Sinu järgmine maitseelamuste sihtkoht – Pärnu

Eesti suvepealinnas Pärnus on palju erinevaid restorane, kohvikuid ja toiduelamusi. Suvi on tunne, mitte aastaaeg. Et seda tunnet kogeda, tasub kaasa pakkida üks keskmise suurusega weekender ja paariks päevaks või miks mitte terveks nädalaks Pärnusse elamusi otsima sõita. 

Vaid 2,5 tunnise autosõidu kaugusel Riiast leiad elamused hommikust ööni, hotellist restoranini ja rannast rabani. Lisaks Pärnu tuntud hotellidele ja spaadele on siin mitmeid restorane, mis on kõrgelt hinnatud toidugurmaanide poolt ning mis on leidnud koha Eesti parimate seas. Tipptasemel õhtusööki saab nautida fine-dining restoranides ja õdusates kuurordikohvikutes. Häid söögikohti võib leida tervest Pärnu maakonnast ja Via Baltica äärest.

Suvine Pärnu on täis õdusaid õueterrasse ja külastajatelt tulvil restorane-kohvikuid. Kõige populaarsemad söögikohad asuvad Pärnu vanalinna tsoonis ja Supeluse tänaval, mis on suvel autovabad. Suvi toob Pärnusse rohkelt väliüritusi ja palju rahvast. Pärast õhtusööki võid sammud seada randa, kus on mitmeid kokteilibaare ja toimub tihti üritusi.

Foto: Oaas
Foto: Villa Wesseti peakoka saal

Pärnu tipprestoranides saab nautida suurepärast teenindust, põnevaid menüüsid ja erilisi maitseid. Põhjamaiseid ja skandinaaviapäraseid fine-dining elamusi võib leida näiteks moodsa interjööriga restoranist Raimond ja ajaloolise hõnguga Ammende villast. Sel kevadel avati Villa Wessetis Pärnu esimene peakoka saal, kus puhtast toorainest valmib sinu silme all elamuslik õhtusöök. Valikus on kaks menüüd, Kohalik rännak ja Läänemere rännak, mis toovad külastajateni esmaklassilised maitsed üllatavas ja värskes kombinatsioonis. Wesseti peakoka saali menüüs on näiteks suitsuangerjas, 36 h küpsenud veisekeel, hirve sisefilee, šokolaadi-musta küüslaugu moussee ja palju muud põnevat.

Pärnu jõe äärne piirkond areneb kiiresti ja siia on viimastel aastatel juurde tulnud mitmeid trendikaid söögikohti. Jõeäärne Pärnu pakub klassikalisele kuurordiõhustikule vahelduseks hoopis teistsugust meeleolu. See kant on kogunud kiirelt populaarsust nii kohalike kui ka turistide seas. Näiteks leiad jõe äärest urbanistliku söögikoha Kastrul, kus pakutakse Aasia ja Vahemere köökidest mõjutusi saanud roogi. Kohe kõrval asub pagarikoda Leivakas, kust saab osta värskeid küpsetisi ja kiviahju pitsat. Lähedal on õhtu veetmiseks sobivad Suncity ja Wunderbaar ning Hispaania mõjutustega Baarceloona, kust leiad sangria ja tapase valiku.

Foto: Suncity
Foto: Kosmos (Kosmonautika Puhkekeskus)

Pärnu kohalikust toidukultuurist saab kõige paremini aimu siis, kui külastada mõnda söögikohta peatänavatest kaugemal. Näiteks võid maitseelamuste saamiseks teha peatuse Via Baltika ääres asuvas Kosmonautika puhkekeskuses, kus on kohvik Kosmos. Ehedad maitsed ootavad sind ka Varbla sadamas asuvas restoranis Groot ja Tõstamaa lähedal asuvas Ermistu Võrgukuuris. Kohalikus menüüs on esindatud traditsioonilised kalaroad ning sea-, veise- ja ulukiliha toidud. Toiduelamusi pakuvad ka Liivi lahes asuvad saared, Kihnu ja Manija, kus on tänaseni au sees esivanemate kombed ja traditsioonid.

Lisaks kõrgele restoranikultuurile on Pärnus au sees ka käsitööjookide tootmine. Väiketootjate käe all valmivad siider, vein ja muud käsitööjoogid. Tuntuimad käsitööjookide valmistajad Pärnumaal on Mamm&Frukt, Jaanihanso Siidrivabrik, Tori Siidritalu, Pootsi Veinimõis ja Allikukivi Veinimõis. Mamm&Frukti käsitööjooke saab maitsma minna Valgeranna veinitalli, mis asub Pärnu külje all Audrus. Tegemist on 140 aastat vana mõisaaegse hobumaneežiga, kust leiad eest väikese käsitööveinitootmise ja kiviahju pitsat pakkuva terrassiresto, kus lisaks kehakinnitamisele saab veini degusteerida ja veinitootmisega lähemalt tutvuda. Degusteerimisi pakuvad ka teised joogitootjad.

Foto: Mamm&Frukt veinivalik

Pärnu kuurort on toiduelamusi otsivale turistile atraktiivne sihtkoht, seda mitte ainult suvel, vaid ka muudel aastaaegadel. Tänu mitmekesistele võimalustele on Pärnu suurepärane koht puhkamiseks nii paaridele, lastega peredele kui ka seltskondadele. Pärnust leiad rohkelt elamusi – head restoranid, romantilise hõnguga tänavad, mitmekesine loodus, Eesti parim rand, golfikeskused, võidusõiduringrada, seikluspark, rahvuspargid ja palju muudki. Lastega peresid ootavad veekeskused, spaapuhkus ja Baltimaade suurim teemapark Lottemaa. Lisaks on Pärnus veel Endla teater ja Pärnu kontserdimaja, kus võib tihti näha esinemas rahvusvahelisi virtuoose. Pärnumaa kõrgest toidukultuurist annab tunnistust ka maikuus siin toimuv Bocuse dOr ehk kokkade MMi eelvoor, mille käigus selgub Eesti parim kokk, kes sõidab rahvusvahelistele meistrivõistlustele Eestit esindama.

Tule ja naudi häid maitseid Pärnus!

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile