Tere, Pärnu suvi 2024!

Koguperefestival “Tere, Pärnu suvi!” pakkus sel korral koos haabjamatkaga pea nädala jagu tegevusi ja vaatemängu nii vees, maal kui õhus.

Festival tõi kesklinna jõeäärsele rohealale kokku hinnanguliselt 5000 inimest. Ühtlasi anti ametliku tseremooniaga Pärnule üle suvepealinna tiitel.

Teemapealinnade valitsussau saabus juba teist aastat järjest Pärnusse haabjatel mööda jõge. Teekond sai alguse 18. juunil Türilt ja matka juhtis Rohelise Jõemaa Koostöökogu eesotsas Aivar Ruukeliga.

Reiu jõe suudmest alates haabjamatkaga liitunud 
paatide paraadil osales ligemale 200 alust. Kohal olid nii jahid, kaatrid, skuutrid, kui ka haabjad ning mitmed teisedki eriilmelised veesõidukid. Paatide paraadi vedas Pärnu Kalatakso ja teekonna tegid kaasa ka teemapealinnad esindajad. Paatide paraadiga samaaegselt tegid jõe kohal tervituslennu ka väikelennukid Tallinnast.

Suvepealinna tiitli üleadmise tseremoonial astusid lavale Pärnu linnapea 
Romek Kosenkranius ja Pärnu linnavolikogu esimees Siim Suursild, Tallinna abilinnapea Viljar JaamuTüri kultuurikeskuse kultuurispetsialist Rein Liivik, Narva abilinnapea Messurme Pissareva ja Otepää vallavanem Jaanus Barkala.

Festivalil leidus tegevust ja kaasaelamist kõigile. Lottemaa tegevuskeskuses sai proovida erinevaid spordimänge, Janne Ristimetsa Tantsustuudio kiigujoogat ning hüpata koos Lottega batuudil. Silmailu ja atraktiivseid etteasteid pakkusid nii Siluett moeshow kui Striikooli etteaste. Suvefestivali raames avati kesklinnas ka täiesti uus Kaatrikodu-nimeline kai.

Festivali õhtuses osas astusid lavale ansamblid Gram-Of-Fun ning Pärnu juurtega Bedwetters, tehes esmakordse lavaettekande uuele loole “Ma ei oska öelda ei”.

Sündmuse järlekajastust leiab erinevatest kanalitest ja meediaväljaannatest, muuhulgas:
 

Korraldajad

“Tere, Pärnu suvi 2024” toimub teist aastast järjest Pärnu ja Pärnumaa ettevõtjate ja organisatsioonide korraldatuna.

2024. aastal on korraldajateks Destination Pärnu MTÜ, Lottemaa Teemapark OÜ, MTÜ Maarja Magdaleena Gild, Pärnu Kalatakso ja Rohelise Jõemaa koostöökogu meeskondadega. Lisaks löövad korralduses kaasa paljud teised tegijad linnast ja maakonnast.

Lisainfo ja küsimused:
MTÜ Destination Pärnu
info@destinationparnu.ee

Leia meid sotsiaalmeediast:

“Tere, Pärnu suvi 2023″kohta leiad infot siit:

Tere, Pärnu suvi 2024 programm

Eelsündmus. Suvepealinna tiitli saabumine: haabjamatk kevadest suvesse

Tänavuse suve avalöögi programm sisaldas juba möödunud aastal palju positiivset tagasisidet ja osavõttu pälvinud suvepealinna tiitli teekonda Türilt mööda jõge Pärnusse.

Tiitel alustas teekonda haabjamatkaga kevadpealinnast 18. juunil kell 10 ning kõigil huvilistel oli võimalus kaasa elada ja soovi korral paadis mõni teekonna etapp ka kaasa sõita.

Osaleda sai kolmel viisil:

1. Lüüa kaasa haabjamatkal.
2. Osaleda õhtustel seminaridel (osalemine tasuta).
3. Haabjate peatuspunktidesse olid oodatud kohalikud elanikud matkajaid tervitama ja võimalusel  ka ise  haabjasõitu proovima.  Ürituse eesmärgiks oli tutvustada UNESCO kultuuripärandi nimekirjas olevat haabjakultuuri ning seda piirkonnas edendada.

 

Haabjamatka kevadesse suvesse rahastas Rohelise Jõemaa Koostöökogu LEADER koostööprojektist „Pärand ja traditsioonid – võti piirkondade väärtustamiseks“

"Tere, Pärnu suvi" festivalikava 21. juunil

Festivalialal tutvustasid oma suvesündmusi, tooteid ja teenuseid Pernova Loodusmaja, Janne Ristimetsa kiigujooga, Pärnu Muuseum, Endla Teater, Lotte ja Lottemaa Surf, Striidikool ja Peotuju batuut.

Aset leidsid töötoad ja vahvad tegevused.

Loomulikult ei puudunud festivalilt ka hea toit ja maiustused.

Lastele ja lapsemeelsetele pani programmi ja tegevused kokku  LOTTEMAA!

Koos Lotte, Adalberdi ja kärbes jaaguga oli võimalik harrastada erinevaid sporditegevusi ja saada lahedaid elamusi.

Kõik see sai aga alguse meeleoluka kontserdiga festivali pealavalt! 

Pärnu Striidikool tegi pealava ees meeleoluka 10-minutilise etteaste

Janna Ristimetsa Tantsustuudio tutvustas oma tegemisi lastealal kiigujooga show-ga.

Pärnus Rüütli tänaval asuv kauplus “Siluett” on olnud kodumaise disaini tutvustajaks juba aastaid, tehes seda sageli ka läbi põnevate vabaõhu moeetenduste. 

Siluett moeetenduse keskmes on traditsiooniliselt Pärnu enda inimesed, naised meie keskelt.

Silueti moeshow toimus sel aastal ka “Tere, Pärnu suvi” festivalialal ning oli  kuumem kui kunagi varem! Ilusad disainrõivad ei ole vaid kiitsakate modellide pärusmaa!

Show leidis aset Pärnu Kalatakso Kaatrikodu kail ning pealava ees. 

Paatide paraad on vesine ja vinge kogukondlik avalöök, tervitamaks suve Pärnu linnas ja maakonnas!

Paraadil osales ligemale 200 alust, ning see oli rõõmuks ja uhkuseks  kõigile, kes igapäevaselt, töiselt või hobikorras Pärnu jõel tegutsemas on, aga ka kõigile neile, kes  Pärnu jõge ja veega seotud tegevusi armastavad.

Pildil 2023. aastal suvepealinna tiitli üleandmine Tere, Pärnu suvi festivali pealaval

Pärnu kuurordiajalugu ulatub 19. sajandi esimesse poolde. Väljasõidud mere äärde, õhuvannid ja tervistavad suplused  muutusid Euroopa eliidi jõudeelu  osaks ning sellest “nakatusid” ka tollased Eesti rannikulinnad. Pärnu oli Eesti esikuurort ka 1920ndail, mil avati esimesed segarannad,  kui ka nõukogude ajal, mil eeskujulikele töölistele jagati ihaldatud sanatooriumituusikuid. 

1996. aasta 5. juuni pärastlõunal toimus Tallinnas Raekoja platsil järjekordsete vanalinna päevade pidulik lõpetamine, mis kulmineerus Pärnule esmakordselt suvepealinna tiitli üleandmisega.  1997. a sai Otepääst esmakordselt talvepealinn, 1999. a Narvast sügispealinn ning 2000. a Türist kevadpealinn. 

Valitsussaua annab Pärnu meerile “Tere, Pärnus suvi” festivalil traditsiooniliselt üle Tallinna linnapea või abilinnapea.

Pildil Gram of Fun. Foto: Marleen Muhuste

Festivali “Tere, Pärnu suvi” üheks peaesinejaks 2024. aastal oli Eesti alternatiivse popmuusika bänd Gram of Fun!

Kristel Aaslaid (vokaal)
Martin ‘Muudu’ Kuut (klahvpillid)
Kostja Tsõbulevski (bass)
Fredi (kitarr)
Mattis Kirsipuu (löökpillid)
Dr. PhilGood (DJ/sämplid/FX)

Kuula!

Pildil Bedwetters

“Tere, Pärnu suvi” 2024 peaesinejaks on meie oma pop punk ansambel, mis tegutses aastatel 2004–2013 ning tegutseb taas 2022. aastast.

Ansambli esialgsesse koosseisu kuulusid laulja ja bassist Joosep Järvesaar, kitarrist Mihkel Mõttus ja trummar Alo-Martin Mathiesen.

Ligi paarkümmend aastat tagasi Pärnus juhuslikult kokku tulnud Bedwetters andis möödunud aastal üle 14 aasta välja uue albumi ja kuulutati EMA galal aasta rokkalbumi võitjaks!

Kuula!

Järelpeod

Kui festivali alal programm lõppes,  seati sammud Aita (Rüütli 21/1) kus suve alguse tähistamiseks toimus üks korralik Majapidu. Puldi taga võttis koha sisse ei keegi muu kui meie oma Pärnu juurtega Meelis Meri isiklikult. Tallinn express ja Rulers of the deep kõlab tuttavalt? Novot, üks mis kindel, tantsida sai sellel ööl kõvasti.

Sissepääs tasuta!

Rohkem infot

Otse jaanide eelõhtul ning pärast “Tere, Pärnu suve” melu tuli Tanel Padar bändiga  Sunseti  suvekogemust veelgi elavamaks muutma!

Kontsert oli piletiga.

Rohkem infot

Kuidas tulla

Koguperefestival “Tere, Pärnu suvi” toimus teist aastat Pärnu kesklinna silla kõrval asuval rohealal, Pärnu kontserdimaja kõrval.

Festivaliala kõrvalt algab  Pärnu jõe vasakkalda terviserada. 

Liiklus festivalala kõrval kulgeval Laial tänaval on tavapäraselt piiratud 30 km/h. 

Festival asub Pärnu linna tasulise parkimise alal. Parkimine on alal tasuline kuni 19.00. 

Lähimad suuremad parklad asuvad teisel pool silda jõe vasakkaldal (tasuline ala) ning paremkaldal (tasuta ala), lähikonnast leiab ka Europark parklaid.  Lähimaks mugavaks parkimisvõimaluseks on Port Arturi parkimismaja.

Soovitame autoga tulijatel parkida auto aga hoopis äärelinna ning saabuda festivalile ühistranspordiga. Lähimaks bussipeatuseks on peatus “Teater”. 

Pärnus asub kõik hea vaid jalutuskäigu kaugusel! 

Pärnu rannast kulub kesklinna silla kõrval asuvale rohealale jõudmiseks mitte rohkem  kui pool tundi rahulikku kõndi. 

Eriti mõnus on festivalile jalutada mööda Jaansoni rada

 

Lapsed rattatooli ja hops sadulasse!

Tule festivalile jalgrattaga!

Jalgrattateekonnad Pärnu keskuslinnas ei ole kunagi pikemad kui 15 minutit. 

Jalgratta saad ka laenutada!

"Tere, Pärnu suvi" soovitab: 2024 suve ja sügise suursündmused Pärnus

Ei leidnud sobivat sündmust?

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile