fbpx

Soovitused

Siit leiad häid soovitusi, mida Pärnus põnevat ette võtta.

Baltikumi esimene rahvusvaheline ratsaspordifestival (CHI) peetakse Maria talus

Ajavahemikul 3.-13. juuni, 2021.a. viiakse Pärnu linna Kõpu külas asuvas Maria talus läbi terves Balti regioonis esmakordselt toimuv rahvusvaheline ratsaspordifestival – CHI Pärnu. Mida taoline ettevõtmine endast kujutab?

Avasta Pärnumaad uue nurga alt – Peidus Pärnu

Pärnusse puhkama tulles võid sa külastada randa ja teha tiiru peale kesklinnas asuvatele tuntud söögi- ja istumiskohtadele. Või siis võid sa sel korral proovida avastada Pärnut ja Pärnumaad veidi teistmoodi, uue nurga alt, külastades paikasid, kuhu sa ehk varem sattunud ei ole.

Kosmosereis ja ookeanituur ümmarguses kinosaalis

Kellele ei meeldiks kinos käia: mugavad toolid, põnev film, meeldiv lõõgastus. Pärnus asub aga üks selline kino, mis tavalistest kinosaalidest oma sisult ja vormilt päris palju erineb. Nimelt on Pernova loodusmaja kerakino-planetaarium sõna otseses mõttes suure kera kujuline ning kinoekraaniks on kogu ruumi laepind.

Sindi kärestikule rajatakse rahvusvahelistele standarditele vastav veespordi ja veeturismikeskus

Tori Vallavalitsus koostöös Eesti Aerutamisföderatsiooniga (EAF) rajab Pärnu jõele endise Sindi paisu asemele rahvusvahelistele standarditele vastava aastaringse veespordi ja veeturismi keskuse.
Soovitused

Vaatetornid Pärnumaal, mida tasub kindlasti külastada

Vaatetornid pakuvad meile võimalust nautida imelisi vaateid loodusest, mida maapinnalt sageli ei näe. Pärnumaal on mitmeid vaatetorne, kus sellist vaadet üle metsade, rabade ja mere saab nautida. Toome neist välja mõned erilisemad, mida kohe kindla peale tasub külastada.

Loe rohkem »
Soovitused

Võta ette elamusrohke seikluspuhkus Pärnus

Pärnu kuurordimelu ja päikseline rand meelitavad siia puhkama paljusid inimesi. Kuid Pärnu pole mõeldud vaid peesitamiseks. Siin on palju teha ka neil, kes otsivad aktiivset tegevust ja seikluseid. Seikluspuhkus Pärnus võib kujuneda tõeliselt elamusrohkeks, sest tegevusi jätkub siin sõna otseses mõttes nii vee peal kui maal, nii rabas kui ka puu otsas.

Loe rohkem »
Soovitused

4 kohta, kus nautida maitsvat hommikusööki

Astusid kodust välja võileiba kaasa haaramata või valisid puhkamiseks majutuskoha ilma hommikusöögita? Panime sinu jaoks kirja neli kohta, kus maitsvat hommikusööki Pärnus nautida. Valisime välja kohad, mis asuvad kohe kesklinnas ja on vaid jalutuskäigu kaugusel tähtsamatest Pärnu vaatamisväärsustest.

Loe rohkem »
Soovitused

Avasta rohelise Pärnu võlud

Pärnu maakond on üks rohelisemaid paiku Eestis. Üle 20% Pärnu linna pindalast moodustavad erinevad pargid ja rohealad ning ligi 50% Pärnu maakonna pindalast on kaetud metsadega. Liites siia juurde veel keskkonnasäästliku mõtteviisi ning mere, jõe ja rannaalad, võib Pärnut pidada igati roheliseks paigaks, kus on hea elada ja kuhu on alati hea puhkama tulla.

Loe rohkem »
Soovitused

Kas teadsid? Pärnu on Eesti Vabariigi sünnilinn

Kas teadsid, et Pärnut võib pidada Eesti Vabariigi sünnilinnaks, sest just Pärnus loeti esimesena ette Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest ning siit on oma teed alustanud mitmed Eesti Vabariigi algusaegade suurkujud, teiste seas näiteks Eesti Vabariigi esimene president Konstantin Päts?

Loe rohkem »
Soovitused

Nimekiri poodidest, kust soetada Eesti disaini ja käsitööd Pärnumaal

Pärnus ja Pärnu maakonnas on mitmeid Eesti disaini- ja käsitööpoode, kust võib leida hingega valmistatud esemeid nii tuntud Eesti disaineritelt kui ka kohalikelt käsitöömeistritelt. Viibides Pärnus, tasub julgesti kohalikesse väikepoodidesse sisse astuda. Suurima valiku disaini- ja käsitööpoode leiad otse Pärnu südalinnast Rüütli tänavalt ja selle lähedusest. Mitmed silmapaistva valikuga käsitööpoed asuvad ka mujal Pärnu maakonnas. Koondasime siia kokku mõned kohad, kust kohalikku disaini ja käsitööd Pärnus ja Pärnumaal soetada.

Loe rohkem »
Soovitused

Ülevaatlik spikker, kus teha ilusaid talviseid pilte Pärnumaal

Lumine talv toob looduses ja linnapildis esile täiesti uutmoodi varjundid. Lumerohket aega ei maksa niisama raisku lasta, vaid seda tasub kindlasti ka fotoaparaadi või mobiiltelefoniga jäädvustada. Toomegi siin ära mõned kohad, kus Pärnumaal ilusaid talvepilte teha, millest paljud on saanud ka külastajate lemmikuks.

Loe rohkem »
Soovitused

Ühenda sport ja puhkus Pärnus

Pärnu linn ja maakond pakuvad aastaringseid sportimisvõimalusi. Siin saab mugavalt puhkamise ühendada spordiga ning tegevusi jätkub ka neile, kes tahavad lihtsalt värskes õhus aega veeta või spordisündmustele kaasa elada.

Loe rohkem »
Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!