Talvepuhkus Pärnus

Tule ja avasta talvine Pärnu – võta kaasa pere või sõbrad ja naudi kõike seda, mida üks mõnus talvepuhkus Pärnus sulle võib pakkuda. Talvine Pärnu on just selline koht, kuhu tulla puhkama, et end argirutiinist lahti murda ja veidikene akusid laadida. Siin on olemas kõik võimalused, et oma lähedastega koos aega veeta ja end tõeliselt välja puhata.

Talvepuhkus Pärnus võib tähendada basseinis lõõgastumist või teatri- ja kontserdietenduste külastamist, aktiivseid tegevusi ja maitseelamuste nautimist. Suvega võrreldes on Pärnus talvel küll vaiksem, kuid siiski leidub siin ka linnamelu, mis on peamiselt koondunud Rüütli tänavale ja selle ümbrusse. Spaas lõõgastumisele ja kesklinnas jalutamisele lisaks saad Pärnumaal sõita saaniga, külastada jõulumaad ja soovi korral teha palju muudki põnevat.

Lumine talv toob looduses ja linnapildis esile ka täiesti uutmoodi varjundid. Vaata spikrit, kus teha ilusaid talviseid pilte Pärnumaal.

Sportlikult talves

Mõnus on olla toolisportlane. Ükskõik kas tugi- või rannatooli. Aga mis oleks, kui prooviks ise teha? Sporti! Pärnus võib igaühest harrastussportlane saada. Siin on lihtne oma harrastussportlase karjääri alustada. Õige aeg on käes. Praegu! Lihtsalt, tõuse toolilt, vaheta plätud tenniste vastu ning hakka liikuma.

Milliseid sportlike tegevusi saad Pärnus harrastada? Vaata ideid SIIT.

Talvised tegevused

Talvisel ajal pakub Pärnu ja selle ümbrus mitmeid häid võimalusi värske õhu ja looduse ilu nautimiseks. Lumine Pärnu koos oma rannajoone, parkide ja tänavatega on juba ise vaatamisväärsus omaette, sobides hästi nii käsikäes kui ka perega jalutuskäiguks.

Otsides aktiivsemat tegevust, saab Pärnu kesklinnas uisutada ja kelgutada. Linnast välja sõites ootavad sind valgustatud ja kunstlumega varustatud suusarajad Reius ja Jõulumäe Tervisespordikeskuses. Lisaks saab Pärnumaa erinevates paikades sõita saani-, ree ja soome kelguga.

Kui ilm soosib ning meri ja jõgi kattuvad jääga, on võimalik ka vee peal vahvaid tegevusi pere ja sõpradega ette võtta, näiteks minna Pärnu lahe peale uisumatkale või kohalike kalurite moodi jääaugust kala püüdma.

Foto: Surf Center

Kus teha ilusaid talviseid pilte Pärnumaal?

Lumine talv toob looduses ja linnapildis esile täiesti uutmoodi varjundid. Lumerohket aega ei maksa niisama raisku lasta, vaid seda tasub kindlasti ka fotoaparaadi või mobiiltelefoniga jäädvustada. Toomegi siin ära mõned kohad, kus Pärnumaal ilusaid talvepilte teha, millest paljud on saanud ka külastajate lemmikuks.

Vaata ideid SIIT.

Kultuur

Kultuurisündmuseid toimub Pärnumaal igal hooajal. Aastaringne tihe programm ja mängukava on nii Pärnu Kontserdimajal kui ka Endla teatril. Kontserdimajas saab tihti kuulata klassikalist muusikat ja popmuusikute etteasteid. Endla teatris saab lisaks kaasahaaravatele omalavastustele näha ka teiste teatrite külalisetendusi.

Avatud on muuseumid ja külastada saab Pärnu Keskuses asuvat Apollo kino. Lastega Pärnusse puhkama tulles tasub kindlasti käia ka Jõuluvana Korstna talus, kus elab jõuluvana koos oma memme, päkapikkude, hobuste, jäneste, ämblike, muttide, lindude ja paljude teiste suurte ja väikeste sõpradega.

Foto: Endla teater

Meisterdamine ja töötoad

Pärnus saad igal nädalavahetusel osaleda mõnes töötoas, olgu selleks siis

Ühenda puhkus meeldivaga, õpi juurde mõni uus oskus või tuleta meelde unustusse vajunud vana hobi, pannes end proovile meisterdamisklassides ja töötubades. Töötoas valminud esemed jäävad talvepuhkust meenutama veel pikaks ajaks. Lisaks on neil alati ka praktiline väärtus.

Foto: Kolme Karu Kaubamaja

Spaapuhkus

Pärnu on ikka ja alati olnud kuurortlinn, nii kuulub vähemalt üks lõõgastav spaaskäik alati Pärnus puhkamise juurde ka talvisel ajal. Pärnus saad nautida vee- ja saunamõnusid, mudaravi, massaaži, laser- ja parafiinravi, soolakambrit ja lasta end hellitada erinevate kehahoolitsustega. Moodsate linnaspaade kõrval ootavad sind ka kohalikud loodusspaad. Mitmed Pärnumaa turismitalud pakuvad traditsioonilist Eesti sauna, kus vanade eestlaste kombel saab viheldes pingeid maandada. Keha ja vaimu turgutab hästi suitsusaun, mille tervendavaid omadusi samuti läbi aegade on hinnatud.

Lisaks basseinidele ja lõõgastavatele tegevustele pakuvad pea kõik Pärnu spaad ka majutusvõimalust, mille seast leiad kindlasti sobiva nii perega puhkama tulles kui kahekesti romantilist nädalalõppu planeerides. Pärnus saad nautida tipptasemel kokakunsti ja mitmed Pärnu restoranid on ära märgitud White Guide Eesti parimate restoranide seas. Söögikohti leidub ka tänavatoidu austajatele. Tänavaäärsetest kohvikutest ja pagarikodadest leiad parimad küpsetised ja magusroad, mis hommikuti varavalges valmivad.

Foto: SPA Tervis

Shopping Pärnus

Pärnu linnas on kolm suuremat ostukeskustKaubamajakas, Port Artur ja Pärnu Keskus. Siit leiad vajalikud asjad kogu perele, alustades riietest, jalanõudest ja ehetest, lõpetades raamatute, kosmeetikakaupade, sisustustarvete, spordivarustuse ja elektroonikaga.

Pärnus ostlemise teeb eriti mugavaks see, et kõik on käe-jala juures ja ühest ostukeskusest teise liikumine ei võta kaua aega. Nii saad mugavalt ühendada puhkuse ja talvise shoppingu ning aega jääb veel ülegi, et jõuda samal õhtul teatrisse või kinno. Ostukeskused on avatud iga päev. Kõigis keskustes on lisaks kauplustele mugavad lõunasöögi- ja toidu kaasaostmise kohad.

Foto: Kaubamajakas

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile