fbpx

Mida teha
Pärnumaal?

TOP 20 Pärnumaa
vaatamisväärsused

Kihnu 

Kihnu kultuuriruum on oma traditsioonilise elulaadi, kombestiku, rahvakultuuri ja saarestiku loodusega kantud UNESCO pärimuskultuuri meistriteoste nimekirja. Kihnu saar on eriti populaarne just kaugelt tulnud külaliste hulgas. Eelkõige Jaapani turistide seas, kes tulevad selle UNESCO’sse kantud kultuuri ja elulaadiga tutvuma. Saar pakub avastamist ja ehedaid emotsioone nii külla tulnud kaasmaalastele kui välisturistidele. Kihnu saar valiti 2021. aastal Euroopa TOP 100 kestliku turismi (Green Destinations) parimaks edulooks.

Loe Kihnust rohkem SIIT.

Kihnu rahvariided (Foto: Innervisionteam)
Kihnu majakas (Foto: Innervisionteam)

Valgerand ja seikluspark

Pärnu külje all asuv Valgerand on sobilik neile, kes eelistavad rahulikumat miljööd kui Pärnu rannas. Lisaks asub ranna kõrval Valgeranna  seikluspark, mis on Pärnu kõige suurem seikluspark. Kuue erineva raskusega rada panevad iga ronija oskused hästi proovile. Lisaks on võimalik sooritada vabalangemise hüpe 10 m kõrguselt vaateplatvormilt! Pere väiksemaiad lapsi ootab lastepark.

Alpakafarm

Alpakafarmis saab lisaks alpakadele tutvuda kitsede ja küülikutega. Külastuse teeb eriliseks see, et farmis tehakse ekskursioone, kus räägitakse loomade igapäevaelust. Loomi saab ise toita. Farm asub umbes 20 kilomeetri kaugusel Pärnu linnast Pärnu-Tallinn maantee kõrval.  

Alpakafarm (Foto: Innervisionteam)

Soomaa rahvuspark

Soomaa rahvuspark on tuntud oma viienda aastaaja poolest, mis tähendab, et piirkonda jõuab suurvesi. Viies aastaaeg võib olla mitu korda aastas või üldse ära jääda. Sel ajal kui maa üle ujutab saab seal ringi liikuda kanuudes. Külmemal ajal võib vesi ära jäätuda ning tekivad suured uisuväljad.

Loe Soomaa rahvuspargist rohkem SIIT.

Lottemaa

Pärnu linna külje all asuv Lottemaa on Baltimaade suurim teemapark. Lotte on Eestis populaarne joonisfilmide tegelane. Kogu Lottemaa näeb välja selline nagu joonisfilmis kujutatu. Teemapark on avatud suvel ning jõulude ajal. 
Lottemaa
Kanuumatk Soomaal (Foto: Innervisionteam)

Kabli rand

Kabli rand ja selle ümbrus on populaarne suvituspaik. Seetõttu on regioonis palju suvilaid. Ranna piirkonnas asub ka telkimisala, Kabli linnujaam, külastuskeskus ja matkarada.

C.R. Jakobsoni Talumuuseum Kurgjal

19. sajandi ärkamisaja suurmehe nimelises talumuuseumis saab tutvuda tolle aja eluoluga. Kohapeal on mitmeid loomi ning erinevaid hooneid. Lisaks toimuvad seal mitmed üritused.

Matsalu rahvuspark

Matsalu rahvuspark on Euroopa üks linnurikkamaid paikasid, kus on registreeritud üle 270 erineva linnuliigi. Suuremad rändeajad on sügisel ja kevadel. Lisaks on pargis mitu matkarada ja vaatetorni.

Loe Matsalu Rahvuspargist rohkem SIIT

Jaanihanso siidritalu

Jaanihanso siidritalu on Eesti esimene ettevõtte, kes alustas siin õunasiidri tootmist. Tänaseks on talu toodang võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindasid. Külastajatele tehakse soovikorral lühike tuur ja tutvustatakse tootmist ja proovitakse toodangut. Lisaks on Jaanihansos olemas väikene vastuvõtu saal, kus aeg-ajalt korraldatakse erinevaid õhtusööke.  2018. aastal võitis Jaanihanso Pärnu parima turismiarendaja tiitli. 

Tori siidritalu

Tori siidritalus tutvustatakse kodumaist siidritegu. Tootmise kõrvale on ehitatud modernne vastuvõturuum, kus saab korraldada erinevaid üritusi ja seminare. Tori siidritalu toodang on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindasid.

Tori Siidritalu (Foto: Maksim Tund/Rohelise Jõemaa Koostöökogu)
Jaanihanso siidritalu

Halinga Automuuseum

Halingas asuva automuuseumi suurema osa eksponaatidest moodustavad Nõukogude Liidu aegsed masinad. Restaureeritud autode eksponaadid annavad hea nostalgiatunde või hoopis avastamisrõõmu uueks saanud vanast. Lisaks on valikus mitmeid masinaid ookeani tagant. Muuseum asub täpselt Tallinn-Pärnu maantee kõrval.

Tõstamaa mõis ja muuseum

Tõstamaa mõisas tegutseb igapäevaselt kool. Eelneva broneerimisega on võimalik tutvuda mõisa ajaloo ja seal asuva muuseumiga. Muuseumis tutvustatakse kohalikku elulaadi.

Veinimõisad

Pärnus asub kaks veinimõisa: Pootsis ja Allikukivil. Mõlemas mõisas tehakse külastajatele ekskursioon, kus räägitakse mõisa ajaloost ja veini valmistamisest. Lisaks saab tooteid ka soovikorral degusteerida. Allikukivi veinimõisa teeb omapäraseks see, et suurem osa toodangust tehakse kohapeal kasvatatud marjadest ja viljadest. Lisaks korraldatakse seal suvel erinevaid kontserte.

Allikukivi veinimõis (Foto: Maksim Tund/Rohelise Jõemaa Koostöökogu

Eesti Muuseumraudtee

Muuseumis asub töötav auruvedur, millega tehakse aeg-ajalt sõite. Lisaks saab tutvuda kitsarööpmelise raudtee ajalooga. Territooriumil asub üle 70 erineva kitsarööpmelise raudteega seotud eksponaadi.

Jõulumäe tervisespordikeskus

Jõulumäe tervisespordikeskus on piirkonna suurim spordikompleks. Vaatamata aastaajale on kohapeal olemas võimalus proovida erinevaid spordialasid. Vajalikku sportimisvarustust saab laenata kas raha eest või isegi tasuta. Jõulumäel saab joosta, suusatada, mängida tennist, korvpalli, disc-golfi, sõita jalgrattaga ja palju muud.

Tori alevik

Soomaa külje all asuv Tori alevik pakub mitut vaatamisväärsust. Pärnu jõe ääres asub väike sisse vajunud koobas, mida kutsutakse Tori Põrguks. Kohaga on seotud mitmeid jutte ja legende. Lisaks asub Toris hästi säilinud kirik, kus annavad oma ametivande Eesti politseinikud ja ohvitserid. Toris saab tutvuda ka ajaloolise Tori hobusekasvandusega.

Tori Põrgu (Foto: Innervisionteam)
Jõulumäe spordikeskus

Golfiklubid

Pärnus asub kaks golfiklubi – White Beach Golf ja Pärnu Bay Golf Links. Nendest viimane kuulub maailma Top 100 parema väljaku hulka. Pärnu Bay Golf Link asub otse mere ääres, mistõttu on seal mängimine hea väljakutse. White Beach Golf väljak on tasasem. Mõlemal klubil on korralikud ja uued klubimajad. Loe Pärnu golfist rohkem SIIT.

Liblikamaja

Liblikamaja on üks Pärnu omapärasemaid vaatamisväärsusi. Nimelt saab seal aastaläbi tutvuda erinevate eksootiliste liblikatega. Liblikaid näeb väga lähedalt ning täiesti võimalik, et nad ka sinu peale maanduvad. 

Porsche Ring

Porsche Ring on Põhjamaade üks modernsemaid ringradasid. Seetõttu tullakse Porsche Ringile oma autodega sõitma mitmetest lähiriikidest. Kui endal kiiret autot ei ole, siis saab kohapeal auto rentida või proovida omapärast driftitaksot. Porsche Ring valiti 2019. aastal Pärnu aasta turismiarendajaks.

Matkarajad

Pärnus asub mitmeid matkaradasid. Neist tuntumad on Pärnu-Riia maantee kõrval asuv Tolkuse matkarada ja Soomal asuv Riisa matkarada.  Riisa matkaraja teeb eripäraseks see, et osa rajast saab läbida ka lastekäru ja ratastooliga. Mõlemas rabas asub rabajärv, kus saab ujumas käia. Tolkuse rabas on kõrge vaatetorn.
Liblikamaja (Foto: Maksim Tund/Romantiline Rannatee)
Riisa raba (Foto: Priidu Saart)
Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!