Giidid

Giidid Pärnus

Kuidas oleks avastada Pärnut giidi kaasabil? Me ei mõtle siin ei raamatut ega digitaalset abilist nutitelefonis, vaid ikka päris inimest. Inimest, kes on kohalik, tunneb ajalugu ja kaasaega ja tänaseid olusid. Pärnus koondab selliseid inimesi Pärnu giidide ühing.

Ühingust

Pärnu giidide ühing loodi 1994. aastal ja kohe algas usin koolitamine. Nõukogude ajal oli vajadus eesti- ja venekeelsete giidide järele, iseseisvas Eestis oli hädasti vaja võõrkeelseid giide. Sestap hakkasid nii juba töötavad kui alles ametit õppivad giidid hoolega keeli õppima ja peagi olid soome-, rootsi- ja ingliskeelsed giidid linnas olemas.

2019. aastal tähistas Pärnu giidide ühing oma 25. aastapäeva. Aastate jooksul on ühingu liikmete arv püsinud stabiilsena, lisandunud on uusi töövõõrkeeli ning koolitamine ja õppimine kestavad. Oleme uudishimulikud ja püüame end kursis hoida uute ettevõtmiste ja pakkumistega Pärnus ning teeme tutvumiskäike kõige erinevamatesse asutustesse.

Miks giidiga?

Meie giidid on kõik atesteeritud, see tähendab teinud giidieksami, mis annab neile õiguse juhtida ekskursioone Pärnu linnas ja Pärnumaal. Giidi teadmistepagas ei sisalda vaid ajaloolisi daatumeid ja nimesid, giid oskab faktid panna konteksti ja lisada tundmatule nimele ka näo. Tänane giid tunneb ajalugu, aga samavõrra ka tänapäeva ja igapäevast keskkonda. Ta oskab teile juhatada nii lähimat kingaparandust kui suveniiripoodi, head kohvikut kui kõige otsemat teed supelranda.
Giidiga saab minna jalutuskäigule, aga ka jalgrattatuurile ning mõni meist on teinud ka sõite kaherattalistel Segway liikuritel. Loomulikult saab tellida giidi ka oma auto- või bussireisile.

Tuuride teemad

Pärnu giidid teevad jalutuskäike Pärnu vanalinnas, kus saate ülevaate linna ajaloolisest kujunemisest. Ühingu liikmetel on välja töötatud ka hulk temaatilisi marsruute, näiteks:

  • Keskaegne Pärnu
  • Kuurordi ajalugu
  • Olev Siinmaa ja valged majad
  • Agulimiljöö Riia eeslinnas
    Eesti Vabariik 100
  • Rabamatkad Soomaal
  • Rannakülad Lõuna-Pärnumaal ja matk Tolkuse rabas

Meie giidid viivad läbi jalutuskäike Pärnu Päeval aprillis ja osalevad muuseumiöö tegemistes maikuus. Suvel teeme jalutuskäike nii eesti keeles kui mitmes võõrkeeles. Koostame marsruute ja pakette vastavalt tellija soovidele sihtrühmast lähtuvalt.

Ekskursiooni tellimiseks või lisainfo saamiseks võta ühendust Pärnu Giidide Ühinguga:

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile