Kevad Pärnus ja Pärnumaal

Kevad Pärnus ja Pärnumaal muudab mere ja jõe jäävabaks ning pargid roheliseks, toob Soomaale viienda aastaaja ja Kihnu teedele külgkorviga mootorrattad, pühib tolmust puhtaks kilomeetrite kaupa jalgrattateid ning hulgaliselt mänguväljakuid. 

Nii nagu igal aastaajal, leiab ka kevadisest Pärnust rohkelt  põnevaid sündmusi ja külastuskohti ning vahvaid tegevusi kogu perele. Söögikohtade menüüd on kevadiselt värsked ja spaades vesi alati mõnusalt soe. 

Tule ja avasta kevadist Pärnumaad ning leia enda jaoks põnev sündmus, koht või tegevus. 

Võta osa erilistest sündmustest

Taliujumise festival Pärnu rannas
20.04.2024

Paneme üheskoos pikale talvele ja taliujumise hooajale ekstreemselt laheda punkti ning oleme valmis Pärnu rannahooajaks!

Üritus algab kell 13.30 Pärnu rannapromenaadi surfiala poolses otsas ja osalemine on KÕIGILE TASUTA! Vette minnakse ühiselt KÕIK KOOS kell 14.00.

Võta sõbrad kaasa ja näita, et sa ei karda külma vett! Lubame, et üheskoos külma vette kastmisest tekkiv õnnehormoonide tulv ei ole millegi muuga võrreldav. Pärnu Taliujumise Festival saab olema täis enneolematut melu. Kütet hoiab üleval DJ. Festvalialal on riiete vahetamise võimalus, tünnisaunad ja mitmeid üllatusi.

Loe rohkem

Rannametsa Luitejooks. Foto: Kairi Lumberg

Rannametsa luitejooks
21.04.2024

Rannametsa külas Häädemeeste vallas Pärnumaal toimuv Luitejooks tähistab Pärnu Kahe Silla Klubi liikumishooaja algust. Ühtlasi on tegemist Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse 1. etapiga.

Männimetsas kulgev rada pakub kauneid loodusvaateid ning mõõdukat sportlikku väljakutset. Valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel kulgev distants läbib Luitemaa looduskaitseala, seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad. Liikumist tulvil päeval jagub tegevust kogu perele.

Loe rohkem

Pärnus toimub! Leia meelepärane sündmus siit:

Naudi kevadist Pärnumaa loodust

Soomaa rahvuspark on tuntud oma eriilmelise maastiku, rabametsade, jõgede ja viienda aastaaja poolest. Suurvete ajal saab Soomaal ringi liikuda UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud haabjaga või kanuuga. 

Kevad on parim aeg ka Matsalu rahvuspargi külastuseks, mil siit lendab läbi üle kahe miljoni veelinnu.

Kihnu,  iidsele meresõitjate, kalurite ja hülgeküttide saarele tasub minna kindlasti just kevadel, mil ilm jalgrattaga vuramiseks juba mõnusalt soe ning praamipileteid veel jagub.

Virtsust mööda Pärnu lahe äärt  Häädemeeste, Kabli ja Iklani kulgev Romantiline Rannatee koos oma imekauni looduse ja rannarahva ajaloost jutustava kultuuriga on väärt külastamist igal aastaajal.

Pärnu maakonna populaarsed matkarajad, näiteks Pärnu-Riia maantee kõrval asuv Tolkuse matkarada ja Soomaal asuv Riisa matkarada, aitavad eemale saada linnakärast ning kogeda kauneid loodusvaateid. 

 

 

Külasta Pärnu ja Pärnumaa muuseumeid ja galeriisid

Näitus "Ema, ma kandsin vormi" Pärnu Muuseumis kevadel 2024
Näitus "Ema, ma kandsin vormi" Pärnu Muuseumis

Kevadel tasub kindlasti sisse astuda ka mõnda muuseumisse, galeriisse või külastuskeskusesse, mis pakuvad kunsti-, ajaloo- ja loodushariduselamusi aastaringselt ja iga ilmaga.

Pärnu Muuseumi püsiväljapanek ulatub kiviajast kaasaega, muuseumi ajutiste näituste saalis saab sel kevadel tutvuda koolivormide ajalooga. Pärnu ainsas keskajast säilinud hoones, Punases tornis, tegutseb innovatiivne väikemuuseum, kus tutvustatakse Pärnu ajalugu pööningul asuvas uudses ringpanoraamkinos. Koidula Muuseumis satud külla papa Jannseni ja Lydia Koidula perele. Miks mitte aga tutvuda hoopis vanade autodega Halinga Automuuseumis

Pernova Loodusmajas on kerakino, talveaed, filmi- ja helidekoobas ning huvitavad väljapanekud loodusest, loodusest ja loomadest saad aga rohkem teada ka Liblikamajas, Alpakafarmis ning Minizoos, samuti Tori Hobusekasvanduses ning C.R. Jakobsoni Talumuuseumis Kurgjal.

Uue Kunsti Muuseum (UKM) on põnevate kaasaegse kunsti näituste asukoht, rohkelt kunstinäitusi näeb ka kohalikku kunstielu edendava Pärnu Linnagalerii erinevates ruumides. 

Naudi kevadisi Pärnumaa maitseid

Pärnu maakonnas on palju häid söögikohti ja nii mõnedki neist on ära märgitud Eesti parimate seas. Suurem osa Pärnu restoranidest uuendab oma menüüd mitu korda aastas kasutades tulenevalt aastaajast kohalikku toorainet. 

Uusimad toidukohad Pärnus asuvad Pühavaimu tänaval – restoranil Rööm, mis  rõõmustab maailmaköögi armstatajaid, saab täis esimene aastaring, restoran Kört on sel kevadel avatud aga koguni esimest hooaega. 

Fine-dining elamust saab Pärnus kogeda näiteks Hedon SPA & Hotelli restoranis Raimond ning Villa Ammendes. 

Lastenurgaga kohaliku toidu pakkujateks on  näiteks restoran Võrgukuur Ermistu Puhkekülas või pagaritöökoda-kohvik Leivakas Pärnu kesklinnas jõe ääres. 

Leia oma lemmik söögikoht kasutades meie otsingut või loe lisaks, milliseid erilisi maitseelamusi Pärnumaa veel pakub. 

Foto: Rannahotell

Mida veel Pärnus ja Pärnumaal kevadel teha?

Loe ka neid soovitusi:

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!