Kevad Pärnus ja Pärnumaal

Kevad Pärnus ja Pärnumaal muudab mere ja jõe jäävabaks ning pargid roheliseks, toob Soomaale viienda aastaaja ja Kihnu teedele külgkorviga mootorrattad, pühib tolmust puhtaks kilomeetrite kaupa jalgrattateid ning hulgaliselt mänguväljakuid. 

Nii nagu igal aastaajal, leiab ka kevadisest Pärnust rohkelt  põnevaid sündmusi ja külastuskohti ning vahvaid tegevusi kogu perele. Söögikohtade menüüd on kevadiselt värsked ja spaades vesi alati mõnusalt soe. 

Tule ja avasta kevadist Pärnumaad ning leia enda jaoks põnev sündmus, koht või tegevus. 

Võta osa erilistest sündmustest

CHI ratsaspordivõistlus

CHI Pärnu rahvusvaheline ratsaspordivõistlus 24.05-2.06

CHI Pärnu algab 2024 aasta mai kuus, täpsemalt kestab see 24. mai- 2. juunini. Esimesel nädalavahetusel saavad nii rahvusvaheliselt kui rahvuslikult mõõtu võtta koolisõitjad. Esimeste tipphetkeks on meie liiga MK-etapp koos erinevate muude rahvusvaheliste ning rahvuslike klassidega. Teisel nädalal pakutakse viiel päeval võistlusvõimalusi takistussõitjatele ning rakendisportlastele kellest esimestele antakse võimalus maailma reitingupunkte koguda pühapäevases 145cm kõrguses Grand Prix sõidus.

Loe rohkem

Grillfest

Hea toidu festival – GRILLFEST  7.-8. juuni 

Hea Toidu Festival – Grillfest toimub igal aastal juunikuu teisel nädalavahetusel Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. 30 000 m2 suurune festivaliplats on valmis vastu võtma kümneid tuhandeid külastajaid, sissepääs on kõigile tasuta!

Grillfest ei ole juba ammu ainult rahvalik kogupere-grillipidu, vaid mitmekülgne ja sisukas toidufestival, kuhu on oodatud rõõmsad inimesed, kellele meeldib kaunis looduses ja heas seltskonnas huvitavat ja maitsvat toitu ning head kultuuriprogrammi nautida. Festivali missiooniks on tutvustada maailmale Eesti kaasaegset toidukultuuri, kvaliteetseid ja põnevaid toidutooteid ja teenuseid. Pärnus toimuvat Grillfesti külastab igal aastal rohkem kui 50 000 inimest, festivalil osalevad sajad toidutoodete ja -teenuste pakkujad.

Loe rohkem

Pärnus toimub! Leia meelepärane sündmus siit:

Naudi kevadist Pärnumaa loodust

Soomaa rahvuspark on tuntud oma eriilmelise maastiku, rabametsade, jõgede ja viienda aastaaja poolest. Suurvete ajal saab Soomaal ringi liikuda UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud haabjaga või kanuuga. 

Kevad on parim aeg ka Matsalu rahvuspargi külastuseks, mil siit lendab läbi üle kahe miljoni veelinnu.

Kihnu,  iidsele meresõitjate, kalurite ja hülgeküttide saarele tasub minna kindlasti just kevadel, mil ilm jalgrattaga vuramiseks juba mõnusalt soe ning praamipileteid veel jagub.

Virtsust mööda Pärnu lahe äärt  Häädemeeste, Kabli ja Iklani kulgev Romantiline Rannatee koos oma imekauni looduse ja rannarahva ajaloost jutustava kultuuriga on väärt külastamist igal aastaajal.

Pärnu maakonna populaarsed matkarajad, näiteks Pärnu-Riia maantee kõrval asuv Tolkuse matkarada ja Soomaal asuv Riisa matkarada, aitavad eemale saada linnakärast ning kogeda kauneid loodusvaateid. 

 

 

Külasta Pärnu ja Pärnumaa muuseumeid ja galeriisid

Näitus "Ema, ma kandsin vormi" Pärnu Muuseumis kevadel 2024
Näitus "Ema, ma kandsin vormi" Pärnu Muuseumis

Kevadel tasub kindlasti sisse astuda ka mõnda muuseumisse, galeriisse või külastuskeskusesse, mis pakuvad kunsti-, ajaloo- ja loodushariduselamusi aastaringselt ja iga ilmaga.

Pärnu Muuseumi püsiväljapanek ulatub kiviajast kaasaega, muuseumi ajutiste näituste saalis saab sel kevadel tutvuda koolivormide ajalooga. Pärnu ainsas keskajast säilinud hoones, Punases tornis, tegutseb innovatiivne väikemuuseum, kus tutvustatakse Pärnu ajalugu pööningul asuvas uudses ringpanoraamkinos. Koidula Muuseumis satud külla papa Jannseni ja Lydia Koidula perele. Miks mitte aga tutvuda hoopis vanade autodega Halinga Automuuseumis

Pernova Loodusmajas on kerakino, talveaed, filmi- ja helidekoobas ning huvitavad väljapanekud loodusest, loodusest ja loomadest saad aga rohkem teada ka Liblikamajas, Alpakafarmis ning Minizoos, samuti Tori Hobusekasvanduses ning C.R. Jakobsoni Talumuuseumis Kurgjal.

Uue Kunsti Muuseum (UKM) on põnevate kaasaegse kunsti näituste asukoht, rohkelt kunstinäitusi näeb ka kohalikku kunstielu edendava Pärnu Linnagalerii erinevates ruumides. 

Naudi kevadisi Pärnumaa maitseid

Pärnu maakonnas on palju häid söögikohti ja nii mõnedki neist on ära märgitud Eesti parimate seas. Suurem osa Pärnu restoranidest uuendab oma menüüd mitu korda aastas kasutades tulenevalt aastaajast kohalikku toorainet. 

Uusimad toidukohad Pärnus asuvad Pühavaimu tänaval – restoranil Rööm, mis  rõõmustab maailmaköögi armstatajaid, saab täis esimene aastaring, restoran Kört on sel kevadel avatud aga koguni esimest hooaega. 

Fine-dining elamust saab Pärnus kogeda näiteks Hedon SPA & Hotelli restoranis Raimond ning Villa Ammendes. 

Lastenurgaga kohaliku toidu pakkujateks on  näiteks restoran Võrgukuur Ermistu Puhkekülas või pagaritöökoda-kohvik Leivakas Pärnu kesklinnas jõe ääres. 

Leia oma lemmik söögikoht kasutades meie otsingut või loe lisaks, milliseid erilisi maitseelamusi Pärnumaa veel pakub. 

Foto: Rannahotell

Mida veel Pärnus ja Pärnumaal kevadel teha?

Loe ka neid soovitusi:

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile