6 soovitust, mida ette võtta koos lastega Pärnumaal

Kui kätte on jõudnud suvine koolivaheaeg, siis on Pärnu just see õige koht, kuhu perega puhkama tulla. Siin on lai majutuskohtade valik ja palju võimalusi, millest jagub rõõmu tervele perele. Otsides ideid, mida teha Pärnus koos lastega, panime kokku mõned soovitused.

Automuusem2
Automuuseum

Võtke ette automuuseumi külastus

Kui peres leidub autohuvilisi, siis on see midagi just teile! Tallinn-Pärnu maantee ääres asuvasse muuseumisse võib õigupoolest sisse põigata juba Pärnusse puhkama sõites. Automuuseum on mõeldud igas vanuses külastajale ja siit leiab enam kui 50 sõidukit nii Euroopast kui USA-st. Esindatud on ka mudelautode kollektsioon ja oma silmaga saab näha Paul Keresele kuulunud 1963. aasta Ramblerit.

Päev Lottemaal

Olles lastega Pärnus, on Lottemaa külastamine ilmselt üsna kohustuslik. Põnevust jätkub seal terveks päevaks – saab lustida Lotte ja tema sõpradega, meisterdada, Leiutajatekülas ringi seigelda, sportida ja musitseerida. Sel suvel etendub Lottemaal uus muusikal „Leiutajateküla ununenud unistused“, mida mängitakse suve jooksul neli korda. Lottemaale on alati tore minna, ka siis, kui olete seal juba käinud.

Lottemaa
Lottemaa
Valgeranna seikluspark2
Valgeranna Seikluspark, autor: Riku Kylä

Turnige seiklusrajal

Pärnus asub mitu head seiklusparki, kus nii väiksed kui suuremad saavad end proovile panna. Kohe Pärnu ranna kõrval on Pärnu Seikluskeskus, kus on 4 erinevat kõrgusastet, üle 50 seiklusmängu ja tornist torni õhusõidud. Kõrgemad rajad on mõeldud täiskasvanutele ja üle 120 cm pikkustele lastele. Väiksematele on eraldi mudilaste rada.

Teine suur seikluspark asub Valgerannas, kus on kokku 6 kõrgseiklusrada. Rajad lõppevad kiirete laskumistega, pikim õhusõit on 150 m. Võimalus on katsetada vabalangemist. Mudilasi vanuses 2-7 ootab lastepark rippsildade, kiikede ja laskumistega. Alates 115 cm pikkusest saab minna juba ka kõrgematele seiklusradadele.

Külastage Liblikamaja

Pärnust vaid poole tunni kaugusel asub Liblikamaja, kus on end sisse seadnud troopikat meenutav talveaed koos orhideede, banaanitaimede ning eksootiliste päeva- ja ööliblikatega. Siin elavad liblikad pole mitte niisama liblikad, vaid tegemist on tõeliselt erakordsete sortidega, kes on pärit näiteks Panamalt, Ekvadorist ja Filipiinidelt. Liblikamajas lendavad liblikad vabalt ringi ja neid saab seal päris lähedalt uurida, soovi korral ka kätte võtta.

Liblikamaja2
Liblikamaja
Pärnu rand
Autor: Priit Loog

Lastega randa ja mänguväljakule

Pärnu rand on enamikest majutuskohtadest jalutuskäigu kaugusel. Lihtsalt haara kaasa käterätikud, veemänguasjad ja mõnus päev rannas võibki alata. Vesi on siin rannas üsnagi madal, seega põnnidele see koht sobib. Rannaalal on ka söögikohad, kust saab osta vett, jäätist ja kehakinnitust. Samuti saad rannast laenutada rannatoolid. Lastega randa tulles tasub hoida rannahoone vahetusse lähedusse, kus lapsi on ootamas elevandi liumägi ja värviline purskkaev.

Suplemise vahepeal tahavad väikesed põnnid arusaadavalt ka veidikene ringi turnida. Pärnu linna parimad mänguväljakud asuvad Munamäe pargis, Vallikäärus, Vanapargis ja Pärnu rannas. Soovi korral jõuab ühe õhtuga kõik need mänguväljakud läbi käia. Kui jalutada ei soovi, võib alati rannast laenutada jalgrattad.

Tehke tutvust linnalehmadega

Paljud lapsed polegi oma silmaga lehmi näinud. Pärnus saab aga nendega tutvuda kohe lähemalt. Siinsed linnalehmad tuuakse igal suvel Pärnu rannaalale rannaniite hooldama. Kõige parem on nende tegevust jälgida Pärnu rannaniidu matkarajalt või Mai kergliiklustee äärest. Rannaniidu matkarajale pääseb surfirannast ja seal saab jalutada ka lapsevankriga. Mai kergliiklustee kulgeb keskrannast Mai elurajooni ja seal on ruumi igale liikujale. Mai rannas on ka linnuvaatlustorn.

Vaata rohkem soovitusi puhkuseks perega!

Linnalehmad
Autor: Priidu Saart

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile