Tere, Pärnu suvi 2023

Mõnusa koguperefestivaliga tähistatatakse Pärnus traditsiooniliselt suve algust ning selle käigus antakse Pärnule sümboolselt üle ka suvepealinna tiitel. Kõik avatud linnaruumis toimuvad “Tere, Pärnu suvi” tegevused ja sündmused on alati TASUTA!

2023. aasta festivali tegevused toimusid Pärnu südalinnas, Pärnu jõel ning kesklinna silla kõrval jõeäärsel rohealal.
Suve alateemad “Pärnus on juured”, “Pärnu on kuurort” ning “Pärnu on jõelinn”, juhtisid tähelepanu Lydia Koidula 180. sünniaastapäevale, kuurortlinn Pärnu 185. aastapäevale ning jõe tähtsusele Pärnu ajaloos.

Tere, Pärnu suvi algas juba 7. juunil, mil Steineri aias toimus festivali eelüritusena kuurordielevantide maalimine. Värvikirevad elevandid  paigutati erinevatesse kohtadesse Pärnu keskuslinnas ning pakkusid avastamisrõõmu.

Teemapealinnade sau saabus 2023. aastal Pärnusse esmakordselt nüüd UNESCO kultuuripärandi nimistusse kuuluvatel haabjatel. Sau alustas oma teekonda 18. juunil kell 12 kevadpealinnast Türilt mööda Pärnu jõge ning jõudis 21. juunil kell 18 Reiu jõe suudmesse, kus ühines suurejoonelise paatide paraadiga. 

Veel enne seda avati festivalipäeval Koidula pargis näitus “Koidula maa ja ilm”, toimusid ekskursioonid “Aja jõel” ning “Pärnu kuurort 185”, Koidula muuseumi aias mängiti vana aja õuemängusid, Maarja-Magdaleena Gildis meisterdati kuurorditeemalist õlakotti, Pumptrack rattapargis viidi läbi rulatund. 

Jõeäärsel festivaliala toimus 21. juunil 2023 Pärnu ja Pärnumaa suvemess, kus kohalikud kultuuriorganisatsioonid ning ettevõtjad tutvustasid  oma suvesündmusi, maitseid ning tooteid ja pakkusid erinevaid tegevusi. Kohal olid paljud omavalitsused, Eesti Kaitsevägi, Pernova Hariduskeskus, Endla Teater, Pärnu Muuseum koos viikingilaagriga ja loomulikult Lotte.

Festivaliprogrammis, mida juhtis Andrus Vaarik, oli “Tere, Pärnu suvi” vineerist tähtede maalimine, alkoholivabade kokteilide võistlus, Mattias Naani ja Kaarel Nõmmiku lõbus “Päng” ehk Pärnu teemaline mälumäng ning paatide paraadi otseülekanne.  

Koos paatide paraadiga jõudsid festivalialale linnapead ning suvepealinna tiitel anti üle tõelist suvekuumust nautida saanud 4000-pealise festivalipubliku ees. 

Päeva lõpetasid The Boondocks ning Stefan. 

Sündmuse korraldajateks olid MTÜ Destination Pärnu, Endla Teater, SA Pärnu Muuseum, MTÜ Maarja-Magdaleena Gild, Pärnu Kalatakso ning Soomaa.

Sündmust toetasid: 

Tere, Pärnu suvi 2024 toimub 21. juunil Pärnu kesklinna silla kõrval rohealal. 

Leia sündmuse kohta rohkem infot siit:

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile