Võta ette elamusrohke seikluspuhkus Pärnus

Pärnu kuurordimelu ja päikseline rand meelitavad siia puhkama paljusid inimesi. Kuid Pärnu pole mõeldud vaid peesitamiseks. Siin on palju teha ka neil, kes otsivad aktiivset tegevust ja seikluseid. Seikluspuhkus Pärnus võib kujuneda tõeliselt elamusrohkeks, sest tegevusi jätkub siin sõna otseses mõttes nii vee peal kui maal, nii rabas kui ka puu otsas. Lisaks elamuslikele seiklustele saab siin elamuslikult ööbida.

Seiklused vee peal

Pärnu randa võib ametlikult pidada Eesti surfiparadiisiks. Tänu madalale veele ja liivasele põhjale sobib Pärnu rand surfamiseks nii algajale kui juba kogenud lohesurfarile. Keskranda on loodud eraldi surfarite ala, kus asub Pärnu Surf Center, kes pakub koolitusi ja rendib surfivarustust. Lisaks surfamisele saab Pärnu merel ja jõel harrastada veel ka teisi seikluslikke veespordialasid nagu aerusurf, kajakisõit või skimlauaga liuglemine.

Pärnu maakonna jõed sobivad hästi seltskondlikeks kanuumatkadeks. Parimad kanuutamise kohad asuvad Soomaa kandis, populaarseimad neist on Halliste, Tõramaa, Raudna, Lemmjõgi ja Navesti. Kes otsib adrenaliini ja närvikõdi, siis neil tasub kanuumatkale minna just kevadel, kui Soomaal on parajasti viies aastaaeg ehk suurvesi. Sulanud lumi muudab jõevoolu kärestikulisemaks ja nõuab kanuuga sõitjatelt suuremat enese proovilepanekut.

Foto: DreamBeachMedia
Foto: Juhani Särglep

Seiklused rabas ja mujal

Elamused peidavad end tihti seal, kuhu autoga ligi ei pääse. Seepärast on tark minna loodust avastama kas jalgsi, rattaga, räätsadel või miks mitte hoopis hobuse seljas. Üks võimalus selleks on Pärnust 32 km Tõstamaa poole jääv koht nimega Maria talu, kus saab nautida tõelist maaelu ja loodusidülli ning kus peetakse hobuseid, kellega saab ratsutada. Maria talu korraldab ratsamatkasid, kus sõidetakse mööda metsateid ja tutvutakse kohalike vaatamisväärsustega.

Rabasse seiklusmatkale on kõige õigem minna räätsadel. Räätsamatkasid korraldatakse näiteks Lindi rabas, Rääma rabas ja Tolkuse rabas. Sõltuvalt hooajast võib rabamatka käigus kohtuda haruldaste lindude ja metsloomadega, samuti võib osa saada erilisest rabavaikusest ja laukas ujuda. Arvestama peab, et kui Tolkuse rabasse saab minna ka mööda laudteed, siis näiteks Lindi rabasse pääsebki ainult räätsadega.

Õhusõidud ja seiklusrajad

Kui sind köidavad õhusõidud ja seiklusrajad, siis Pärnus on kaks seiklusparki, mis neid võimalusi pakuvad. Pärnu ranna läheduses asub Pärnu seikluskeskus, kus külastajaid ootab neli erinevat kõrgusastet, üle 50 seiklusmängu, tornist torni õhusõidud ja Tarzani hüpe. Seikluspark on läbitav kõigile, kes on vähemalt 120 cm pikad. Väiksematele on pakkuda ohutu mudilaste rada.

Pärnumaa suurim seikluspark asub Valgerannas, kus on kokku kuus kõrgseiklusrada ja õhusõitu, pikim neist 150 m. Valgeranna seikluspark on rajatud puude otsa ja rajad on erineva raskusastmega. Mudilasi vanuses 2-7 aastat ootab madal lastepark koos rippsildade, kiikede ja laskumistega. Kuuest kõrgrajast kolm on läbitavad alates 115 cm pikkusest, keerulisemad rajad asuvad 10-12 m kõrgusel ja need on mõeldud alates 140 cm pikkustele. Valgeranna seikluspargis saab end proovile panna ka vabalangemise hüppes, mida pakutakse täiesti eraldiseisva elamusena. Vabalangemise hüpe sooritatakse spetsiaalse seadme abil 10 m kõrguselt platvormilt. Kaalupiirang sellel atraktsioonil on 20-120 kg.

Foto: Riku Kylä
Foto: Hekso puuonn

Elamusrikkad ööbimiskohad

Lisaks traditsioonilistele spaadele ja hotellidele saab Pärnus ka omapärasemaid majutuselamusi nautida. Näiteks Matsalu rahvuspargis võid ööbida puu otsas asuvas Hekso puuonnis. Tegemist on loodusvaatlusonniga, mis on varustatud kogu tänapäevase tehnika, wc ja vannitoaga. Kevadel peab arvestama, et onnini ei pruugi jõuda kuiva jalaga, seega on mõistlikum kummikud jalga panna.

Samasse kanti jääb Allikukivi veinimõis, kus pakutakse võimalust ööbida glämping-telgis. Glämping-telk näeb välja nagu üks suur telk, kuid meenutab sisemuselt oma avaruse ja mugavuste poolest pigem hotellituba. Öömaja juurde kuulub veinimõisa tuur koos degusteerimisega ja mõnus hommikusöök mõisa terrassil. Loodussõpradele pakuvad avastamist Allikukivi koopad, Nigula ja Tolkuse raba ja Soomaa.

Erilisi majutuselamusi leiab ka puhke- ja vabaajakeskusest Fishing Village, mis asub Sauga jõe kaldal otse Pärnu külje all. Siin on võimalik ööbida ehtsates kalurionnides või siis maa peale tõstetud kalapaadis, kuhu on sisse ehitatud saun. Samuti on kalurikülas püsti pandud kolm glämping-telki vaatega jõele või tiigile. Fishing Village korraldab ka kalapüügiretki Pärnu jõele. Kohapealt saab rentida kogu varustuse, mida kalapüügiks on vaja, nagu näiteks landid ja sööt, mis väidetavalt „töötavad“ kõige paremini just Pärnu vetes.

Foto: Priidu Saart

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile