Rutiinist välja: Pärnu – hea koht, kus korraldada konverentse ja seminare igal aastaajal

Pärnu on kaunis mereäärne linn, mis pakub palju erinevaid võimalusi tiimiürituste, seminaride ja konverentside korraldamiseks igal aastaajal. Pärnusse on hea tulla igast Eestimaa nurgast. Samuti sobib Pärnu hästi erinevateks ärikohtumisteks ja rahvusvaheliste meeskondade kokkusaamisteks, sest Tallinna ja Riia lennujaamad on Pärnust vaid paaritunnise sõidutee kaugusel.

Eelkõige on Pärnu tuntud kui suvepealinn, kuid elu keeb siin ka muudel aastaaegadel. Pärnu üks tundemärke on aastaringne kuurordihõng ehk teistmoodi kulgemine ja õhkkond, mis soodustab loovust ja aja mahavõtmist. Tavapärasest töökeskkonnast väljatulek mõjub töötajatele motiveerivalt ja aitab rutiinist välja murda. Miks mitte seda võimalust töötajatele või konverentsikülalistele pakkuda.

Pärnus on palju hotelle ja spaasid, kes on hea meelega valmis ka suuremaid seminarigruppe vastu võtma. Enamikes hotellides on olemas konverentsiruumid. Kuna Pärnu majutus- ja toitlustuskohad on harjunud turiste võõrustama, siis võib siia julgelt tulla ka koos väliskülalistega.

Milliste ürituste korraldamiseks on Pärnu sobiv?

  • Meeskonnaüritused
  • Tiimikoosolekud
  • Rahvusvahelised kohtumised
  • Koolitused
  • Seminarid
  • Konverentsid
  • Suvepäevad
  • Talvepäevad
  • Motivatsiooniüritused
  • Tänuüritused
Foto: Juhani Särglep

Suuremad konverentsi- ja seminariruumid Pärnu linnas

Foto: Estonia Resort Hotel & Spa

Pärnu linnast leiab nii ajaloolise interjööriga seminarisaale kui ka modernseid spaahotelle, kes konverentse võõrustavad. Pärnu konverentsiruumid paistavad silma paindliku ruumiasetuse ja heade vaadetega. Suuremad seminariruumid asuvad hotellides ning mahutavad sadu osalejaid. Enamikes konverentsikeskustes on kõik koolituse korraldamiseks vajalik kohapeal olemas. Ruumid on varustatud korraliku valguse ja tehnikaga, samuti ka internetiühendusega.

Konverentside ja seminaride pidamiseks sobivad näiteks Hestia Hotel Strand,, Hedon Spa & Hotel, Villa Ammende, Wasa Resort, Villa Wesset, Rannahotell, Tervis Ravispaahotell ning Estonia Resort Hotel & Spa. Paljudes neist saab valida mitme erineva suurusega konverentsisaali vahel, mis võimaldab koolitusgruppe ruumide vahel hajutada. Samuti on võimalik pea igas hotellis rentida väiksemaid ja privaatsemaid nõupidamisruume ärikohtumisteks või meeskonnaüritusteks. Koolitusi ja nõupidamisi saab korraldada veel ka Pernova Loodusmajas ja Pärnu Rannastaadioni ruumides.

Spaahotellis koolituse korraldamise kasuks räägib see, et samas majas saavad külastajad ka süüa, ööbida ja saunamõnusid nautida. Kui majutusasutuse seminariruum jääb väikseks, siis suuremateks üritusteks sobivad hästi Pärnu Kontserdimaja või Endla teater, kus mõlemas on esinduslikud saalid, mis on valmis vastu võtma 500+ külalist.

Foto: Annika Haas

Meeskonnaüritusteks sobivad kohad Pärnu maakonnas

Foto: Uueda Puhkekeskus

Mitmed head seminari pidamise ruumid ja kohad asuvad Pärnu linnast väljaspool, pakkudes võimalust veeta meeskonnaga aega mere ääres või kauni looduse keskel. Pärnu maakonnast leiab ka mitmeid suuremaid puhkekohti, kus meeskonnaga segamatult töötada.

Näiteks sobivad meeskonnaüritusteks ja koolitusteks Lepanina hotell, Uueda Puhkekeskus, Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskus, Ojako puhke- ja koolituskeskus, Maria talu, Pärnu Bay Golf Links, Villa Andropoff ja White Beach Golf. Otsides vähem traditsioonilisi kohti, võib koolitust või seminaripäeva minna pidama ka näiteks Jaanihanso Siidrivabrikusse.

Pärnumaa turismitalud on eriti head just väiksemateks meeskonnaüritusteks, sobides hästi ühisteks meeskonna- või strateegiapäevadeks.

Samal ajal on mitmed Pärnu maakonnas asuvad hotellid ja puhkekeskused valmis vastu võtma ka 100+ inimest, mis annab hea võimaluse seal korraldada suve- või talvepäevi, kuhu saavad meeskonnaliikmed soovi korral kokku tulla ka koos peredega.

Jaanihanso Siidrivabrik; Foto: Veronika Roosimaa

Mida meeskonnaga Pärnus teha?

Talvine laternamatk; Foto: Silver Köster

Pärnu ja selle ümbrus pakuvad aastaringselt võimalusi koolituse või konverentsi ja vaba aja ühildamiseks. Talveõhtutel võib lasta üritusel osalejatel hellitada end spaas või minna ühiselt osalema mõnda põnevasse töötuppa, kus iga töötaja saab omaenda kätega valmistada endale mõne põneva ehte või tarbeeseme.

Sügisel ja kevadel on populaarsed meeskondlikud raba- ja räätsamatkad. Meeskonnaga võib end proovile panna ka kanuusõidus, mida saab harrastada näiteks Soomaal. Suvel saab lisaks rannamõnudele käia koos meeskonnaga Pärnus ka surfamas või SUP-i matkal. Lisaks võite avastada Pärnu linna ja maakonda ühisel jalgrattamatkal või elektriruladega, korraldada basseinipidusid, võtta mõõtu Eesti suurimal ringrajal või sõita purjekaga Kihnu saarele.

Kui talvisel ajal on kõige populaarsem võimaldada koolitusel osalejatele sauna- ja spaamõnusid, siis kevadel, suvel ja sügisel eelistatakse pika koolituspäeva järel tegevusi siseruumidest väljas, mis aitavad turgutada keha ja vaimu, liidavad meeskonnaliikmeid ja tasakaalutavad ürituse töist osa.

Vaatetorn Matsalus; Foto: Priidu Saart

Miks korraldada seminar või konverents Pärnus?

Design meets wine töötuba; Foto: Kolme Karu Kaubamaja, Vaas&Vaas

1. Pärnus on palju erineva suurusega seminariruume, kust iga ürituse jaoks leiab kindlasti sobiva.

2. Tänu pikaajalisele kuurordi traditsioonile on Pärnus lai majutuskohtade valik. Võimalik on koolitust korraldada mõnes spaahotellis või siis sõita meeskonnaga linnast välja looduse keskele, et argirutiinist tõeliselt puhata.

3. Pärnus jagub toitlustuselamusi igale maitsele, alustades romantilistest kohvikutest kuni modernsete à la carte restoranideni, kes on alati valmis suuremaid gruppe ja konverentsikülalisi võõrustama.

4. Pärnusse on hea tulla nii auto kui ka bussiga. Liiklemine siia on mugav nii Eesti siseselt kui ka mujalt.

5. Pärnus ja selle ümbruses on võimalik korraldada väga erinevas formaadis üritusi. Kogemus näitab, siin on ka kõige metsikumad ideed saanud teoks. Pärnu hotellid ja konverentsiruumide pakkujad on väga paindlikud ja tulevad hea meelega lennukate ideedega kaasa. Nagu öeldakse, vaid taevas on piiriks.

Basseinipidu; Foto: Estonia Resort Hotel & Spa

Avafoto: Annika Haas

Kohtumiseni juba järgmisel üritusel Pärnus!

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile