Turismiinfo korduma kippuvad küsimused

Pärnu keskuslinnas soovitame ennekõike kasutada “kondimootorit” ja ühistransporti. Enamus vahemaad on mugavalt kõnnitavad.

Soovitame marsruudi planeerimiseks kasutada Google Maps’i. Seal on võimalik hinnata, kas vahemaa on kõndimiseks jõukohane või leida sobiv ühistransport bussi või takso näol.

Ühistranspordiga saab mugavalt läbi linna sõita. Hiliseimad bussid käivad umbes keskööni ning varaseimad alustavad kella 4-5 vahel. Suvel on käigus liin nr 2, mis viib sõitjad Ülejõe rajoonist otse randa ja läbib peamised asukohad ranna ääres. Samuti on käigus Kaubamajaka tasuta suvebuss, mis läbib sarnast marsruuti, kuid lõpetab Kaubamajaka ostukeskuse juures.

Linna läbivad kergliiklusteed, kus on mõnus jalgratta või tõukerattaga liigelda. Pärnu linnas tegutseb paar suuremat jalgratta rendifirmat. Mitmed majutuspakkujad rendivad maapiirkonnas samuti väikeses koguses jalgrattaid. Kihnu saarel on jalgratas suurepärane sõiduriist ning rendifirmad tegutsevad sadama vahetus läheduses. Loe Kihnu jalgrattarendist rohkem

Bolt on populaarne valik elektritõukerataste kasutajatele. Ole tähelepanelik liigeldes, linnas on suvel eriti palju jalgsi liiklejaid!

Tasuline parkimine kehtib Pärnu keskuslinnas, mujal maakonnas on parkimine rusikareeglina tasuta. Tasuta või 2-3 tundi tasuta parkimise võimalust pakuvad ka suuremad ostukeskused.

Pärnu kesklinnas asub valvega parkimismaja (Lai 7), kuhu soovitame jätta auto pikema eemaloleku korral. 

Pärnu avalikud parkimisalad jagunevad 3 tsooniks: kesklinn, vanalinn ja rand. Parkimise eest saab maksta m-parkimisega (ainult Eesti teenusepakkujate numbrid), parkimisautomaadi piletiga, Pargi.ee äpiga või paberpiletiga. Paberpileteid müüakse bussijaama R-Kioskis (Pikk 13), Pärnu Linnavalitsuses (Suur-Sepa 16) ja Pärnu Rannastaadionis (Ranna pst 2) ning ka mõned majutuskohad hoiavad paberpileteid enda klientide jaoks müügis (küsi lisa enda majutuselt).

Pärnu parkimise veebirakendus asub siin. Veebikaardil saad end positsioneerida tsooni leidmiseks, ära märgitud on piletiautomaadid ning muu parkimisinfo.

Visit Pärnu lehel on põhjalik seletus parkimistingimuste, maksmise ja kaardiga. Artikli keelsust vahetades on võimalik ka inglisekeelse perioodikaardi taotlus alla laadida (kuu aega või rohkem parkimiseks). Kogu info on soome, läti, inglise ja vene keeles.

Pärnumaa ühistranspordis kehtib plastikkaardi süsteem. Sama süsteem kehtib näiteks Tallinnas ja Tartus. Kui olemas on analoogne kaart, siis töötab see ka Pärnus. Uus plastikkaart maksab 2€ ja seda saab osta igast piletimüügikohast (R-kioskid, postkontorid, Selverid – vaata pikemalt SIIT). Bussi sisenedes on vajalik kaart valideerida.

Ühe tunni elektrooniline pilet (plastikkaardiga valideerides) maksab Pärnu linnaliinidel 1,5€, päevapilet 6€ ja viie päeva pilet 15€; maakonnaliinidel 1,5€, päevapilet 4,5€ ja viie päeva pilet 7,5€. 

Ühe tunni paberpiletit on võimalik osta otse bussijuhilt. Bussijuhilt ostetud pileti hind on 3€ linnaliinil, 2€ maaliinil ning maksta saab sularahas.

Pärnus pakuvad taksoteenust näiteks:

Levinud on ka taksoteenuse kasutamine läbi Bolt äpi.

Taksoveo hinnad kehtestab vedaja ning need pole ühtsed. Enne sõitu täpsustage taksojuhiga hind. Hinnamäärad on ka takso tagaukse aknal, kus peab märgitud olema sõidualustamise tasu, sõidu kilomeetri ja ootetunni hind.

 

Arstiabi vajadusel pöörduge Pärnu Haigla erakorralisse vastuvõttu (Ristiku 1, tel. +372 447 3393). Hädaolukorra korral helistage päästeteenistusse numbril 112.

Postmarke müüakse Pärnu Postkontoris (Lai 11), R-kioskites üle linna ning supermarketite infoletis.

Pärnu Vana turg (nii sise- kui väliletid) asub aadressil Suur-Sepa 18.

Antiigiärisid leiad näiteks Pärnu kesklinnas aadressidel Rüütli 21a, Kuninga 32, Aia 3 ja Karja 26 ning veidi kaugemal Lao 10-3 (Kaubamajaka läheduses).

Suuremad ja/või populaarsemad second hand poed Pärnus on: 

… ja linna pealt leiad veel paljusid teisi väiksemaid poode, mitmed neist Rüütli ja ümberkaudsetel tänavatel.

Suuremad kaubanduskeskused on üldiselt avatud iga päev 10.00-20.00, toidumarketid kuni 22.00. Riiklike pühade eel ja ajal võivad lahtiolekuajad olla lühendatud.

Väiksemad kauplused on enamasti avatud argipäeviti 10.00-18.00 ja laupäeviti 10.00-15.00, pühapäeviti ja riiklikel pühadel aga suletud.

Mitmed suveniiriärid tegutsevad linna südames Rüütli tänaval ja selle vahetus läheduses. Samuti leiad Rüütli tänavalt Eesti disaini ja käsitööd. Soovitame sisse kiigata Maarja-Magdaleena Gildi ja Uue Kunsti Muuseumisse, et leida omapäraseid ja kohalikku päritolu suveniire ning kingitusi.

Eesti muuseumikaart on müügil Uue Kunsti Muuseumis (Rüütli 40a).

Pärnu Muuseum, Punane Torn, Koidula Muuseum, Uue Kunsti Muuseum või Pernova Loodusmaja külastades saate 20% sooduskupongi, mida saab 5 päeva jooksul kasutada loetletud muuseumites.

Lähima nädala jooksul toimuvad üritused on teemade kaupa välja toodud SIIN. 

Kõik kultuurikalendrisse sisestatud üritused leiad SIIT.

Korraldajatele – Visit Pärnu kuvab kultuurikalendrisse kultuur.parnu.ee sisestatud infot. Sisene ID-autentimisega ja pane enda info üles.

Söögikoha valikul on igaühel oma eelistus. Maitse üle ei vaielda, kuid parimateks toidukohtadeks Pärnus on Falstaff toidujuht 2024. aastal tunnistanud need restoranid ja kohvikud:

  • Mon Ami
  • Pastoraat
  • Raimond
  • Supelsaksad
  • Villa Ammende restoran
  • Kastrul
  • Villa Wesset (lisaks Silverspoon tunnustus peakokale)

Pärnu linnas ei ole traditsioonilist turismiinfopunkti. Turismiinfo trükiseid – linna- ja maakonnakaarte – ning sõbralikku juhatamist leiad erinevatest asukohtadest linnas ja maakonnas.

Turismitrükiste ja -info jagamise asukohad on välja toodud siin alamlehel.

Küsimuste korral oma reisi planeerides pöörduge info@visitparnu.com või +372 5330 4134.

Eraldi internetipunkti küll ei ole, kuid Pärnu Keskraamatukogus saab kasutada nii WiFit kui avalikku arvutit. Enda seadmega töötamiseks on erinevatel korrustel sobivad kohad. Teenuse info ja tingimused leiad SIIT.

Avatud WiFi on loomulikult ka enamikes ettevõtetes – kohvikud, ostukeskused, majutused.

Mugav ja kiire viis info leidmiseks on internet. Siitsamast Visit Pärnu veebilehelt leiad turismiinfot Pärnu kohta ning turismiportaalist Puhka Eestis üle-eestilist infot. Siit saad vaadata või alla laadida Pärnu erinevaid turismitrükiseid ning -kaarte.

Üle Eesti on suuremates linnades ja maakonnakeskustes turismiinfopunkt, mille töötajad omavad põhjalikke teadmisi nii oma regiooni kui terve Eesti kohta.

Bussiliikluse kohta leiad informatsiooni veebileheküljelt Tpilet ja Peatus ning rongiliikluse kohta Elroni leheküljelt.

Kõige mugavam on Soomaad paraku külastada oma autoga, kuna busse liigub vähe.

Matkateenuse pakkujalt võid küsida ka transfeeri enda majutusest Pärnus.

Soomaa rahvusparki saab Pärnust ühistranspordiga kaks korda päevas:

Pärnu – Riisa raba, liin nr: 99

  • väljub 6.05 – saabub 7.39 (hommikune buss läheb Riisale ümberistumise ja ~40-minutise ooteajaga);
  • väljub 14.30 – saabub 15.20

Riisa raba – Pärnu liin nr: 99

  • väljub 7.40 – saabub 8.38.

Kihnu saab laevaga Munalaiu sadamast (Pärnust 60 km).  Sõidugraafikud ja piletimüügi info leiate Kihnu Veeteede leheküljelt.

Kihnut saab külastada ka ühistranspordiga. Bussigraafik on ajastatud koos praamidega. Vaata täpsemalt Visitkihnu.ee kodulehelt.

Jah, on ikka. Kihnus on puhkemajad, kodumajutused, kämpingud ja telkimisvõimalused. Loe majutusvõimaluste kohta täpsemalt SIIT (Visit Pärnu)või SIIT (Visit Kihnu).

Majutusvõimalusi näed muidugi ka Booking.com ja teistest broneerimiskanalitest.

Ruhnu saarele pääseb suvel praamiga Pärnu sadamast ning talvel lennukiga Pärnu lennujaamast. Ruhnu saare lennutranspordi lehelt leiad graafikud ja broneerimisvõimaluse.

Laevade kohta on kõige operatiivsem infot otsida Veeteed kodulehelt.

Mandrilt Saaremaale jõudmiseks tuleb sõita Virtsu sadamast praamiga Kuivastusse Muhu saarel. Praamid lähevad pea iga tund ning sõit kestab vaid 35 minutit. Muhust edasi Saaremaale saad sõita juba autoga, saared on ühendatud tammi ja autoteega. Kuressaare linn asub sadamast 73 km kaugusel. Pärnust läheb Saaremaale (Kuressaarde) päevas ka mitu bussi, vaata lähemalt SIIT.

Mandrilt Hiiumaale saab Haapsalu lähedalt Rohuküla sadamast, kust praamid sõidavad Hiiumaale Heltermaa sadamasse. Sõidu kestus on ligikaudu 1 tund 40 minutit.

Laev sõidab ka Saaremaa ja Hiiumaa vahel. Saaremaal asuv Triigi sadam asub Kuressaarest 46 km ja Hiiumaal asuv Sõru sadam Kärdlast 45 km kaugusel. Ülesõit kestab orienteeruvalt 1 tund 15 minutit.

Vaata kõikide praamiliinide graafikuid ja sõiduhindu SIIT.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile