Uued toidukohad Pärnus, mida külastada sel suvel

Pärnu toidukultuur on väga rikkalik ja tuntud oma esmaklassiliste maitsete poolest. Toome sinuni 2021. aasta uued toidukohad Pärnus, mida võiksid kindlasti külastada sel suvel ja kust leiab midagi igale maitsele.

Todukohad1_Reimo
Autor: Reimo Ruubel

Uued tulijad Pärnu rannas ja kesklinnas

Pärnu randa on end sisse seadnud mitu uut toidukohta. Kuuse tänava pikendusel ootab külastajaid kauni merevaate ja purskkaevuga vahemerehõnguline rannakohvik Oaas. Siin saab jalga puhata mugavatel rannatoolidel ja nautida merekohinat romantilistel baldahhiinidel. Loomulikult ei puudu siit ka värskendavad joogid. Oaasi eesmärk on pakkuda taskukohast menüüd nii päevasel kui õhtusel ajal.

Side tänava pikendusel avab uksed rannarestoran POKO, mille menüüsse hakkavad kuuluma naturaalse juuretisega pitsad, mereannid, kohalik kala, suvised sushid ja salatid ning muidugi kokteilid. POKO nimi on inspireeritud selle sõsar-restoranist OKO, mis asub Haabneemes. Nüüd on samad tegijad pannud seljad kokku Pärnumaa ettevõtjatega ning uksi avamas Pärnu rannas.

Värskeid maitseid saab nautida ka rannapargi keskosas, kus suveks seab end sisse Kauss ja Uulits ühisresto. Siit leiab ehedat tänavatoitu ja mahlaseid käsitsi valmistatud burgereid, samuti poke kausse erinevates variatsioonides. Tänavatoit on ideaalne suvine vahepala. Pargi keskel asuv kohvik on ka hea paik, kus palaval ja päikesepaistelisel suvepäeval end veidikene turgutada.

Pärnu kesklinnas on külastajatele avatud uus trendikas MENU Resto. Siin on hea ja aus põhjamaade köök, rikkalik veinikaart ning lahke pererahvas, kes teeb oma tööd armastuse ja kirega. Andekate kokkade poolt koostatud menüüvalikust leiab tartari, sinimerekarbid ja veise sisefilee. Magustoiduks saab aga tellida näiteks puraviku kreembrüleed. Eraldi road on pakkumisel veganitele. Samuti leiab siit lastemenüü.

Frida
Autor: Frida in the nature

Värskeid maitseid lähemalt ja kaugemalt

Uusi toidukohti jagub ka mujale Pärnu maakonda. Uksed on avanud kodurestoran Frida in the Nature, kes pakub Tõstamaa metsade vahel mitmekesist valikut Lähis-Ida toite. Siin kostitab sind Iisraelist pärit kokk, kes leidis oma tee Eestisse koos eestlannast kaasaga, kellega nad varasemalt Austraalias elasid. Kodurestoranis pakutakse Iisraeli stiilis eelroogi ja pearoogi nagu grillitud kana shawarma, kofta lihapallid ja grillitud lammas. Lähis-Ida menüü juurde käib ka tassike teed või kohvi koos magusa ampsuga. Kõik road valmivad värskelt kohapeal. Iga päev toob menüüs kaasa midagi uut.

Uue näo saanud Varbla sadamas tervitab merelt ja maalt saabuvaid külalisi restoran Groot. Seda sadamahoonet võiks uudistama minna juba ainuüksi selle imekauni vaate ja arhitektuuri pärast. Restoranitoitu saab mugavalt nautida nii sees kui õuealal. Varbla sadam võtab vastu kuni 2,5-meetrise süvisega ja 24 meetri pikkuseid aluseid. Sadamas on merelt saabujatele 20 kaikohta. Lastele mõeldes on välialale rajatud mängunurk. Nagu mererestoranile kohane, on menüüs mitmed kala- ja mereanniroad. Pakkumisel on ka veiseburger ja veisepada, mille tooraine soetatakse siitsamast Varbla külast.

Groot
Autor: restoran Groot

Esmaklassilist maitseelamust pakutakse ka Värati külas asuvas Meremaa sadamas, kus uksed on avanud Meremaa resto, mis on oskuslikult ühendanud Itaalia maitsed ja Eesti kalakultuuri. Meremaa restos saab mekkida traditsioonilist Itaalia haputaigna põhjal valmistatud käsitööpitsat. Tooraineid hangitakse lähedal asuvatest majapidamistest ja kõrvaltaludest. Veine käiakse toomas Itaaliast ja olgu kohe öeldud, et mitmed veinid siinsel veinikaardil on Eestis eksklusiivselt saadaval vaid Meremaa restos. Sadamarestorani on väga oodatud ka lastega pered. Õues on mänguväljak, kus saab kiikuda ja turnida.

Tutvu kõigi Pärnu toidukohtadega

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile