Parimad kohad, kus nautida päikeseloojangut Pärnumaal

Pärnu maakond paikneb suures osas jõe ja mere läheduses, seega on siin palju kohti, kus päikeseloojanguid nautida. Päikeseloojang Pärnus ei ole erakordne vaid suvel, vaid päikesest punetavat taevast võib siin näha ka muul ajal. Planeeri üks mõnus jalutuskäik, mine pere või sõpradega piknikule või vali restoran, kust on näha päikese loojumist. Lubame, et see elamus on seda väärt.

Päikeseloojangud Liivi lahe ääres

Pärnu maakonna rannajoonel ehk Romantilisel Rannateel on palju suuremaid ja väiksemaid randu ning privaatsemaid sopikesi, kus päikese loojumist nautida.

Näiteks on hea päikeseloojangut vaadata Pärnust Ikla pool asuvas Kabli rannas, kus on ka vaatetorn. Ilus vaade merele ja loojuvale päikesele on ka Kabli ranna lähedal asuva Lepanina hotelli juures. See omapärase arhitektuuriga ning vaid suveperioodil avatud hotell koos päikeseterrassi ja valgustatud promenaadiga on sobiv koht nii puhkamiseks kui ka niisama jalutamiseks. Hotelli tagant viib mere peale väike sild, kus saab teha kauneid pilte päikeseloojangu taustal.

Foto: Danel Rinaldo
Foto: Priit Loog

Samas kandis asuvad Lemme rand ja Krapi rand. Mõlemas on RMK telkimisalad, kus on mõnus kahekesti või sõprade ja perega päikeseloojangu taustal telkida. Samuti asub siin legendaarne Kosmonautika Puhkekeskus, kus nagu legend räägib, saab nautida Eesti kõige ilusamat päikeseloojangut. Kosmonautikas pakutakse ka esmaklassilist söögielamust. Kohviku menüü on läbi põimunud Itaalia, Mehhiko ja Prantsuse toidukultuuridest, mida on miksitud Eesti tooraine ja kultuuriga.

Õhtusöögiga päikeseloojangut saab veel nautida näiteks Varbla sadamas asuvas restoranis Groot, mis asub teisel poolt Pärnut, Tõstamaalt edasi Virtsu poole sõites. Lisaks söögielamusele on Varbla sadamas tore jalutada. Lastele on aja veetmiseks olemas väli-mängunurk.

Õhtune jalutuskäik rannas

Ilusa päikeseloojangu vaatamiseks ei pea tegelikult Pärnu linnast välja sõitmagi, sest loojuvat päikest saab nautida ka Pärnu kuurordis endas. Kui ilm on selge, siis sobib päikeseloojangu nautimiseks ideaalselt Pärnu rand, kus saab piknikku pidada, niisama aega veeta ja pikemaid jalutuskäike teha.

Eriti romantiline on kaaslasega koos ette võtta õhtune jalutuskäik ranna ühest otsast teise, mis on kokku ligi kaks kilomeetrit. Sealt edasi on teekonda võimalik jätkata Pärnu muulini viival laudteel ja mööda kivisid muuli tippu. Öeldakse, et paarid, kes on suudelnud muuli lõpus, jäävad igavesti kokku. Ilusa vaate jaoks piisab ka sellest, kui jalutada muuli alguseni ehk esimeste kivideni. Jõesuudmest avanev vaade loojuvale päikesele on maaliline ja pealegi, seda vaadet autoga nautima ei pääse.

Foto: Valdis Skudre

Parimad vaated Pärnu linnas

Foto: Priit Loog

Kui soovid päikeseloojangut näha kõrgemalt, siis parim võimalus selleks on külastada Tervise Paradiisi 8. korrust, kus asub Romantic baar, kust avaneb Pärnu mõistes ainulaadne vaade nii Pärnu rannale, merele kui ka loojuvale päikesele.

Samuti avaneb hea vaade Tervis ravispaahotelli Muuli katusebaarist, kust võib ühekorraga silmata nii merd, päikest kui ka jõge. Ilusa ilma korral on avatud väliterrass.

Päikeseloojangust punetavat taevast on hästi näha ka näiteks Pärnu jahtklubi juurest ning jahtklubi hoones asuvast restoranist, kus on avarad aknad. Jõe äärt pidi Kesklinna silla alt läbi jalutades leiad mugavad ja parajalt suured avalikud istumiskohad, kus on mõnus nii päeval kui ka õhtul päikest nautida.

Unustamatu väljasõit Pärnu lahele või jõele

Kordumatuks elamuseks võid päikeseloojangut minna nautima vee peale. Pärnu Cruises korraldab Kesklinna silla lähedalt algavaid päikeseloojangukruiise, mis kestavad 2 tundi ja toimuvad täpselt päikese loojumise ajal.

Päikeseloojangut saab merele minna nautima ka jahiga. Sellist võimalust pakub näiteks Sinised Lained, kelle käest saab jahisõitu tellida koos oma seltskonnaga.

Pärnu jõe kaldal tegutseb ka Kalatakso, kelle käest saab rentida paate ja kaatreid, et iseseisvalt või koos giidiga vee peale minna.

Foto: Innervisionteam

Päikeseloojang keset loodust

Foto: Priidu Saart

Päikeseloojangud keset inimtühja loodust on eriti ehedad. Selline elamus sobib neile, kes peavad lugu puhtast loodusest ja looduspuhkusest. Looduslähedase elamuse saamiseks võid sõita päikeseloojangut nautima näiteks privaatsesse ja looduskaunisse Matsi randa.

Omapärane ja inimtühi koht, kus päikeseloojangut nautida, on Virtsu lähedal asuv Puhtulaid. Puhtulaid on piklik poolsaar, mille laius on vaid 0,5 km. Poolsaare lõunapoolne rannik koosneb klibulistest rannavallidest, millel kasvab liigirikas laialehine mets, põhjapoolne osa on aga lagedam ja siin on rohkem puisniite ja roostikku.

Päikeseloojanguid on tore nautida ka Pärnumaa rabades. Näiteks võid päikeseloojangu matka ette võtta Riisa, Tuhu või Nigula rabas.

Avafoto autor: Bella Nomade

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!