Parimad piknikukohad Pärnumaal

Parimad piknikukohad Pärnumaal

Kui soovid aega veeta meeldejäävalt, siis vahetevahel piisab täiesti sellest, et pakkida kaasa suur tekk, piknikukorv, hea tuju ja muidugi parimad sõbrad ning leida omale üks mõnus koht, kus piknikku pidada. Häid piknikukohti on Pärnu kandis nii palju, et ühe käe sõrmedest jääb nende üleslugemisel väheks. Pärnu linna ja tegelikult kogu Pärnumaad on õnnistatud erakordse roheluse, sillerdava päikese ja looduskaunite vaadetega – just see, mida ühelt suurepäraselt piknikukohalt oodata. Ligi viiendik suvepealinna pindalast on kaetud parkide ja rohelusega, mis teeb Pärnust ideaalse piknikupaiga.

Muidugi on vaja pikniku pidamiseks ka head ilma, millest siin õnneks puudust ei tule. Tänu mere soojendavale mõjule saab suvesoojust Pärnus nautida hiliste õhtutundideni. Pole harvad juhused, kus võid ka õhtul vabalt õues lühikeste käistega viibida. Parimad piknikukohad leiad parkidest ja metsatukkadest, mere äärest, jõekaldalt ning ka Pärnumaa loodusest eemal suvepealinnamelust.

piknikukohad_elen_juurma
Foto: Elen Juurma

Rannapark

Pärnu suurimas ja vanimas rannapargis on ligi 45 hektarit pinda, mis on piisavalt suur, et kõiki piknikuhuvilisi mahutada. Ruumi ja võimalusi pikniku pidamiseks on siin palju. Saad ise otsustada, kas laotada tekk päikesele avatud lagedale alale või äkki hoopis mõne iidse puu varju, mis natukenegi suvekuumust leevendaks. Rannapargis piknikku pidades võid iseendalegi üllatuseks osa saada nii mõnestki kontserdist, mis ümberkaudsetelt terrassidelt kõrvu kostub. Kui tekki kaasas pole, leiad Supeluse tänavalt vasakule suundudes peredele ja seltskondadele mõeldud istumispaigad, kus on juba valmis pandud statsionaarsed toolid ja lauad.

Vallikäär

Väga ilus ja maaliline koht pikniku pidamiseks on Vallikääru äärne ala. Siin saab nautida ilusaid vaateid, ajalooliste Tallinna väravate lähedust ja koguni 16,5 meetri kõrgusele purskavat purskkaevu, mis päikesekiirte käes värviliselt sillerdab. Võimalus on end piknikuseltskonnaga sättida vee äärde või siis puude varju, leida sobiv koht tasasel alal või mäenõlval. Suvisel ajal näeb siin kai ääres seismas uhkeid kaatreid, mis parasjagu Pärnus peatuvad. Kui piknikuseltskonnas on lapsi, siis neile on läheduses mänguväljak.

Parnu-Vallikaar
Foto: Priidu Saart
50614709247_c4e27b4427_k
Foto: Markus Kiil

Piknik rannaluidetel

Omaette elamus on korraldada piknik otse rannaliival või rannaluidetel. Õdusaid sopikesi ja kauneid luitemägesid leiad Pärnu keskrannast jõe ja muuli poole jalutades. Liivane rannaala on seltskonnaga pikniku pidamiseks kõige mõnusam õhtusel ajal, just siis kui päike on loojumas.

Kes tahab näha, kuidas suvepäike sõna otseses mõttes merre vajub, siis tasub sõita natukene Ikla suunas, näiteks Lemme või Kabli randa. Ka teisel pool Pärnut asuv Valgerand on pikniku pidamiseks hea paik. Tegelikult sobivad pikniku pidamiseks kõik Pärnu rannad, seda eriti suvel, kui õhtud on pikalt valged ja soojad.

Pärnu jõeäärsed alad

Imelisi piknikukohti leiab ka Pärnu jõe äärest, kus mööda paremat ja vasakut kallast kulgeb Jaansoni rada. Kesklinna silla juures on piknikupidajatele loodud lausa eraldi pinkidega istumisala. Ilusaid kohti, kuhu piknikutekk maha panna, leiab aga kogu raja ulatuses nii ühel kui teisel pool kallast. Valides piknikukohaks kesklinnalähedase ala, saate samal ajal nautida sumisevat linnamelu ja mööda jõge sõitvaid lõbusõidulaevu. Matkates teisele poole jõge üle Papiniidu silla, satute Niidu maastikukaitsealale, kus on rohkem puutumata loodust, privaatseid nurgakesi ja rohealasid. Pärnu on ainuke linn Eestis, mis asub samaaegselt mererannal ning jõesuudmes. Kui sa pole veel Pärnu jõeäärt avastanud, siis tasub kohe kindlasti see plaani võtta.

piknikukohad-2_karmen_karg
Foto: Karmen Kärg

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile