnu saarele pääsemise ja rattarendi kohta rohkem infot SIIT.

Lisaks rahvusvahelistele marsruutidele oleme ära kaardistanud mõned teekonnad, mis peaksid Teie rattasõidu tegema palju mugavamaks. See tähendab, et Riia poolt tulles või sinnapoole sõites ei pea sõitma suurel maanteel. Soomaale minnes saate nautida mõnusat ja rahulikku loodust. Kihnu poole viib hea rahulik tee.

Teekonnad

Oleme kokku pannud mõned teekonnad, mida soovitame. Soovi korral saate neid navigeerida läbi Google Mapsi.

Pane tähele! Kaardile kantud punktid on vaid orientiirideks marsruudil püsimiseks, mitte sisulise tähendusega.

Pärnu linnatuur

See teekond annab Teile aimu, miks Pärnu on Eesti suvepealinn. Teekonnal sõidate mööda Vallikäärust, kus toimuvad suvel mitmed üritused. Seejärel näete Pärnu Jahtklubi, möödute Pärnu muulist. Mööda Rannaparki sõites jõuate rannarajooni, kus näete mitmeid ajaloolisi hooneid. Rannarajoon algab ilusa lillepaviljoniga. Teekond viib teid mööda linnatänavaid, kuid soovikorral võite ka otse rannapromenaadile pöörata. Tammsaare puiesteelt leiate ilusa tammeallee. Teekond lõppeb Supeluse tänava nurgal, kus suviti toimub suur tänavamelu.
5 km

Pärnu - Ikla

Pärnu linnast välja sõites tuleb arvestada sellega, et kui te ei soovi sõita pikka teed mööda maanteed, siis kaardil välja toodud Golfi tee ei ole asfalttee. Tegemist on marsruudi ainukese metsateega (2,4 km), kuid selle läbimine on jõukohane kõigile. Golfi tee lõpus tuleks korraks pöörata suurele Riia maanteele, kus tuleb läbida umbes 450 meetrine lõik ning siis jälle vasakule pöörata. Antud teelõigul on autode kiiruspiirang 70 km/h. Järgnev tee viib teid otse Uuluni, kus tuleb korraks ületada Riia maantee ning liikuda edasi mööda väikest Häädemeeste maanteed. Tee lõppeb jällegi Riia maanteel, kus tuleb teed ületada ning liikuda sealt edasi otse piirini.
58 km

Pärnu - Soomaa (Riisa Raba)

Pärnust teekonda alustades saab sõita mööda kergliiklusteed kuni Tammiste asula piirini. Siis tuleb umbkaudu 5 kilomeetrit sõita mööda suurt maanteed ning esimesel suurel ristimikul pöörata paremale Sindi linna poole ja siis kohe vasakule. Nii jõuate rahulikule maanteele, mis kulgeb mööda Pärnu jõge. Pärast 10 km läbimist pöörake Oore tee juures paremale, nii näete ilusaid vaateid Pärnu jõele ning jõuate kiiremini Tori linna. Lõppsihtpunkt Riisa matkarada asub otse Soomaa piiril. Kogu tee on asfaltil.
33 km

Pärnu - Kihnu

Tee Kihnusse kulgeb suuresti mööda rahvusvahelist Eurovelo rattamarsruuti väikese erandiga. Kui Teil on aega, siis soovitame Kabriste juurest pöörata vasakule. Nii jõuate Pärnu lahe äärde. Sealne tee viib teid läbi mitmete traditsiooniliste Pärnu kalurikülade. Asfalttee lõppeb Liu külas, kus tuleks tagasi Eurovelo marsruudile pöörata.

NB! Pärnu poolt liikudes on oluline pöörata paremale enne Lihula maantee silda ning siis silla alt läbi sõita (pöörata vasakule).
44 km

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile