Visit Pärnu tutvustus

Turismi juhtimine Pärnumaal - mis, kus, kuidas?

Kuidas toimib turismi juhtimine Pärnu sihtkohas? Mis täpsemalt on Pärnu sihtkoht? Kelle poole pöörduda turismi teemadel? Leiad vastused neile küsimustele just siit. 

Pärnu DMO ehk turismisihtkoha juhtimis- ja turundusorganisatsioonina tegutsevad koostöös Pärnu Linnavalitsus ja MTÜ Destination Pärnu. Visit Pärnu on Pärnu ja Pärnumaa turismisihtkoha bränd, mis pajatab siinmail turismiga seonduvast meie külastajatele ja kohalikele.

2023. aastast on Pärnu DMO ülesannetes juhtpartneriks ja arendusorganisatsooniks Pärnu Linnavalitsus. Partnerorganisatsioonina suunab ja turundab sihtkoha brändi MTÜ Destination Pärnu. DMO kõrvalpartneriteks on ühtlasi Pärnumaa omavalitsused ja LEADER-tegevusgrupid, kes on esindatud läbi Pärnu turisminõukoja.

Kui räägime tiim Visit Pärnust, mõtleme Pärnu Linnavalitsuse ja MTÜ Destination Pärnu turismi- ja turundusspetsialiste.

Visit Pärnu kontaktid


Annika Raadik

Pärnu Linnavalitsus, arenguosakonna turismiarenduse juht

annika.raadik@parnu.ee

Teemad: koostöö DMO osaliste vahel, uuringud, konverentsiturism, äriturism

Margus Randmäe

MTÜ Destination Pärnu tegevjuht

margus@destinationparnu.ee

Teemad: turundusstrateegia, turismiettevõtjate koostöö turunduse valdkonnas

Silva Koemets

Pärnu Linnavalitsus, arenguosakonna turismiarenduse peaspetsialist

silva.koemets@parnu.ee

Teemad: kestlik turism, Green Destinations koordineerimine, uuringud, tootearendus

Merilin Mäe

Pärnu Linnavalitsus, arenguosakonna turismiarenduse spetsialist

merilin.mae@parnu.ee

Teemad: Puhkaeestis.ee ja ReviewPro andmebaasid, ligipääsetavus, külalislahkus, turismiinfo

Triin Lorents

MTÜ Destination Pärnu, Visit Pärnu turundusjuht

triin@destinationparnu.ee

Teemad: Visit Pärnu turunduskanalid, sisuhaldus

Kas Visit Pärnu tegevustes saab kaasa lüüa?

Visit Pärnu turundustegevuste eesmärgiks on tutvustada kui meeldejääv, aastaringselt põnev ning külalislahke sihtkoht on Pärnu. Visit Pärnu tiim pakub nii turundus- kui arendustegevustes kaasarääkimiseks võimaluse ka turismiasjalistele.

Paljud turundustegevused toimuvad koostöös kohalike turismiettevõtjate ja sündmuskorraldajatega. Visit Pärnu kanalites saame esile tõsta ja võimendada neid teenuseid ja üritusi, mis on sisestatud riiklikusse turismiportaali (Puhka Eestis) ja/või Pärnu kultuurikalendrisse (kultuur.parnu.ee). Visitparnu.com veebileht on APIde ehk veebiteenuste kaudu mõlema portaaliga seotud ja saab seeläbi ettevõtete ning sündmuste teavet kuvada.

Esimene samm Visit Pärnu kanalitega turismiettevõtjana koostöö tegemiseks on seega Puhka Eestis andmebaasiga liitumine. Kohalik andmehaldur nõustab selle protsessi kõigis sammudes (Pärnumaa andmehaldur on Merilin Mäe). Sündmuskorraldajana saad eestikeelse info riputada Pärnu kultuurikalendrisse (haldab Pärnu Linnavalitsuse spetsialist Gerli Kõiv). Nii Puhka Eestis/Visit Estonia lehel, Pärnu kultuurikalendris kui Visit Pärnu kanalites enda info jagamine on ettevõtjate jaoks tasuta.

Kuidas olla nähtav Visit Pärnu turunduskanalites? 

  • Kuna Visit Pärnu hangib andmeid Puhka Eestis lehe kaudu, saad info sisestada riiklikusse andmebaasi, mitte otse Visit Pärnu lehele. Registreeri Puhka Eestis kasutajaks siin.
  • Sündmuskorraldajana sisesta enda ürituse info esmalt Pärnu kultuurikalendrisse, Visit Pärnu sündmuste alaleht sikutab sealt eestikeelsete sündmuste info. PS! Piletilevi üritused tulevad automaatselt üle.
  • Kui üritus tundub sobilik ka väliskülastajatele, riputa üritus ühtlasi Puhka Eestis andmebaasi. Visit Pärnu saab sealt ürituste tõlked. Anna andmehaldurile märku soovist, kes selgitab välja, kas üritus vastab tõlketingimustele.
  • Kui oled nõus jagama enda kontaktandmeid, liidame Sind meililistiga ja hoiame regulaarselt kursis kasuliku infoga – jagame edasi koostöövõimalusi, teavitame koolitustest, kutsume osalema töögruppides jpm.
  • Anname välja ka igakuist uudiskirja, kus on kokkuvõtted olulistest teemadest, tulevatest sündmustest ja turismistatistikast.
  • Liitu Facebooki grupiga “Pärnu ja Pärnumaa turismiasjalised”, et suhelda otse teiste turismiasjalistega.
  • Facebook/Instagram/muus sotsiaalmeedias kasuta teemaviiteid @visitparnu, @visitpärnu
  • Sotsiaalmeedia koostöösoovidega pöördu MTÜ Destination Pärnu poole.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile