Rohelise Võtme õppereis viis Vihulasse ja Tallinnasse

9. novembril toimus Pärnu turismiettevõtjatele rahvusvahelist Rohelist Võtit tutvustav õppereis.  Eesmärk oli näha ja jagada kogemusi, kuidas toimetavad Pärnust kaugemal olevad  turismiettevõtted, kelle eesmärk on võimalikult keskkonnasäästlik majandamine.

Reisi käigus külastati Vihula Mõisa, Original Sokos Hotel Virut ja Fotografiskat. Mõlemad majutusettevõtted olid Rohelise Võtme omanikud ning Fotografiska restoran on tuntud 0-kulu põhimõtte poolest.

Vihula Mõisas räägiti aastate jooksul tehtud investeeringutest ja kuidas need on tänaseks ära tasunud. Lisaks toodi välja konkreetseid näiteid, kuidas inimesed juba teadlikult otsivad selliselt toimetavaid ettevõtteid. Positiivsena toodi välja ka seda, et paljud keskkonnasäästlikud lahendused on töökindlamad ning seeläbi saab oma tööaega efektiivsemalt majandada.

Original Sokos Hotel Viru oli esimene Rohelise Võtme hotell Eestis ning läbi aastate on seda joont jätkatud. Eesti suurima hotellina (516 tuba) tuleb iga muudatus hoolikalt läbi mõelda, kuid kõiki muudatusi planeeritakse keskkonnasäästlikkuse põhimõtetel. Näiteks ei ole tubades olevad sussid kilepakendis, vaid paberpakendis ning hotellis kasutatavad pastakad on tehtud taaskasutatud materjalidest.  

Fotografiska töötab 0-kulu põhimõttel. Kõik, mis õiest juureni või ninast sabani, leiab kasutust – nii köögis kui baaris. Sellest vähesest, mis alles jääb, saab üleöö kompost ja jõuab tagasi põldudele ja peenardele. Selleks on neil olemas eraldi komposteerimismasin. Peakokk Peeter Pihel rääkis ka sellest, et  uue roa väljamõtlemisel alustatakse juba sealt, et kus tuleb tooraine, kuidas on see pakendatud ja kui palju saab kogu toorainet kasutada. Lisaks tõi Peeter näiteid erinevatest roogadest, kuidas on need tehtud ning mismoodi erinevaid tooraineid erinevates roogades kasutatakse. 

Reisil osales ligi 20 ettevõtjat ning õppereis toimus Visit Estonia, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ja Visit Pärnu eestvedamisel. Reisile eelnes päeva kestev seminar, kus tutvustati Rohelise Võtme olemust ja võimalusi. 

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile