Pärnu on veelinn – loe, mida põnevat siin saab teha

Pärnus asub Eesti kõige suurem rand ja Eesti pikkuselt teine jõgi. See aga ei tähenda, et Pärnu meri ja jõgi oleksid mõeldud vaid suplemiseks. Tegevusi vee ääres ja vee peal saab ette võtta väga mitmesuguseid ja praktiliselt igal aastaajal. Loe, mida põnevat Pärnu jõel ja merel saab teha.

Elina Kalnina
Foto: Elina Kalnina

Reis laeval või purjekal

Kesklinna silla juurest väljuvad suvisel ajal lõbureisid jõele ja merele. Laevasõidud Reiu sillani ja tagasi toimuvad kindlatel kellaaegadel mitu korda päevas. Päikeseloojangukruiis väljub õhtusel ajal ja viib vee peale just täpselt sillerdava päikeseloojangu ajaks.

Seltskonnaga saab meeleoluka reisi Pärnu lahele ette võtta purjekal, kuhu võib minna kahekesi, aga ka sõprade või kolleegidega. Vee peal saab meeleolukalt tähistada tüdrukuteõhtut ja miks mitte ka sünnipäeva. Vahelduseks võib lihtsalt minna purjekaga Pärnut teise nurga alt nautima. Lõbusõite teevad näiteks PõhjatähtArmastus ja Sail Estonia. Elamusreise pakub Jenny Kruse puupurjekas, mille peal saab omal nahal kogeda, kuidas vanasti meresõit käis.
Kui aga soovid adrenaliini rohket elamust siis selleks on parim Jetboat-X kaatrisõidud, mis panevad südame kiirelt põksuma. 

Kalapüük

Pärnu vetest saab püüda näiteks vimmakala, särge, merehaugi ja ahvenat. Kohalikud kalamehed armastavad kalal käia aastaringselt. Kalaretkedest on võimalus osa saada ka turistina.

Soovides minna kalale, saad paadi ja kalastustarvikud rentida näiteks Fishing Village Kalurikülast, kust saad kaasa ridvahoidjad, kajaloodi ja kalade hoiustamiseks mõeldud konteineri. Samuti korraldab kalastusretki Kesklinna silla lähedal asuv Kalatakso, kust saab lisaks paadile ja varustusele soovi korral tellida retkele kaasa ka kalagiidi. Kalatakso viib merele kala püüdma nii suvel kui ka talvel. Kui väljas on miinuskraadid, siis tehakse sõitu amfiibmasinaga, mis suudab liikuda nii vees kui ka jääl.

Pärnu river_Susann Kõomägi
Foto: Susann Kõomägi
Juhani Särglep & Katri Palm
Foto: Juhani Särglep & Katri Palm

Pärnu rand – surfamiseks loodud

Pärnu laht on julgelt üks parimaid surfikohti nii Eestis kui Põhjamaades. Eelkõige on Pärnu rand surfarite seas tuntud oma madala veetaseme, liivase põhja, soodsate tuulte ja sooja merevee poolest. Tänu headele tingimustele sobib Pärnu laht nii algajatele kui juba edasijõudnud adrenaliiniotsijatele. Pärnu rannas on  surfiklubi –  Pärnu Surf Center, kes laenutab surfivarustust ja teeb koolitusi. Surf Centeris asub ka Pärnu ainuke surfipood.

Muud veespordi võimalused

Lisaks sellele saab Pärnu merel ja jõel harrastada mitmeid teisi veespordialasid. Ajalooliselt on Pärnu jõel alati olnud populaarne sõudmine. Samuti pakutakse jõel ja merel SUP-matkasid ja lõbusõitu vesijalgratastega. SUP-lauda, skim-lauda ja purjelauda saab laenutada näiteks surfikeskustest. Võimalik on sõita ka kajakiga, veesuuskadega ja purjelauaga.

Vesijalgratta ja paadi saad jõe peale minekuks laenutada Kesklinna silla lähedalt Aloha jõekeskusest Kalatakso paadisadamast. Aloha eestvedamisel toimuvad suvel aerusurfimatkad, mis algavad Sindist või Reiu silla juurest. Allavoolu 2-tunnine jõematk on kindlasti põnev asi, mida proovida.

Juhani Särglep
Foto: Juhani Särglep
Pärnu ujumiskohad_rand
Foto: Henri Holland

 

Pärnu supluskohad

Kõige populaarsem ujumiskoht Pärnus on muidugi Pärnu rand. Veetemperatuuri rekord mõõdeti siin aastal 2010, kui merevesi oli tervelt 33°C. Et vesi on soe ja madal, saavad siin turvaliselt supelda ka pisikesed rannakülastajad. Pärnu mererannas võib ujuda aastaringselt. Rannavalve tagab korda ja mõõdab veetemperatuuri 1. juunist kuni 31. augustini.

Ujuda saab ka Pärnu jões. Parim koht selleks on Rääma väliujula, mis asub jõe parempoolsel kaldal Pärnu sõudebaasi juures. Teine koht, kus ujumas käiakse, on Papiniidu silla juures Veteranide pargi ääres. Talvel saab seal kätt proovida taliujumises. Samuti saab talisuplust harrastada Jahisadamas.

Veelinn Pärnu ootab sind – nii suvel, sügisel, talvel kui ka kevadel!

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!