Vaatamisväärsused teekonnal Pärnu-Tallinn

Tallinnast Pärnusse või vastupidi jääb umbes 130 kilomeetrit. Autoga sõidab selle vahemaa vähem kui kahe tunniga. Maantee on heas seisukorras ning Tallinna poole jõudes on tee alguses 2+1 realine ning seejärel 2+2 realine. Kui Sul on aega, siis soovitame oma reis teha põnevamaks ning teepeal külastada mitmeid Pärnus tegutsevad ettevõtmisi ja vaatamisväärsusi.

Vaatamisväärsused Pärnu poolt tulles

Pärnust Tallinna poole sõitma hakates soovitame esimese uudistamiskohana Alpakafarmi (umbes 20 kilomeetrit kesklinnast). Seal näeb lisaks alpakadele ka kääbuskitsesid, minilambaid ja angoküülikuid. Rahvusvahelise tagasiside keskkonna Tripadvisori järgi on tegemist ühe Pärnu parima vaatamisväärsusega.
 

25 kilomeetri kaugusele Pärnust jääb Automuuseum, kuhu on kogutud 50 erinevat sõidukit, nende seas nii Eestis nõukogude ajal liikunud sõiduautosi kui ka ennesõjaaegseid uunikmasinaid.

Umbes 40 kilomeetri kaugusele Pärnu kesklinnast jääb Jaanihanso siidrivabrik, mis on Eesti esimene õunasiidri väiketööstusettevõte. Tegemist on Eesti esimese  õunasiidri väiketööstusettevõttga. Tänaseks on tegemist ühe Eesti suurima ja tunnustatuma siidrifarmiga. Jaanihanso valiti 2018. aastal Pärnu parimaks turismiedendajaks.
 
Kaugused Pärnu – Tallinn maanteest:
  • Alpakafarm – 3 kilomeetrit maanteest
  • Automuuseum – maantee ääres
  • Jaanihanso siidrivabrik – 5 kilomeetrit maanteest
Jaanihanso siidrimaja

Alternatiivne marsruut läbi Soomaa

Kui Sul on rohkem aega ja sooviksid oma reisil külastada Soomaad, soovitame teha väikene ring ning minna läbi Rapla. Kilometraaži lisandub umbes 20 kilomeetrit. Teekonnal saab külastada mitmeid põnevaid vaatamisväärsusi.

Umbes 14 kilomeetri kaugusele Pärnu kesklinnast jääb Sindi muuseum, kus saab näha Sindi tekstiilitööstuse ja vabriku ajalugu, vabrikutööliste elu-olu ning Sindi linna ja kooli ajalugu.

Umbes 27 kilomeetri kaugusele Pärnu kesklinnast jääb Tori küla, kus asub Tori Põrgu ja Tori Hobusekasvandus. Tori küla ise jääb umbes 2 kilomeetri kaugusele põhimaanteest, kust läheb maantee Tallinna poole. 

Tori Siidritalu (Foto: Maksim Tund/Roheline Jõemaa)

Umbes 8 kilomeetri kaugusele Torist jääb Jõesuu rippsild. Tegemist on Pärnu suurima rippsillaga. Jõesuusse jõudes tasuks läbi käia ka tunnustatud käsitöösiidri valmistaja Tori Siidritalust. Külastus tuleks eelnevalt kokku leppida.

Umbes 6 kilomeetri kaugusele Jõesuust jääb populaarne Riisa raba, mis tänu oma laiale rajale sobib läbimiseks ka liikumisraksustega või lastekäruga külastajatele.

Kaugused Tallinna viivast maanteest:

  • Sindi muuseum – tee ääres
  • Tori – 2 kilomeetrit
  • Jõesuu – 12 kilomeetrit
  • Riisa – 18 kilomeetrit
Jõesuu rippsild

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile