Suuremad iga-aastased muusikafestivalid ja sündmused Pärnumaal

Lisaks kuurortlinnale on Pärnu ka kultuurilinn, kust leiab muusikafestivale ja sündmuseid igale maitsele, nii klassikalise muusika ja ooperi kui ka elektroonilise popi austajaile. Suuremad festivalid ja üritused toimuvad traditsiooniliselt suvel. Põnevaid üritusi Pärnu sündmuste kalendrist võib aga leida ka muul ajal.

Pop- ja elektroonilise muusika festivalid

Beach Grind

Pärnu rannapargis suvel toimuv Beach Grind festival on üks Pärnu suvistest tippsündmustest, mis meelitab siia kohale paljusid külastajaid. Kahepäevase festivali raames käib lavalt läbi kogu Eesti muusikaartistide paremik ja üles astuvad mitmed välismaised tippartistid.

Tegemist on suurejoonelise muusikasündmusega, mis on eriti populaarseks saanud noorte muusikasõprade seas.

Foto: Andrei Ozdoba, Beach Grind festival
Foto: Live Love Laugh Festivali Facebooki leht

Live, Love, Laugh Music Festival

Live Love Laugh Music Festival on suvine butiikfestival Pärnumaal Lepaninas, kus saab rõõmu tunda nii heast muusikast kui ka imelisest loodusest. Festivalile on oodatud inimesed, kes naudivad elektroonilist muusikat ja lisaks kulgemist läbi kunsti, suve, elu ja armastuse. Festivalil astuvad üles nii rahvusvaheliselt tunnustatud melomaanid ja muusikud kui ka kohalikud artistid.

Roki- ja bluusisõpradele

Hard Rock laager Vana-Vigalas

Eesti kõige vingem rokilaager toimub igal aastal Pärnumaal, Vana-Vigalas. Rokkmuusika tõsistele fännidele mõeldud Hard Rock laager on Eesti suurim raskemuusikafestival, mille raames saab igal aastal kuulda nii Eesti tipprokkareid kui ka välismaiseid tegijaid.

Viimase paarikümne aastaga on festival kasvanud tõeliseks raskemuusika tippsündmuseks, kuhu sõidab ekstra kohale tuhandeid osalejaid.

Foto: Aldis Jordans
Foto: Margit Petersoni blogi

Pärnu bluusipäevad

Bluusimuusika austajatele toimuvad Pärnus igal suvel Pärnu bluusipäevad, mille kavast leiab kontserte nii Eesti bluusivirtuoosidelt kui ka välismaistelt tegijatelt. Ürituse peamine toimumispaik on Pärnu Jahtklubi, kuid kontserte toimub ka mujal.

Suupilli- ja lõõtspillifestivalid

Pärnu Harmonica festival

Pärnu rahvusvaheline suupillifestival Harmonica on üks suurimatest muusikafestivalidest meie regioonis. Harmonica festivalil võib kuulda nii suupillil kui ka lõõtspillil esinejaid. Festivali raames toimub igal suvel mitmeid kontserte, konkursse ja õpitubasid, kuhu oodatakse osalema rahvamuusikuid, esinejaid, huvilisi ja harrastajaid nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

2022. aastal toimus Harmonica festival juba kahekümnendat korda. Kontserdid toimuvad erinevates kontserdipaikades, näiteks Koidula muuseumi aias ja Kuursaali laval, aga ka Pärnu kontserdimajas.

Foto: Ants Liigus
Foto: Johannes Haav Facebooki postitus

Pärnu rahvusvaheline akordionimuusika festival

Juba 40 aastat Pärnus toimunud Pärnu rahvusvaheline akordionimuusikafestival toob kokku lõõtsa- ja akordionimängijad.

Festivali raames toimub mitmeid kontserte, tantsuõhtuid ja konkursse. Tegemist on ühe vanima ja pikima ajalooga festivaliga Pärnus.

Lõõtsapalavik Pärnumaal

Rahvusvahelise Pärimusmuusikafestivali „Lõõtsapalavik Pärnumaal“ raames toimub sügiseti erinevaid kontserte, pärimusmuusikaõhtuid ja simmaneid üle terve Pärnumaa. Festivali korraldajaks on Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts.

Foto: Ilmar Naaber

Klassikalise muusika austajatele

Foto: Kaupo Kikkas

Pärnu muusikafestival

Pärnu muusikafestival on üks tuntumaid ja hinnatumaid klassikalise muusika festivale Eestis, mis tänu Neeme Järvi ja Paavo Järvi suurele pühendumisele kogub järjest enam tuntust ka Euroopas. Festival toimub suvel ja selle fookuses on orkestrimuusika. Muusikafestivalil saab nautida kõrgetasemelist festivaliorkestrit, kus mängivad oma ala tipud tervest maailmast.

Kokku osaleb festivalil rohkem kui paarsada muusikut ja enamik kontsertidest toimuvad Pärnu kontserdimajas. Üks osa festivalist on ka Järvi akadeemia, mille raames toimuvad noortele suunatud meistrikursused, mida viivad läbi hinnatud muusikud ja pedagoogid nii Eestist kui ka välismaalt.

Musica sacra

Pärnu Ooperi eestvedamisel toimuv Musica Sacra toob kaks korda aastas, kevadel ja sügisel, kuulajateni andekad interpreedid ja värsked ning eredad klassikalise muusika palad.

Kontserdid toimuvad Pärnu Eliisabeti kirikus ja Tartu Jaani kirikus. Lisaks kaunile vokaalile võib kontsertidel nautida veel näiteks viiuli-, klaveri-, oreli- ja flöödihelisid. Kontserdisarja raames astuvad üles ka külalismuusikud.

Foto: PÄRNU OOPER Facebooki leht

Suveaaria

Suvisel ajal toimuv suveaaria kontserdisari on keskendunud eri ajastute vokaalmuusikale ning erinevate kunstide ühendamisele. Andekate vokalistide eestvedamisel tuleb esitamisele nii pop-jažž kui ka klassikaline muusika. Kontserdid toimuvad Pärnu Eliisabeti kirikus.

Pärnus toimuvad ooperifestivalid

PromFest

Igal teisel aastal sügiseti toimuv PromFest on Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival, mille raames astuvad üles noored ooperilauljad, kes osalevad Klaudia Taevi nimelisel noorte ooperilauljate konkursil. Festivali raames lavastatakse iga kord Endla teatri laval üks uus ooperietendus. Lisaks sellele on festivali programmis ooperilauljate konkurss ning noortele lauljatele suunatud loengud ja meistriklassid.

Festivali üks eesmärke on avastada uusi ning andekaid ooperilauljaid ja tuua ooperikunst noortele lähemale.

Foto: http://www.festivals.ee/PARNU_RAHVUSVAHELINE_OOPERIMUUSIKA_940
Foto: Gunnar Laak

Pärnu ooperipäevad

Üle aasta toimuvad Pärnu ooperipäevad toovad suviti Pärnusse kokku külalisi ja muusikateatreid tervest maailmast. Lisaks juba tuntud paladele tuleb ooperipäevade raames alati esitamisele ka vähemalt üks ooper, mida pole siin varem esitatud või mis on meie saalidesse sattunud üliharva. Ooperipäevade ajal saab Pärnust tõeline ooperigurmaanide kohtumispaik.

Avafoto autor: Andrei Ozdoba, Beach Grind

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!