Ürituste hooaeg Pärnus ei ole veel läbi

Suurem suvemelu saab enamasti augusti lõpuga läbi, kuid Pärnu suvi ja ürituste hooaeg ei lõppe veel nii pea. Ees seisab mitmeid suursündmuseid, mis toovad Pärnusse taas suuremal hulgal rahvast. Pane need kuupäevad omale varakult kalendrisse kirja, et kõigest sellest ka ise osa saada.

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks

Septembrikuu esimesel nädalavahetusel, 3.-4. septembril on Pärnusse oodatud kõik jooksusõbrad. Nimelt toimub siis Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, mis kestab terve nädalavahetuse ja pakub meelelahutust ja sportlikku tegevust kogu perele, nii suurtele kui ka väikestele.

Kahe Silla jooks saab algusel laupäeval, 3. septembril, mil toimuvad lastejooksud ja ratastoolisõit. Samal õhtul ootab võistlejaid valgusefektidega Pärnu Õhtujooks, mida on kindlasti meeleolukas ka pealtvaatajana jälgida

Foto: Elise Saarna
Foto: Elise Saarna

Pühapäeval, 4. septembril saavad kõik harrastus- ja profisportlased end proovile panna traditsioonilisel Kahe Silla jooksul või käimisretkel. Kahe Silla jooksu rada on täpselt 10 kilomeetrit pikk ja kulgeb mööda maalilise Pärnu jõe kaldaid, üle Kesklinna ja Papiniidu silla.

Kahe Silla jooksu idee sündis üle kahekümne aasta tagasi sellest, et Pärnu jõe kaldad saaksid korda ning tooksid inimesi jõe äärde liikuma ja sportima. Kahe Silla jooksu algataja on Eesti üks tuntumaid sõudjaid, maailmameister ja olümpiamedali omanik Jüri Jaanson, kelle järgi on jooks saanud omale nime.

Jõeäärsest kergliiklusteest on tänaseks saanud Pärnu populaarseim terviserada, mida kutsutakse samuti Jüri Jaansoni järgi Jaansoni rajaks. Sama rada pidi kulgeb ka Kahe Silla jooks. Jooks stardib Vaasa pargi juurest ja liigub üle Kesklinna silla jõe paremkaldale, kust on ilusad vaated Pärnu linnale ja Niidu maastikukaitseala. Jõudes Papiniidu sillani, keerab rada tagasi kesklinna poole ja jõuab Pärnu jõe vasakkaldale, mis lookleb läbi vana tööstusala, elamurajoonide ja jõuab siis ringiga uuesti Kesklinna sillani.

Kahe Silla jooksust on võimalik osa võtta ka virtuaalselt. Selleks peavad osalejad perioodil 20.08-11.09 läbima soovitud distantsi vabalt valitud ajal ja kohas.

Foto: Elise Saarna

Valgusfestival „Öövalgel“

Foto: ÖÖvalgel veebileht https://www.oovalgel.ee/galerii/

22.-24. septembril toimub Pärnus suurejooneline valgusfestival „Öövalgel“. Tegemist on ühe Pärnu võimsaima ja elamusrohkeima kultuurisündmusega, millest tasub kindlasti osa võtta. Festivalist on kujunenud üks omanäolisemaid valgusteatri festivale, kus fookus on etendustel, mitte vaid installatsioonidel.

Sel aastal pakub „Öövalgel“ festival valgusmängu ja etendusi kolmel järjestikusel päeval. See võimaldab igaühel endal otsustada, kui mitut etendust ta vaadata soovib ja millisel päeval ta täpselt etendusi külastab. Kokku tuleb esitamisele kuus erinevat etendust.

Valgusetendused toimuvad Pärnu kesklinnas ja rannarajoonis. Näiteks mängitakse etendusi Rannapargis, Munga ärimaja juures ning Ammende Villa hoovis. Sel aastal viib festival külastajad ka jõe äärde, kus etendusi mängitakse nii Jahtklubi kui ka Port Arturi segutorni juures.

„Öövalgel“ festivali etendused algavad igal täis- ja pooltunnil alates kella 20st ehk just siis, kui väljas hakkab hämarduma. Etenduste toimumiskohad on üksteisest jalutuskäigu kaugusel, mis ühtlasi pakub suurepärast võimalust Pärnu sügiseste linnatänavatega tutvumiseks.

Foto: ÖÖvalgel veebileht https://www.oovalgel.ee/galerii/
Foto: ÖÖvalgel veebileht https://www.oovalgel.ee/galerii/

Iga etendus kestab umbes 10 minutit ja jutustab erinevat lugu läbi valgusefektide, muusika ja videoprojektsiooni. Etenduste peategelaseks on alati elav inimene.

„Öövalgel“ valgusfestival on osalejatele tasuta. Kuna septembrikuu õhtud võivad olla juba jahedamad, siis tasub selga panna soojad riided ja riietuda vihmakindlalt.

Pärnu restoranide nädal

Põnevaid sündmuseid, mida külastada, leiab Pärnu ürituste kalendrist igas kuus. 5.-13. novembril on toimumas Pärnu restoranide nädal, mille jooksul pakutakse paljudes Pärnu restoranides erimenüüd. Lisaks toimub sel ajal mitmeid eriüritusi ja meelelahutussündmusi.

Restoranide nädal on suurepärane võimalus plaanida novembrikuusse üks hilissügisene puhkus, et tutvuda Pärnu toidukultuuriga, nautida spaamõnusid, meelelahutust ja laadida oma akusid.

Sest Pärnu ei ole mõeldud puhkamiseks vaid suvel. Siin on palju teha ja mõnus puhata ka sügisel, talvel ja kevadel.

Foto: Ragne Värk

Tutvu kõigi 2022 aasta sündmustega.

Avafoto: ÖÖvalgel veebileht https://www.oovalgel.ee/galerii/

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile