Erilised maitseelamused Pärnumaal

Pärnu maakonnas on palju häid söögikohti ja nii mõnedki neist on ära märgitud Eesti parimate seas. Tutvustame söögikohti, kust võib leida erilisi maitseid.

Fine-dining Pärnus

Õhtusöök fine-dining restoranis on alati kindla peale minek, kui soovid oma maitsemeeli millegi uuega üllatada. Fine-dining elamust saab Pärnus kogeda näiteks Hedon SPA & Hotelli restoranis Raimond ning Villa Ammendes.

Restoran Raimond pakub põhjamaist ja moodsat fine-dining elamust. Lisaks hubasele interjöörile on siin maitsvad a´la carte menüüd, mis viivad sind tõelisele maitserännakule. 3-käigulisel õhtusöögil Eestimaa ja loodus saad muuhulgas maitsta Järveotsa vutti, Kolotsi trühvlijuustu ja Nopri pruuni kitsejuustu.

Foto: Restoran Raimond Facebooki leht
Foto: https://ammende.ee/galerii/

Skandinaavialikud maitsed on au sees ka Villa Ammende fine-dining restoranis. Soovides õhtusööki nautida vaid kahekesi, siis vali Päikeseloojangu õhtusöögi pakett. Sellel õhtusöögil kaetakse laud teile kahele privaatsesse lossitorni, kus saate kogu õhtu jooksul nautida imelist päikeseloojangut ja muidugi šampanjat, erilisi roogi ja luksuslikke veine. Ammendes on olemas ka degustatsioonimenüü, mis võimaldab proovida mitmekülgset valikut. Juurde on võimalik valida joogipakett.

Kohalik gurmee

Pärnumaa kohalikust toidukultuurist saab kõige paremini aimu siis, kui külastada mõnda söögikohta, mis asub Pärnu linnast veidi eemal.

Näiteks saab Tõstamaa kõrval Ermistu puhkekülas asuvas Võrgukuuris maitsta ulukiliha. Ulukiliha õhtusöögi puhul on tegemist 5-käigulise gurmeeõhtusöökide sarjaga, kus iga kord tuleb maitsmisele erinev liha – valikus on põder, karu, valgesabahirv, punahirv, metskits ning metssiga. Aeg-ajalt toimuvad Võrgukuuris ka humoorikad halva teeninduse õhtusöögid. Nagu nad ise ütlevad, siis toiduga ei mängita, kuid sinu närvikavaga mängitakse sellel õhtusöögil kindlasti.

Foto: Võrgukuur Facebooki leht
Foto: Toitlustus Kihnus - Kihnu Gurmee Facebooki leht

Gurmeetoitu leiab ka Pärnumaa saartelt. Näiteks Kihnu saarel Kastani talus pakutakse Kihnu gurmeed. See on maitseüllatus, mis valmib külaliste soove ja ümbritsevat elukeskkonda arvestavalt. 5-käigulise eine juurde pakutakse alkoholivaba rüübet, kohvi ja taimeteed, soovi korral ka kohalikke alkohoolseid jooke.

Samuti saab põneva toiduelamuse Manija saarelt, kus tegutseb Riida talu, kes pakub laiugurmeed. Kuna Manija saarel ei ole poodi, siis tuleb praktiliselt kogu tooraine talust kohapealt. Riida talu aias leidub nii seenepakke kui sinist kartulit ja muidugi ka tomateid ja salateid. Manija rannaniite hooldavad lambad ja veised annavad toidulauale oma osa. Värske kala jõuab lauale tänu kohalikele kaluritele.

Ehedad maitsed

Pärnu külje all Sauga jõe kaldal asuv kaluriküla Fishing Village pakub erilist lõõmalõhet, mis on võitnud paljude inimeste südamed. Lõhefilee valmistamiseks kinnitatakse kala tikkudega puuplangule ja asetatakse see lõkkele. Lõhe on maitsestatud salajase retseptiga.

Samuti leiab ehedaid maitseid Soomra külas asuvast Vene talust, kus pakutakse samovarist teed ja vene rahvusköögi degusteerimist, mille sekka kuuluvad mundris kartulid, soolaheeringas ning värsked ja hapendatud aiasaadused.

Foto: Fishing Village
Foto: https://www.puhkaeestis.ee/et/vene-talu-kulastus-koos-rahvuskoogi-degusteerimisega

Ehedaid maitseid saab Pärnumaal valmistada ka ise. Sellist võimalust pakub näiteks Tori lähedal Randiväljal asuv Klaara-Manni puhkekeskus, kus on võimalus osaleda elamustoitlustuse töötoas Ise teeme, ise sööme. Siin valmivad maitsvad road vanaemade retsepte järgides. Maitseelamust täiendab koostegemise rõõm ja ühiskokkamise tulemusel jõuab lauale 3-käiguline toidukord.

Maitserännak läbi ajaloo

Pärnu muuseumis on võimalik osa saada põnevast maitserännakust, mis tutvustab erinevate ajastute maitseid ning teeb ülevaate Pärnu 11 000 aasta pikkusest ajaloost. Tuur annab hea ülevaate ka Pulli asukate, keskaja kaupmeeste ning kuurordis puhkavate supelsakste toidukultuurist.

Maitserännaku käigus saab maitsta erinevate ajastute maitseid. Näiteks saad proovida, kuidas kiviajal maitses põdraliha marjade ja samblikuga ning keskajal köömnenaerid pullimunade ja veisekeelega. Samuti on esindatud vürtskilu võileivad ja hapukurgiviilud ning magustoiduks pakutakse kirjut koera viljakohviga.

Taimetoit

Foto: https://maarjamagdaleenagild.ee/gilditoidukoda/

Taimetoidu eelistajad on eriliste maitsete nautimiseks oodatud Pärnu Maarja Magdaleena Gildi toidukotta. Siit leiab toitu, mis on maalähedane, gluteenivaba, vegan ja tervislik. Toidukojas on igal tööpäeval päevapakkumised ehk siit saab osta taimetoidu lõunat.

Maitseelamused kodurestoranides

Pärnu kõige esimene kodurestoran Kirss toidul on kahtlemata üks neist kohtadest, mida tasub külastada. Hinnatud söögikoht, kus on söömas käinud ka endine president Kersti Kaljulaid, asub Pärnus Vana-Rääma tänaval ning pakub kolme- ja viiekäigulisi gurmeeõhtusööke.

Soovides lisaks heale toidule osa saada ka erilisest majutuselamusest, võid suuna võtta Võhma tallu Tõstamaa metsade vahele, kust leiad kodurestorani Frida in the nature. Mõnevõrra üllatuslikult pakutakse siin metsa sees hoopis Lähis-Ida toite. Valikus on näiteks grillitud kana shawarma, kofta lihapallid ja grillitud lammas. Elamuspakett sisaldab lisaks hõrgule õhtusöögile ka ööbimist privaatses metsamajakeses, hommikusööki ja sauna.

Foto: https://fridainthenature.voog.com/
Foto: Julia Kivelä

Lisaks erilistele maitseelamustele leiad Pärnumaalt ka mitmeid suurepäraseid joogitootjaid, kelle kohta saad lähemalt lugeda siit.

Avafoto: Virgo Haan, Puhka Eestis (asukoht Frida in the Nature)

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!