Milliste lõõgastustega ja rituaalidega üllatavad sind Pärnu spaad

Pimedal ja külmal ajal vajame me aeg-ajalt lõõgastust, et vaim värske hoida. Selleks sobib hästi üks mõnus spaapuhkus või kui ööbima ei jõua, siis ka päevaspaa. Traditsioonilise spaa osaks on basseinid ja saunad, massaažid ja kehahoolitsused. Lisaks pakuvad mitmed Pärnu spaad erinevaid põnevaid lõõgastusi ja rituaale, millest mõnesid tutvustame kohe lähemalt.

Resort-spa-ja-saun (22)-Renee-Altrov
Foto: Renee Altrov

Hõljumine Surnumeres

Estonia Resort Hotel & Spa-s saab lisaks klassikalistele saunadele, basseinile ja mullivannile lõõgastuda Surnumere soolabasseinis. Soolabasseini soola- ja mineraalide sisaldus on nii suur, et vesi hoiab sind iseenesest pinnal. Soolabasseinis käimine on kehale väga kasulik, noorendades nahka ja leevendades nahaprobleeme ning tugevdades immuunsüsteemi.

Turguta oma keha ja meeli Tai massaažiga

Estonia Medical Spa & Hotel-is saab spaapuhkust nautida koos ehtsa Tai massaažiga. Tai massaaž ei ole mõeldud mitte ainult lihaspingete vabastamiseks, vaid see avaldab mõju ka keha energeetilistele punktidele ja on tõhus emotsionaalsete pingete maandaja. Tai massaaži saab lasta teha nii kogu kehale kui ka näiteks ainult jalgadele, kus asub palju organismi jaoks olulisi närvipunkte.

Tai massaaž
Foto: Estonia Medical Spa & Hotel
Hedon-spaa-kaanefoto (1)
Foto: Hedon Spa & Hotel

Naudi vaikust

Planeerides spaakülastust üksi või koos kaaslasega, võib selleks sobida Hedon Spa & Hotel vaikne spaa, kuhu lubatakse külalisi alates 14. eluaastast. See on hea võimalus tavapärasest argipäevasest saginast hetkeks eemalduda ja tõelises vaikuses aeg maha võtta. Hedonis saab saunaskäiku nautida ka koos mudamähisega, mis pehmendab nahka ja taastab selle niiskusesisaldust. Samuti saab osaleda mitmest erinevast hoolitsusest koosnevatel rännakutel ja Põhja-Aafrika traditsioonidest inspireeritud hammamirituaalidel, kus kesksel kohal on erinevad Rhassouli saviga läbiviidavad hoolitsused, mis puhastavad nahka ja vabastavad keha jääkainetest.

Ööspaa

Ööspaas saad nautida spaamõnusid kuni hiliste õhtutundideni. See pakub mõnusat lõõgastust enne magamaminekut ning soodustab väljapuhkamist ja rahulikku und. Tihti on ööspaas võimalik osa saada kehahoolitsuste eripakkumistest. Hedon Spa & Hotellis toimuvad ööspaad iga kuu teisel reedel. Teiste seas pakuvad ööspaad veel näiteks Wasa Resort ja Hestia Hotel Strand.

Wasa Resort Hotel & Spa1
Foto: Wasa Resort
Klaara-Manni
Foto: Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskus

Eesti saun ja ürdiviht

Moodsate linnaspaade kõrval ootavad külastajaid ka Pärnumaa loodusspaad. Klaara-Manni Maanaise Spaas saab nautida ehedat eesti sauna, kus viheldakse pärna-, tamme-, pihlaka- või kasevihaga. Maanaise Spaa algab teadjamehe või -naise jutustusega taimede ja looduse väest ning meie enda seesmisest energiast. Õige eesti sauna juurde käib ka üks korralik pangedušš. Leilide vahel saab kasutada koduseid kümblusvahendeid nagu soola, mett ja keefirit.

Talurahva spaa

Maria talu talurahva spaas on võimalik osa saada tõeliselt ainulaadsest saunateraapiast. Ehedas maasaunas ootab sind saunamees, kes viib läbi unustamatu vihtlemisseansi. Kuumaks köetud ihu saab värskendada jahedas tiigis või jääaugus. Sauna tervistavaid omadusi on eestlased hinnanud juba sajandeid. Vanu traditsioone järgitakse ka talurahva spaas.

Fishing Village saun
Foto: Fishing Village

Saun kalalaeva pardal

Omapärase saunaelamuse leiad kalalaeva pardalt, mis asub Fishing Village-i kalurikülas. Tegemist on väikese laevakompleksiga, kus saab nii ööbida kui ka saunatada. Kõrval tiigis saab end jahutada ja talvel jääaugus karastada. Terrassil on saunalisi ootamas soe massaaživann.

Leilinauding püstkojas

Erilisi saunavõimalusi leiab Pärnumaalt veel. Näiteks püstkotta rajatud indiaani saun, mille sarnast Eestis teist ei ole. Püstkojasauna köetakse telgi keskel asuva kerisega, mis suunab leili esmalt telgi tippu ja seejärel mööda seinu alla. Sellises saunas on tavapärane, et leili võetakse 2-3 h korraga. Kütmise ajal on telgi uks avatud, mis tagab pideva õhuringluse.

Jõe Puhketalu
Foto: Jõe Puhketalu Indiaanikülas
Hestia Hotel Strand
Foto: Kristi Kuusmik-Orav (Strand Spa & Konverentsihotell)

Päevaspaad

Kui ööbimisega spaapuhkuseks aega ei ole, siis võid lõõgastuda päevaspaas. Päevaspaa raames saad käia saunas ja basseinides ning osa saada erinevatest hoolitsustest. Päevaspaa paketid on olemas kõikides suuremates Pärnumaa spaades. Täpsemaid võimalusi vaata iga spaa kodulehelt.

Tutvu kõigi Pärnumaa spaadega SIIN

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile