Parimad pildistamiskohad Pärnumaal

Pärnus ja selle ümbruses on palju ilusaid kohti, kus kauneid loodusfotosid või perepilte teha. Koondasime sotsiaalmeedia piltide põhjal kokku 15 parimat pildistamiskohta Pärnumaal, kus inimestele meeldib pildistamas käia ja kuhu sammud seada, kui soov on meeldejäävaid pilte teha.

Tallinna värav

Tallinna värav on ainus 17. sajandist säilinud vallvärav Baltikumis, mis oma uhke välimusega paistab silma ka tänapäeval. Ajalooline barokkstiilis värav on ilus nii päevasel kui öisel ajal, mil tuled seda valgustavad.

Pärnu mudaravila

Pärnu kui kuurordi sümboliks on saanud Pärnu mudaravila. Mudaravila ees on purskkaevuga haljasala, mille juures saab kauneid pilte teha ja jalga puhata.

Kuursaali ees olev lehtla

Metsviinapuuga kaunistatud valge puidust lehtla Kuursaali ees tõmbab igal aastal ligi paljusid fotograafe ja külastajaid. Siin saab teha meeldejäävaid fotosid sõltumata aastaajast. Metsviinapuu lehed on suvel rohelised ja sügisel erkpunased. Kuumal suvepäeval saab lehtlas päikesevarju nautida.

Rannapargi elevandid

Kõige värskem pildistamiskoht asub Pärnu rannapargis, kuhu 2021. aasta suvel paigaldati kolm vahvat kunstmurukattega elevanti. Elevantidele peale ronida küll ei tohi, kuid nende taustal poseerimine on igati lubatud. Elevanti võib kohata veel ka Pärnu rannas, niisiis on Pärnul elevantidega täitsa omaette side.

Rüütli tänav

Mõeldes ajaloolistele paikadele, kus Pärnus pildistada, siis üks koht, kus ilusaid pilte teha, on kindlasti Rüütli tänav, mis on ühtlasi Pärnu vanalinna süda. Suvel kaunistavad seda tänavat värvilised lilleamplid ja talvel jõulutuled. Rüütli tänava bussijaama poolses otsas on Iseiseisvuse väljak, mida talvel ehib suur jõulukuusk.

Jaansoni rada ja tänavakunst

Jaansoni rada kulgeb piki Pärnu jõe kaldaid Kesklinna sillast kuni Papiniidu sillani. Kui jõe paremal kaldal leiab mitmeid looduslikult kauneid pildistamiskohti, siis vasakkaldal on nii ajalooliseid maju kui ka tänavakunsti, mille taustal end pildistada. Jõe ääres saab pilti teha ka nii, et Pärnu siluett jääb taustale otsekui kaunis postkaart.

Pärnu rand

Pärnu rand on hea valik pildistamiseks igal aastaajal. Suvel võib muidugi juhtuda, et pildistamiskohta tuleb pikalt otsida, sest rahvast on omajagu. Lisaks rannaliivale ja luidetele saab kauneid pilte teha veel rannapromenaadi peal, samuti rannavalve torni juures.

Pärnu muul

1869. aastal valminud Pärnu muulid on saanud lemmikuks pildistamispaigaks paljudele. Vasakul kaldal asuva muuli juurde viib avar laudtee, sealt edasi kulgeb retk mööda muuli kive. Legend räägib, et kui armunud paar jalutab muuli tippu ja seal suudleb, siis toob see neile õnne. Pärnu muul on hea koht ka päikeseloojangu pildistamiseks.

Vallikäär

Pärnu Vallikäär ja selle ümbrus võlub mööda kallast kulgeva promenaadi, üle vallikraavi kaarduva romantilise jalakäijate silla ja vallikraavi keskele paigaldatud uhke purskkaevuga. Siin on palju erinevaid detaile ja kohti, mida fotodele jäädvustada. Kõrged puud ja päikese asetus on just sellised, mis pildistamist soosivad.

Linnalehmad

Pärnu rannaniitudele tuuakse igal suvel niitusid hooldama linnalehmad. Nendega koos saab pilti teha Mai kergliiklustee ääres või siis keskranna serva rajatud 600 meetri pikkusel Rannaniidu matkarajal. Lisaks linnalehmadele näeb siin ka looduskaitse all olevaid taimi, mis Pärnu rannaniidul kasvavad.

Alpakafarm

Soovides pildile püüda ehedat positiivsust, siis tasub külastama minna alati heatujulisi alpakasid. Are lähedal asuvas alpakafarmis saab alpakadele porgandit pakkuda ja nendega pilti teha. Lisaks võib siin näha kääbuskitsesid, minilambaid ja angooraküülikuid.

Soomaa suurvesi ja Lemmjõgi

Jõgede üleujutusperioodi kutsutakse Soomaal viiendaks aastaajaks. Enamasti on see märtsis-aprillis, kuigi suurvett võib esineda ka muul ajal. Viies aastaaeg sobib hästi kanuuga matkamiseks ja looduse jäädvustamiseks, sest sel perioodil pääseb kanuuga ka nendesse kohtadesse, kuhu muidu ei satu. Üks fotograafike lemmikuid on näiteks Lemmjõgi, mis lookleb nagu muinasjutus.

Rannametsa-Tolkuse õpperada

Raba on hea koht nii loodusfotode tegemiseks kui inimeste pildistamiseks, sest siin on palju avarust ja mahedad värvid. Pärnu üks enim külastatavaid rabasid on Tolkuse raba. Matkaraja äärde jääb ka Eesti kõrgeima luite Tornimäe harjale rajatud 18 meetri kõrgune vaatetorn, mille tipust avaneb vaade merele.

Tuhu raba vaatetorn

Teine populaarne sihtkoht rabas pildistajate seas on Tuhu raba, kus asub väga erilise väljanägemisega vaatetorn nimega „Trepp“. See rajatis valmis koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga ja siin treppidel on väga efektne end lasta jäädvustada.

Kihnu tuletorn

Imeline koht pildistamiseks on ka Kihnu tuletorn, mida kohalikud kutsuvad puakiks. See tuletorn jääb Kihnu saare kõige lõunapoolsemasse tippu ja on üks neljast Eesti randades säilinud malmtuletornidest. Torn ise on juba üle 150 aasta vana ja tule kõrgus merepinnast on 29 meetrit. Ilusaid pilte saab teha nii torni ümbruses kui selle jalamil. Torni lahtiolekuaegadel saab ka selle tippu ronida.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile