Mõnusalt suvise atmosfääriga kohad Pärnus

Igal suvel muutub Pärnu tõeliseks rannakuurordiks, kus on sõltumata nädalapäevast ja kellaajast alati palju rahvast ja melu. Päikseline rand, soe merevesi, rohked üritused ning mõnusad restoranid, kohvikud ja baarid meelitavad siia tuhandeid inimesi. Pole siis ime, et suvel on Pärnus kuus korda rohkem rahvast kui muul ajal. Toome sinuni mõnusalt suvise atmosfääriga kohad Pärnus, mida võiksid vähemasti korra sel suvel kindlasti külastada.

Supeluse suvepromenaad

Supeluse tänav koos seal asuvate restoranide ja kohvikutega moodustab Supeluse suvepromenaadi, millest on saanud üks Pärnu kui suvepealinna sümboleid. See on tänav, mida mööda saab kõndida kesklinnast randa ja tagasi ning kus toimuvad ka tänavafestivalid. Kuna siin liigub palju rahvast, siis muutub Supeluse tänav suvel jalakäijate tänavaks.

Mõnusa atmosfääriga kohvikuid, restorane ja istumispaiku jagub siin igale maitsele. Supeluse tänava alguses asub Oliveri Aiakohvik, kus pakutakse grillmenüüd ning kus laudu ja istumiskohti jagub ka suurematele seltskondadele. Eriti meeldib see koht lastega peredele, sest Oliveri Aiakohvikus on suur laste mänguväljak. Kohe kõrval on uus ja uhke suverestoran Miami Lounge, kust leiab hõrgu menüü ja kust kostub alatasa head DJ-muusikat.

Foto: Elena Liik
Foto: Supelsaksad Facebooki leht

Mööda Supeluse tänavat edasi jalutades jääb tänava äärde alati maitsvaid roogasid pakkuv kohvik Supelsaksad. Kohe vastas on Karusselli puhvet, mis on üks põhilisi õhtuseid kogunemispaikasid. Kaugele ei jää ka Kunstnike maja, kus pidevalt on midagi põnevat toimumas.

Supeluse ja Roosi tänava nurgal avab uksed uus hommikusöögi- ja jäätisekohvik Roosi. Sealt edasi liikudes jõuame Villa Wessetisse, mis on suvisel ajal pidevalt külastajatest pungil. Villa Wesset on hotell, kus asub restoran, mis suvel laieneb ka tänavale. Wessetist leiad tipptasemel road, lisaks valmistatakse seal häid kokteile ja seal on mõnus suveõhtuid nautida.

Wessetist üle tee jääb suur Pärnu rannapark, mille rajamist alustati juba 1882. aastal. Siin on äraütlemata mõnus jalutada nii päeval kui ka õhtul. Tunne rõõmu iidsetest alleedest, imetle lilli ja purskkaevusid, korralda üks õdus suvepiknik või tee tutvust vahvate mururoheliste elevantidega, kes puhkajate rõõmuks siia on toodud.

Pärnu rand ja rannapromenaad

Pärnu rand on Eesti kõige populaarsem rand ja seda mitte ainult oma sooja merevee ja liivaranna poolest, vaid ka sellepärast, et siin on alati midagi põnevat toimumas. Kui päeval on Pärnu rand täis päevitajaid ja suplejaid, siis õhtul tekib siia hoopis teistmoodi atmosfäär. Seega tasub pärast pikka rannapäeva end hotellis või kodus uuesti riidesse seada ja tulla ka õhtul randa, et suvisest melust ja üritustest osa saada.

Soojadel suveõhtutel meenutab Pärnu rannapromenaad pigem mõnda lõunamaist kuurorti. Promenaadi äärde on tekkinud mitmeid hubaseid baare ja istumiskohti, kus on hea sõpradega aega veeta ja juttu rääkida. Tegelikult on õhtuti mõnus ka lihtsalt niisama promenaadil koos oma kaaslasega käest kinni jalutada. Samuti on rannabaarides sageli suuremaid ja väiksemaid kontserte või rannapidusid.

Kui kõht on tühi, siis tasub sisse astuda Rannahotelli restorani, mis järgib 1930-ndate glamuuri ja pakub hõrku skandinaavialikku kööki. Maailmatasemel tänavatoidu maitseid leiab Side tänava poolses promenaadi otsas asuvast restoranist Poko, mille kõrval on Poko B, kust saab tellida maitsvat sushit. Restoranides rääkides tasub veel kindlasti külastada Hedon spaahotelli all asuvat restorani Raimond, kus saab nautida kõrgetasemelist a’la carte menüüd.

Foto: Reimo Ruubel

Lisaks restoranidele jääb rannapromenaadi äärde veel mitmeid väikeseid mõnusa atmosfääriga paikasid. Näiteks surfiklubi Surf Center, kus lisaks surfivarustuse rentimisele saab ka süüa-juua ja niisama sõpradega chillida. Samuti leiab promenaadi äärest sellised vahvad kohad nagu matkabussist ümberehitatud kokteilibaar Põks ja modernse väljanägemisega rannabaar Oaas. Kes armastab tantsumuusikat, siis Pärnu rannahoones ootab külastajaid ööklubi Sunset, mille terrassil asub Sunset Lounge, kus mängitakse muusikat ja kust saab seda õiget Pärnu päikeseloojangut ja merevaadet nautida.

Foto: POKO Rannarestoran Facebook leht

Sunsetist Pärnu muuli poole jalutades leiad uhiuue Düüni rannaala. Siin asub Pärnu Beach Arena ehk rannaspordimeka, kus saab rannaspordis kätt harjutada ja elada kaasa erinevatele meeleolukatele spordisündmustele. Puudust ei tule ka maitseelamustest – Düünilt leiad Muhe(dad) tänavatoiduroad, Napoli stiilis Queso pitsad ning suvised kokteilid Ginchilla ja ¿Qué pasa? käekirja järgi. Lisaks spordi- ja maitseelamustele leiab Düünilt ka lugemist, et päikselised päevad mõnusalt mööda saata – raamatute eest hoolitseb RaRa rändraamatukogu.

Kes on Pärnus puhkamas koos lastega, siis Pärnu rannas asub üks Pärnu parimaid mänguväljakuid, kus jagub tegevust igas vanuses lastele. Samuti võib minna lastega külastama Side tänava otsas asuvat Rannaniidu matkarada, mis on ehitatud loodusliku rannaniidu kohale, pakkudes imelisi vaateid Pärnu lahele.

Uus ja trendikas Pärnu jõe äärne promenaad

Pärnu jõe äärne kant muutub iga aastaga järjest atraktiivsemaks. Just siia koondub suveõhtuid veetma järjest rohkem nii kohalikke kui ka mujalt tulnud suvitajaid. Viimastel aastatel on siia tekkinud trendikaid baare ja kohvikuid, mis mõnusa atmosfääri ja ürituste korraldamise eest hoolitsevad. Pärnu jõe äärne ala on pikka aega jäänud mereranna varju, kuid nüüd on see olukord muutumas, sest siia on tekkinud toidutänav ja jõeäärne promenaad.

Näiteks leiab jõe äärest sellised Telliskivi-hõngulised kohad nagu Lai. T Cafe, KastrulKohvila ja Leivakas. Siinsamas asub ka Pärnu tuntuim kokteilibaar Wunderbaar, kus toimub alatasa häid üritusi. Wunderbaar on võitnud ka aasta kontserdipaiga auhinna ja saanud mitmeid tunnustusi.

Foto: Suncity Instagram @suncityparnu

Ilusat jõevaadet pakuvad Suncity Pärnu veespordikeskus ja baar ning kohe selle kõrval asuv Kataloonia maitseid tutvustav Baarcelona. Jõeäärt pidi veidi edasi liikudes Liiva tänava nurgal asub treppidest üles minnes koht nimega Liiva peatus, kust on samuti suurepärane vaade jõele ja loojuvale päiksele.

Lisaks sellele saab päikeseloojangut ja Pärnu suve nautida Pärnu jõel. Tuure teevad näiteks Pärnu Cruises ja Kalatakso.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!