Rohelist Võtit tutvustav seminar tõi kokku hulga ettevõtjaid

8. oktoobril toimus seminar, et tutvustada rahvusvaheliselt tuntud keskkonnamärgist Roheline Võti. Kogu päeva kestev üritus tõi kokku 40 inimest väga erinevatest ettevõtetest. 

Rohelist Võtme väljaandmist korraldab Eestis EAS koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega. Seminaril tutvustati Rohelise Võtme lugu, selle saamise protsessi ja  kaasnevaid boonuseid. Lisaks jagas enda kogemust Hedon Spa, kes Rohelise Võtmega mõned aastad tagasi liitus. Nende sõnum kõikidele huvilistele oli, et Rohelise Võtmega tasub liituda, sest sellega saab hea ülevaate oma tänasest seisust ning seeläbi muuta oma tegevust keskkonnasäästlikumaks ja lõpuks seeläbi ka rahaliselt säästa.

Kohapeal kuulanud ettevõtjad jagasid enda mõtteid ja kogemusi. Nenditi, et tänapäeval reisiv inimene on järjest teadlikum ning näiteks noortele peredele lähevad erinevad keskkonnaaspektid ettevõtte puhul juba väga korda. Positiivsena võib kindlasti välja tuua selle, et paljud ettevõtted tegutsevad täna väga keskkonnasäästlikult, kuid viimane samm ehk endale ökomärgise saamise protsess on jäänud tegemata. Näiteks olid mitmel ettevõtjal olemas päikesepaneelid, hoolikalt sorteeritakse pürgi ning teatakse, kuidas õigesti puhastusvahendeid kasutada.

Lisaks tutvustas Visit Pärnu Roheliste Sihtkohtade pilootprojekti ning räägiti sellest, et üha rohkem hakkavad ökomärgistega ettevõtted saama eeliseid rahvusvahelistes broneerimiskeskkondades ja veebilehtedel. Soov on, et Pärnu ettevõtted ei jääks sellest kõrvale.

Positiivse uudisena toodi välja ka see, et Rohelise Võtmega liitumine ning liikmeks olek on kuni 2023. aastani tasuta.

Üritus toimus Wasa Resortis.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile