fbpx

Soovitused

Siit leiad häid soovitusi, mida Pärnus põnevat ette võtta.

Baltikumi esimene rahvusvaheline ratsaspordifestival (CHI) peetakse Maria talus

Ajavahemikul 3.-13. juuni, 2021.a. viiakse Pärnu linna Kõpu külas asuvas Maria talus läbi terves Balti regioonis esmakordselt toimuv rahvusvaheline ratsaspordifestival – CHI Pärnu. Mida taoline ettevõtmine endast kujutab?

Avasta Pärnumaad uue nurga alt – Peidus Pärnu

Pärnusse puhkama tulles võid sa külastada randa ja teha tiiru peale kesklinnas asuvatele tuntud söögi- ja istumiskohtadele. Või siis võid sa sel korral proovida avastada Pärnut ja Pärnumaad veidi teistmoodi, uue nurga alt, külastades paikasid, kuhu sa ehk varem sattunud ei ole.

Kosmosereis ja ookeanituur ümmarguses kinosaalis

Kellele ei meeldiks kinos käia: mugavad toolid, põnev film, meeldiv lõõgastus. Pärnus asub aga üks selline kino, mis tavalistest kinosaalidest oma sisult ja vormilt päris palju erineb. Nimelt on Pernova loodusmaja kerakino-planetaarium sõna otseses mõttes suure kera kujuline ning kinoekraaniks on kogu ruumi laepind.

Sindi kärestikule rajatakse rahvusvahelistele standarditele vastav veespordi ja veeturismikeskus

Tori Vallavalitsus koostöös Eesti Aerutamisföderatsiooniga (EAF) rajab Pärnu jõele endise Sindi paisu asemele rahvusvahelistele standarditele vastava aastaringse veespordi ja veeturismi keskuse.
Soovitused

Matkarajad Pärnumaal, kuhu ujumisriided kaasa võtta

Suvi on parim aeg matkamiseks, sest ilm on soe ja värskes õhus viibimine teeb enesetunde heaks. Ja mis võiks olla veel mõnusam, kui pärast matka teha üks värskendav suplus pehmes järvevees või rabalaukas. Siit saad teada, millised matkarajad Pärnumaal on need, kuhu kohe kindlasti tasub ujumisriided kaasa võtta. Toome välja ujumiskohad Pärnu matkaradade ääres, kus vette minekuks on olemas purre või redel.

Loe rohkem »
Soovitused

Vahvad mänguväljakud Pärnus, kus lastel on lõbus mängida ja turnida

Pärnu on hea koht lastega puhkamiseks, sest siin on palju mänguväljakuid, kuhu pääseb kergesti ligi nii jalgsi, lapsevankri kui jalgrattaga. Kui ilm on hea, siis täituvad mänguväljakud kiirelt mänguhuvilistega. Pärnu suuremad mänguväljakud asuvad kesklinna, ranna ja põhitänavate läheduses ja on üksteisest vaid jalutuskäigu kaugusel.

Loe rohkem »
Soovitused

21 põnevat fakti keskaegse Pärnu kohta

Pärnu linna ajalugu ulatub tagasi 13. sajandisse. Soodne asukoht ning jõe ja mere lähedus lõid eeldused, et Pärnust sai hansalinn ja oluline sõlmpunkt kaupade sisse- ja väljaveol. Koondasime kokku mõned põnevamad faktid selle kohta, milline võis elu keskaegses Pärnus välja näha. Kui sulle pakuvad huvi keskaja kombed ja traditsioonid, siis tule kindlasti Pärnu Hansapäevadele.

Loe rohkem »
Soovitused

Mõnusalt suvise atmosfääriga kohad Pärnus

Igal suvel muutub Pärnu tõeliseks rannakuurordiks, kus on sõltumata nädalapäevast ja kellaajast alati palju rahvast ja melu. Päikseline rand, soe merevesi, rohked üritused ning mõnusad restoranid, kohvikud ja baarid meelitavad siia tuhandeid inimesi. Pole siis ime, et suvel on Pärnus kuus korda rohkem rahvast kui muul ajal. Toome sinuni mõnusalt suvise atmosfääriga kohad Pärnus, mida võiksid vähemasti korra sel suvel kindlasti külastada.

Loe rohkem »
Soovitused

Vaatetornid Pärnumaal, mida tasub kindlasti külastada

Vaatetornid pakuvad meile võimalust nautida imelisi vaateid loodusest, mida maapinnalt sageli ei näe. Pärnumaal on mitmeid vaatetorne, kus sellist vaadet üle metsade, rabade ja mere saab nautida. Toome neist välja mõned erilisemad, mida kohe kindla peale tasub külastada.

Loe rohkem »
Soovitused

Võta ette elamusrohke seikluspuhkus Pärnus

Pärnu kuurordimelu ja päikseline rand meelitavad siia puhkama paljusid inimesi. Kuid Pärnu pole mõeldud vaid peesitamiseks. Siin on palju teha ka neil, kes otsivad aktiivset tegevust ja seikluseid. Seikluspuhkus Pärnus võib kujuneda tõeliselt elamusrohkeks, sest tegevusi jätkub siin sõna otseses mõttes nii vee peal kui maal, nii rabas kui ka puu otsas.

Loe rohkem »
Soovitused

4 kohta, kus nautida maitsvat hommikusööki

Astusid kodust välja võileiba kaasa haaramata või valisid puhkamiseks majutuskoha ilma hommikusöögita? Panime sinu jaoks kirja neli kohta, kus maitsvat hommikusööki Pärnus nautida. Valisime välja kohad, mis asuvad kohe kesklinnas ja on vaid jalutuskäigu kaugusel tähtsamatest Pärnu vaatamisväärsustest.

Loe rohkem »
Soovitused

Avasta rohelise Pärnu võlud

Pärnu maakond on üks rohelisemaid paiku Eestis. Üle 20% Pärnu linna pindalast moodustavad erinevad pargid ja rohealad ning ligi 50% Pärnu maakonna pindalast on kaetud metsadega. Liites siia juurde veel keskkonnasäästliku mõtteviisi ning mere, jõe ja rannaalad, võib Pärnut pidada igati roheliseks paigaks, kus on hea elada ja kuhu on alati hea puhkama tulla.

Loe rohkem »
Soovitused

Kas teadsid? Pärnu on Eesti Vabariigi sünnilinn

Kas teadsid, et Pärnut võib pidada Eesti Vabariigi sünnilinnaks, sest just Pärnus loeti esimesena ette Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest ning siit on oma teed alustanud mitmed Eesti Vabariigi algusaegade suurkujud, teiste seas näiteks Eesti Vabariigi esimene president Konstantin Päts?

Loe rohkem »
Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!