Matkarajad Pärnumaal, kuhu ujumisriided kaasa võtta

Suvi on parim aeg matkamiseks, sest ilm on soe ja värskes õhus viibimine teeb enesetunde heaks. Ja mis võiks olla veel mõnusam, kui pärast matka teha üks värskendav suplus pehmes järvevees või rabalaukas. Siit saad teada, millised matkarajad Pärnumaal on need, kuhu kohe kindlasti tasub ujumisriided kaasa võtta. Toome välja ujumiskohad Pärnu matkaradade ääres, kus vette minekuks on olemas purre või redel.

Rae järve matkarada

Rae järve matkarada on 1,7 kilomeetrit pikk ja lookleb mööda Rae järve kallast. Rae järv asub Saarde vallas veidi rohkem kui 30-minutilise autosõidu kaugusel Pärnust. Matkarajale pääseb, kui sõita Pärnust mööda Valga-Uulu maanteed Kilingi-Nõmme suunas ja keerata sealt Tõitoja-Häädemeeste teele, mille 8. kilomeetril on viit Rae järve suunas.

Rae järv on tuntud ka kalastuskohana, niisiis võid siia lisaks ujumisriietele ka landid kaasa pakkida. Eriti ilus on Rae järv varahommikustel tundidel, kui vesi kergelt aurab ja päike alles hakkab kuumust koguma. Järve ääres on parkla, lõkkekohad, puuriit koos lõkkepuudega, piknikupingid, külakiik, mänguväljak ja telkimisala. Olemas on ujumissild, mille lõpus on redel, kust on hea vette minna.

Rae järve matkarada on populaarne matkamiskoht aastaringselt. Rada sobib hästi fotohuvilistele ja lastega peredele. Põnevuse lisamiseks ja uute teadmiste kogumiseks saab rajal mängida „Metsaoti rogaini“ nutimängu, mille juhised leiad kohapealt.

Foto: Elen Juurma
Foto: Elen Juurma

Riisa õpperada

Pärnust Tori suunas ja sealt veidi edasi sõites Soomaa rahvuspargis ootab sind rabalaugastega Riisa õpperada. Autosõit sinna kestab orienteeruvalt 35 minutit. Kohalejõudmiseks tuleb Torist keerata rahvusparki suunavale Võlli teele, sõita kuni Jõesuu külani ja enne asulasse sisse jõudmist keerata Kõpu-Jõesuu maanteele.

4,8 kilomeetri pikkune Riisa õpperada lookleb maalilise Riisa raba ja Navesti jõe äärsete metsade vahel. Siia on hea tulla matkama kogu perega. Rada on mitmekesine ja pakub häid vaateid, näha võib raba üleminekut metsaks ja vastupidi. Teekonnal saab imetleda loodust ning korjata mustikaid ja jõhvikaid. Keset raba on ka vaatetorn. Õpperada viib mööda rabalaugastest, kus on istumiskohad ja purded, kust on hea vette minna.

Rabalaukas ujumine on elamus omaette, sest raba vesi on eriti pehme, muutes naha pärast ujumist siidiseks. Laukas ujumine toob kosutust ka siis, kui õues on +30 kraadi sooja. Kes üleni vette kasta ei taha, saab purde peal niisama varbad vees istuda.

Riisa rada sobib ka peredele, kes soovivad võtta ette väikest matka või jalutuskäiku lapsevankriga. Rada on vankri ja ratastooliga läbitav kuni esimese laukani, kuhu on 1,2 kilomeetrit. Riisa rabas saab mängida vahvat nutimängu „Sookolli seiklused Riisa rabas“. Rohkem infot leiad õpperaja parklast.

Bog lake by Martti Volt
Foto: Martti Volt, Visit Estonia
Foto: Tõiv Jõul

Kaisma matkarada

Põhja-Pärnumaal Vändra vallas 50-minutilise autosõidu kaugusel Pärnu linnast asub Kaisma Suurjärv ja Kaisma matkarada. Siia saab sõita Tallinn-Pärnu maanteelt Pärnu-Jaagupist Kergu poole keerates, sõites kuni Kerguni välja, kust edasi viib 5 kilomeetri pikkune Järve tee.

Kaisma Suurjärve ääres asuval puhkealal saab nii kala püüda kui ka supelda. Lisaks on seal veel ranna võrkpalliväljak, grillimiskohad, telkimisvõimalus ja väike paadisadam. Järveäärselt puhkealalt saad laenutada paadi ning minna järvele sõudma. Samuti saad seal ööbida ja teha sauna või peatuda karavanautoga.

Terviserada ümber Kaisma Suurjärve on 6 kilomeetri pikkune ja kulgeb läbi raba ja metsa. Ujuma on kõige parem minna avalikult puhkealalt, kust vette viib sild koos redeliga.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile