fbpx

Parkimine Pärnus

Pärnu linnas asuvad avalikud parkimisalad ning ka eraparklad. Linna parkimisalasid on 2 – kesklinna avalik parkimisala ja ranna avalik parkimisala. 

Kesklinna ala

1 Tund
 • 1 tund märgistatult tasuta (tasu hakkab kehtima teisest tunnist)
 •  

Kesklinna ala

5 Päev
 • 1 tund märgistatult tasuta (tasu hakkab kehtima teisest tunnist)
 •  

Ranna ala

4 Tund
 • 0,5 tundi märgistatult tasuta
 •  

Ranna ala

12 Päev
 • 0,5 tundi märgistatult tasuta
 •  

Parkimise eest tasumine

Parkimistasu saab maksta kas paberpiletiga või elektroonselt.

SMS-parkimiseks saada sõnum lühinumbrile 1902. Sõnumi sisuks kirjuta auto registreerimisnumber ja tsooni nimetus. Kesklinna tsoonis  näiteks “123ABC PARNU”, ranna tsoonis “123ABC RAND”. Parkimise lõpetamiseks helista numbrile 1903.

Parkimisäpp Pargi.ee võimaldab kasutada MasterCard või VISA kaarti parkimise eest maksmiseks.

Parkimispileteid saab osta parkimisautomaatidest ja R-Kioskitest. Parkimisautomaatide asukohad on välja toodud lehe allservas asuval interaktiivsel parkimiskaardil.

Linnapildis on ka mitmeid eraparklaid, seega jälgige parkimiskorda kirjeldavaid infotahvleid ja liiklusmärke.

Kesklinna avalik parkimisala

Kesklinna tänavatel ja väiksemates parklates on parkimine tasuline tööpäeviti E-R 08.00 kuni 18.00. 

Parkimine maksab:

 • 1 tund = 1€
 • 1 kalendripäev = 5€
 • 1 tund on parkimine tasuta, kasutades parkimiskella

Ranna avalik parkimisala

Pärnu ranna avalikes parklates ning tänavatel kehtib tasuline parkimine ainult suvekuudel 01.06-31.08. Parkimine on suvisel perioodil tasuline igapäevaselt kell 10.00 kuni 18.00.

Parkimine maksab:

 • 1 tund = 4€
 • 1 kalendripäev = 12€
 • Pool tundi on parkimine tasuta, kasutades parkimiskella

Suuremad eraparklad

Suurim eraparkla asub Pärnu kesklinnas Port Artur kaubanduskeskuse juures. Seal asuvad õueparklad, kus parkimine maksab:

 • 1 tund = 1€
 • 1 kalendripäev = 5€
 • parkimiskellaga 2 tundi tasuta

Samuti asub seal parkimismaja, kus parkimine maksab:

 • 1 tund = 1€
 • 1 kalendripäev = 5€

Europarklas saab maksta SMS-parkimise ja erinevate parkimisäppidega. Tsooni info on Europarklasse sisenemisel infotahvlil.

Rannas asuvad samuti erinevate hindadega eraparklad. Üldjuhul jääbvad parkimise hinnad 5-10€ päev.

Tasuta parkimine Pärnu kesklinnas

 • Pärnu kesklinnale lähim tasuta parkla asub Pärnu jõe ääres, aadressil Kalda 4.
 • Kuni 3 tundi on võimalik tasuta parkida parkimiskellaga Pärnu Endla teatri vastas, aadressil Keskväljak 1.

Rannarajoonis saab tasuta parkida A.H. Tammsaare puiesteel. 

Parkimiskella puudumisel võib parkimise alguse aja märkida ka paberile kirjutades.

Kuninga tänav (Foto: Silver Gutmann)

Parkimine Pärnus

Pärnu kesklinnas asuvad linna ametlikud parkimisalad ning ka eraparklad. Linna parkimisalasid on 2 – kesklinna avalik parkimisala ja ranna ametlik parkimisala. 

Parkimise eest tasumine

Parkimistasu saab maksta kas paberpiletiga või elektroonselt.

SMS-parkimiseks saada sõnum lühinumbrile 1902. Sõnumi sisuks kirjuta auto registreerimisnumber ja tsooni nimetus, näiteks kesklinna tsoonis “123ABC PARNU”. Parkimise lõpetamiseks helista numbrile 1903.

Parkimisäpp Pargi.ee võimaldab kasutada MasterCard või VISA kaarti parkimise eest maksmiseks.

Parkimispileteid saab osta parkimisautomaatidest ja R-Kioskitest. Parkimisautomaatide asukohad on välja toodud parkimiskaardil.

Linnapildis on ka mitmeid eraparklaid, seega jälgige parkimiskorda kirjeldavaid infotahvleid ja liiklusmärke. Jälgige liiklusmärke ja infotahvleid!

Oliveri Rattarent

Oliveri rattarent tegutseb kahel aadressil: Supeluse 1 ja Ringi 50. Valikus on naiste-, meeste- ja lasterattad. Vajadusel saab rentida lastele mõeldud rattatoole ja rattale eraldi kinnituvat laste käru. Valikus on ka veel tandemratas ning elektritõukerattad. Iga rattaga saab kaasa luku ja soovi korral kiivri.

+372 5647 2092
info@terve.ee
Facebook: Oliveri rattarent

Elektrilised rattad

Bali – 2021 aastal suletud

Bali tegutseb suvehooajal. Rattaid saab rentida Pärnu kesklinna silla kõrval asuvast rohelisest bussist. Bali pakub rentimiseks ainult elektrijalgrattaid.

+372 5556 0452
Bali@bali.ee
www.bali.ee

Bolt

Bolt pakub suviti rentimiseks elektritõukerattaid. Nende rentimiseks peab telefonis olema Bolti rakendus ning see omakorda seotud krediitkaardiga. Rentimise teeb unikaalseks see, et neid saab rentida tänaval läbi rakenduse ja jätta sõidu lõppedes sinna, kuhu soovid. Rentimise algus ja lõpp peavad toimuma Bolti poolt ettenähtud linnapiirkonnas. 

bolt.eu

Teekonnad

Oleme kokku pannud mõned teekonnad, mida soovitame. Soovi korral saate neid navigeerida läbi Google Mapsi.

Pane tähele! Kaardile kantud punktid on vaid orientiirideks marsruudil püsimiseks, mitte sisulise tähendusega.

Pärnu linnatuur

See teekond annab Teile aimu, miks Pärnu on Eesti suvepealinn. Teekonnal sõidate mööda Vallikäärust, kus toimuvad suvel mitmed üritused. Seejärel näete Pärnu Jahtklubi, möödute Pärnu muulist. Mööda Rannaparki sõites jõuate rannarajooni, kus näete mitmeid ajaloolisi hooneid. Rannarajoon algab ilusa lillepaviljoniga. Teekond viib teid mööda linnatänavaid, kuid soovikorral võite ka otse rannapromenaadile pöörata. Tammsaare puiesteelt leiate ilusa tammeallee. Teekond lõppeb Supeluse tänava nurgal, kus suviti toimub suur tänavamelu.
5 km

Pärnu - Ikla

Pärnu linnast välja sõites tuleb arvestada sellega, et kui te ei soovi sõita pikka teed mööda maanteed, siis kaardil välja toodud Golfi tee ei ole asfalttee. Tegemist on marsruudi ainukese metsateega (2,4 km), kuid selle läbimine on jõukohane kõigile. Golfi tee lõpus tuleks korraks pöörata suurele Riia maanteele, kus tuleb läbida umbes 450 meetrine lõik ning siis jälle vasakule pöörata. Antud teelõigul on autode kiiruspiirang 70 km/h. Järgnev tee viib teid otse Uuluni, kus tuleb korraks ületada Riia maantee ning liikuda edasi mööda väikest Häädemeeste maanteed. Tee lõppeb jällegi Riia maanteel, kus tuleb teed ületada ning liikuda sealt edasi otse piirini.
58 km

Pärnu - Soomaa (Riisa Raba)

Pärnust teekonda alustades saab sõita mööda kergliiklusteed kuni Tammiste asula piirini. Siis tuleb umbkaudu 5 kilomeetrit sõita mööda suurt maanteed ning esimesel suurel ristimikul pöörata paremale Sindi linna poole ja siis kohe vasakule. Nii jõuate rahulikule maanteele, mis kulgeb mööda Pärnu jõge. Pärast 10 km läbimist pöörake Oore tee juures paremale, nii näete ilusaid vaateid Pärnu jõele ning jõuate kiiremini Tori linna. Lõppsihtpunkt Riisa matkarada asub otse Soomaa piiril. Kogu tee on asfaltil.
33 km

Pärnu - Kihnu

Tee Kihnusse kulgeb suuresti mööda rahvusvahelist Eurovelo rattamarsruuti väikese erandiga. Kui Teil on aega, siis soovitame Kabriste juurest pöörata vasakule. Nii jõuate Pärnu lahe äärde. Sealne tee viib teid läbi mitmete traditsiooniliste Pärnu kalurikülade. Asfalttee lõppeb Liu külas, kus tuleks tagasi Eurovelo marsruudile pöörata.

NB! Pärnu poolt liikudes on oluline pöörata paremale enne Lihula maantee silda ning siis silla alt läbi sõita (pöörata vasakule).
44 km
Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!