fbpx

Ekskursiooni tellimiseks või lisainfo saamiseks võta ühendust Pärnu Giidide Ühinguga:

Giidid Pärnus

Kuidas oleks avastada Pärnut giidi kaasabil? Me ei mõtle siin ei raamatut ega digitaalset abilist nutitelefonis, vaid ikka päris inimest. Inimest, kes on kohalik, tunneb ajalugu ja kaasaega ja tänaseid olusid. Pärnus koondab selliseid inimesi Pärnu giidide ühing.

Ühingust

Pärnu giidide ühing loodi 1994. aastal ja kohe algas usin koolitamine. Nõukogude ajal oli vajadus eesti- ja venekeelsete giidide järele, iseseisvas Eestis oli hädasti vaja võõrkeelseid giide. Sestap hakkasid nii juba töötavad kui alles ametit õppivad giidid hoolega keeli õppima ja peagi olid soome-, rootsi- ja ingliskeelsed giidid linnas olemas.

2019. aastal tähistas Pärnu giidide ühing oma 25. aastapäeva. Aastate jooksul on ühingu liikmete arv püsinud stabiilsena, lisandunud on uusi töövõõrkeeli ning koolitamine ja õppimine kestavad. Oleme uudishimulikud ja püüame end kursis hoida uute ettevõtmiste ja pakkumistega Pärnus ning teeme tutvumiskäike kõige erinevamatesse asutustesse.

Teeme ringkäike seitsmes erinevas keeles:

  • eesti keeles,
  • inglise keeles,
  • rootsi keeles,
  • saksa keeles,
  • vene keeles,
  • soome keeles,
  • prantsuse keeles.

Miks giidiga?

Meie giidid on kõik atesteeritud, see tähendab teinud giidieksami, mis annab neile õiguse juhtida ekskursioone Pärnu linnas ja Pärnumaal. Giidi teadmistepagas ei sisalda vaid ajaloolisi daatumeid ja nimesid, giid oskab faktid panna konteksti ja lisada tundmatule nimele ka näo. Tänane giid tunneb ajalugu, aga samavõrra ka tänapäeva ja igapäevast keskkonda. Ta oskab teile juhatada nii lähimat kingaparandust kui suveniiripoodi, head kohvikut kui kõige otsemat teed supelranda.
Giidiga saab minna jalutuskäigule, aga ka jalgrattatuurile ning mõni meist on teinud ka sõite kaherattalistel Segway liikuritel. Loomulikult saab tellida giidi ka oma auto- või bussireisile.

Teemad

Pärnu giidid teevad jalutuskäike Pärnu vanalinnas, kus saate ülevaate linna ajaloolisest kujunemisest. Ühingu liikmetel on välja töötatud ka hulk temaatilisi marsruute, näiteks:

  • Keskaegne Pärnu
  • Kuurordi ajalugu
  • Olev Siinmaa ja valged majad
  • Agulimiljöö Riia eeslinnas
    Eesti Vabariik 100
  • Rabamatkad Soomaal
  • Rannakülad Lõuna-Pärnumaal ja matk Tolkuse rabas

Meie giidid viivad läbi jalutuskäike Pärnu Päeval aprillis ja osalevad muuseumiöö tegemistes maikuus. Suvel teeme jalutuskäike nii eesti keeles kui mitmes võõrkeeles. Koostame marsruute ja pakette vastavalt tellija soovidele sihtrühmast lähtuvalt.

Eestikeelsed giidid Pärnus

Aila Ader
+372 515 4459
info@spareis.ee
Keeled: eesti, soome
Hobid: geograafia, loodus
Agnes Tambet
+372 5649 0987
agnes.tambet@gmail.com
Keeled: eesti, soome
Hobid: funk-arhitektuur, reisimine
Rita Tammela
+372 506 5382
rita.tammela@gmail.com
Keeled: eesti, soome
Hobid: seto kultuur, ajalugu
Leelo Toom
+372 5816 9747
leelo.toom@mail.ee
Keeled: eesti, soome
Hobid: aiandus, kokkamine
Veronika Meibaum
+372 5595 8038
veronika.meibaum@gmail.com
Keeled: eesti, inglise, vene
Hobid: reisimine, ajalugu, rahvuskultuur
Eili Menšikov
+372 5564 0186
menshikoveili@gmail.com
Keeled: eesti
Hobid: ajalugu, kokkamine
Heli Tooman
+372 552 1047
heli.tooman@ut.ee
Keeled: eesti, inglise
Hobid: reisimine, tervislik eluviis, liikumine
Liisa Hanso
+372 5668 7264
liisahanso@gmail.com
Keeled: eesti, soome
Hobid: reisimine, psühholoogia
Marina Salundi
+372 5854 5338
marina.salundi@mail.ee
Keeled: eesti, vene
Hobid: ajalugu, astroloogia
Reet Näär
+372 5598 9246
reet.naar@hariduskeskus.ee
Keeled: eesti, inglise
Hobid: reisimine, tennis, muusika
Ann Eichhorst
+372 564 4400
Ann.Eichhorst@gmail.com
Keeled: eesti , inglise, saksa
Hobid: tantsimine
Erika Jeret
+372 554 4796
erikajeret@hotmail.com
Keeled: eesti, inglise
Hobid: aiandus, lilleseade
Kaire Käära
+372 5698 0136
kaire.kaara@gmail.com
Keeled: eesti, inglise
Hobid: jooga, pärimus
Mall Raig
+372 5647 0672
mall.raig@mail.ee
Keeled: eesti, soome
Hobid: ajalugu, reisimine
Aivo Luhaoja
+372 5646 1692
amorada@hot.ee
Keeled: eesti, soome
Hobid: muusika, ajalugu
Anneli Annusver
+372 5569 4294
annusver@hot.ee
Keeled: eesti, soome
Hobid: loodus, aiandus
Anu Assu
+372 447 3411
anu.assu24@gmail.com
Keeled: eesti, vene
Hobid: kodulugu, käsitöö, loodus
Ene Kübarsepp
+372 514 9639
enekybarsepp@sytevaka.ee
Keeled: eesti, saksa
Hobid: mõisad, teater
Ester Preimann
+372 514 2188
ester.preimann@gmail.com
Keeled: eesti, saksa
Hobid: klassikaline muusika, ajalugu
Imbi Vesik
+372 565 9225
imbi.vesik@gmail.com
Keeled: eesti, vene, rootsi
Hobid: loodus, keeled
Eve Sass
+372 5809 4487
sasseve@gmail.com
Keeled: eesti, inglise, prantsuse
Hobid: sport, kultuurilugu
Malle Tiidla
+372 513 7793
info@spatravel.ee
Keeled: eesti, inglise, soome
Hobid: kultuurilugu
Meeli Hanso
+372 5698 0391
meelihanso@hot.ee
Keeled: eesti, soome
Hobid: kultuuriajalugu, liikumine
Sülvi Mölder
+372 552 8318
suelvi.moelder@gmail.com
Keeled: eesti, soome
Hobid: rahvatants, käsitöö
Anna Kasak
+372 5650 9716
info@riverrose.eu
Keeled: eesti, saksa, vene
Hobid: aiandus, ajalugu
Evelyn Karlsson
+372 501 5844
evelyn.karlsson1@gmail.com
Keeled: eesti, inglise, soome
Hobid: reisimine, teater, käsitöö
Lia Vahemets
+372 513 0598
lia.vahemets@gmail.com
Keeled: eesti, rootsi
Hobid: elulood, ajalugu
Triin Kolts
+372 5305 6741
triin@kolts.ee
Keeled: eesti, inglise, prantsuse
Hobid: film, gastronoomia
Linda Hurt
+372 5564 4775
lindahurt@hot.ee
Keeled: eesti
Hobid: loodus, geograafia
Kersti Heiskanen
+372 509 7843
kerstiheiskanen@gmail.com
Keeled: eesti, soome
Hobid: matkamine, rulluisutamine, teater
Annika Tamm
+372 5267366
annika.tamm.003@mail.ee
Keeled: eesti, soome
Hobid: reisimine, käsitöö
Kaie Nurmeste
+372 513 7756
kaienurmeste@gmail.com
Keeled: eesti, rootsi
Hobid: ajalugu, kunstiajalugu
Anneli Vilu
+372 509 1082
a4vilu@gmail.com
Keeled: eesti
Hobid: maratonijooks, koorilaul
Elo Kesküla
+372 517 5077
ekeskyla@gmail.com
Keeled: eesti
Hobid: kultuur, muusika
Ingrid Dorbek
+372 551 2338
dorbek@yahoo.com
Keeled: eesti, saksa, prantsuse, inglise
Hobid: loodus, matkamine
Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!