Ülevaatlik spikker, kus teha ilusaid talviseid pilte Pärnumaal

Lumine talv toob looduses ja linnapildis esile täiesti uutmoodi varjundid. Lumerohket aega ei maksa niisama raisku lasta, vaid seda tasub kindlasti ka fotoaparaadi või mobiiltelefoniga jäädvustada. Toomegi siin ära mõned kohad, kus Pärnumaal ilusaid talvepilte teha, millest paljud on saanud ka külastajate lemmikuks.

DCIM100MEDIADJI_0979.JPG
Foto: Elen Juurma

Pärnumaa metsad ja lumised rajad

Kõige ilusamad talvepildid sünnivad kahtlemata otse looduse keskel. Seepärast tasub talviste loodus- ja portreefotode tegemiseks ette võtta retk mõnele lumisele metsarajale, kus saab teha nii lumiseid perepilte kui ka efektseid fotolavastusi. Lumme uppunud puud ja põõsad mõjuvad fotodel kohe eriti ilusalt. Pildistamiseks sobivaid metsaradasid leidub pea igas Pärnumaa nurgas. Et leida omale meelepärane koht, kuhu talvel pildistama minna, võid piiluda ka siia lehele, kus on ära toodud Pärnu maakonna tuntumad matkarajad.

Lumine Pärnu

Kuurortlinnas Pärnus on palju kauneid kohti, kus talviseid pilte teha. Üks selline koht on näiteks Rüütli tänav, mis on ajalooline Pärnu süda. Siin saab teha talvehõngulisi pilte, mille taustaks on ajaloolised ja Pärnule iseloomulikud majad. Pimedal ajal kaunistavad Rüütli tänavat valguskaunistused, mis lisavad romantilisust ja salapära. Kindlasti tasub fotoaparaadiga jalutada ka Rüütli tänava otsas asuvale Iseseisvuse väljakule, kust leiab kaunistatud puud ja talveteemalise valgusmaailma.

Kauneid vaateid jagub ka Pärnu merepoolsele alale. Üks hea pildistamiskoht on näiteks Pärnu Mudaravila esine, mis on ühtlasi üks Pärnu kuurordi sümboleid. Kui suvel saab siin nautida lilleilu ja veevulinat, siis talvel on Mudaravila esine muudetud otsekui muinasjutuliseks talvevõlumaaks, mida kaunistab uhket purskkaevu meenutav valgusinstallatsioon. Et seda pidulikku ja suursugust vaadet näha, tasub siia sammud seada just pimedal ajal.

Reimo Ruubel
Foto: Reimo Ruubel
Reimo Ruubel1
Foto: Reimo Ruubel

Mitte kaugel Mudaravilast asub mururoheline elevandipere, kes on end sisse seadnud Pärnu rannapargis. Nende juurde tasub pildistama tulla nii päevasel ajal kui õhtupimeduses, sest elevantidele on talveks selga pandud valgusrüü, mis süttib igal õhtul hämaruse saabudes. Rannapark pakub veel mitmesuguseid võimalusi ilusate fotode tegemiseks. Kuna park on suur, siis leiab siit kindlasti igaüks sobiva nurgakese, kus oma kaameraga või koos fotograafiga kauneid talvepilte teha.

Pildista maalilise päikeseloojangu taustal

Sattudes talvel Pärnusse, tasub selge ilma korral kohe kindlasti õhtul minna vaatama päikeseloojangut. Vahelduvad ilmastikuolud ja langev temperatuur muudavad talvise päikese loojumise Pärnu lahe ääres tõeliseks vaatemänguks, kus näha võib väga erinevaid varjundeid, alustades helekollasest, lõpetades tumepunase ja koguni violetsega.

Loojuvat päikest võib minna vaatama ja pildistama Pärnu keskranda. Teine hea koht pildistamiseks on Pärnu muul, eriti selle vasakpoolne kallas, kus asub ka kaasaegne laudtee, mis on samuti populaarne koht piltide tegemiseks.

Talvepäikese ja jäätunud mere jäädvustamiseks võid sõita ka veidikene linnast kaugemale, näiteks Valgeranda, mis on tuntud oma kauni rannajoone poolest. Valgerannas on 9 meetri kõrgune vaatetorn, kust otsast on hea Pärnu lahte ja ümbritsevat looduse ilu jäädvustada.

Silver Köster1
Foto: Silver Köster
rpt
Foto: Elen Juurma

Fotosessioon rabas

Talvepildid rabas on alati väga helgete värvidega. Rabas on palju avarust ja kui ilm on päikeseline, on seal lumi kohe eriliselt sillerdav. Lisaks on rabad tõelised akude laadijad. Nii saad rabas pildistamas käies hea enesetunde peale kauba.

Pärnumaal on mitmeid rabasid, kus talvel pilte saab teha. Riia poole jääb Tolkuse raba, kust leiab vaatetorni, matkarajad ja rabajärved. Pildistajate seas on populaarne Riisa raba, kus on lai ja mugav laudtee, 8 puhkekohta ja vaatetorn.

Eriline koht, kus pilte teha, on Tuhu raba, kus asub trepikujuline vaatetorn, mis on valminud koostöös Kunstiakadeemiaga. Lumine raba ja trepp-torn loovad ideaalse koosluse, mille taustal portreesid või perefotosid teha. Eriti ilus on siin siis, kui ilm on lumerohke ja päikeseline.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile