fbpx

Pärnu
jalgrattal

Ratas on vaieldamatult mugavaim sõiduvahend suvises Pärnus. Pärnu linnas on üle 65 km jalgratta- ja kergliiklusteid, mida mööda saab linnale ringi peale teha. Rattaga pääsed hõlpsalt oma lemmiksöögikohta, kontserdile või randa. Ratta seljas on mugav avastada kesklinna parke ja õppida tundma mööda jõekallast kulgevat Jaansoni rada. Läbi linna pedaalides saad vahetult osa hetkemeeleolust ning haarad endaga kaasa lõhnu, hääli ja muljeid.

Mitmed rattateed viivad linnakärast eemale Pärnu maakonda. Pärnumaal on hea rattaga sõita, siinne maastik on lauge ja teed looklevad mööda vaatetornidega kaunistatud rannikuäärt või imeilusate metsade vahel.

Unikaalne Kihnu saar on ideaalne koht jalgrattal avastamiseks, jalgratta saab juba laenutada saarel asuvast sadamast. Erineva pikkusega marsruudid viivad sind avastama kohalikku elu, arhitektuuri ja loodust. Tee ääres võid kohata kohalikke kaupmehi mett, suitsukala või käsitööd müümas, seega paar eurot sularaha soovitame alati ühes hoida.

Giidituuril saate tutvuda linna peamiste vaatamisväärsustega, kuulda põnevaid fakte Pärnu ajaloost ja esitada küsimusi ka kaasaja ning inimeste elu-olu kohta muistses hansalinnas. Lisaks traditsioonilisele giidituurile viiakse läbi ka temaatilisi tuure nt kummitustuur, Pärnu kuurorti ajalugu ja Pärnu kirikud ja religioon Pärnus läbi ajaloo. Jalutuskäiku tehakse nii ühele inimesele kui ka suurematele gruppidele. Jalgsi giidituur Pärnu kesklinnas kestab ca 1h, kui soovitakse aga ka kuurorti ajalooga tutvuda ja rannapiirkonda minna avastama, siis tasuks arvestada 2,5-3 tunniga. Tellimisel teevad Pärnu giidid väljasõite ka Pärnu maakonda.