TOP 7 tegevust talviseks koolivaheajaks Pärnus

Talviseks koolivaheajaks plaanid tegemata? Siit leiad 7 ideed, mida koolivaheajal Pärnus koos lastega teha. Tulles koolivaheajaks Pärnusse puhkama, ei tasu piirduda vaid ühe päevaga, vaid pakkida kohvrisse veidi rohkem asju ja veeta siin aega kohe pikemalt. Nautige koos perega vahvaid õuetegevusi, käige külastuskeskustes ja loomaparkides, mängige bowlingut või sisegolfi ning otseloomulikult lõõgastuge veekeskuses ja saunas.

Pärnu uisuväljak. Foto: Viktor Tund

1. Lastega uisuväljakule või kelgutama

Pärnu kesklinnas Ringi tänaval asub tehisjääga uisuväljak, kus saab uisutada iga ilmaga. Kui sul pole uiske kaasas, siis ei tasu muretseda – kohapeal töötab uisulaenutus ja väiksematele antakse julgestuseks jää peale kaasa abiraam, mis aitab tasakaalu hoida.

Kohe uisuväljaku kõrval asub Munamägi, mis on Pärnu kõige populaarsem kelgutamiskoht. Munamäe erinevatelt külgedelt leiab nii järsemaid laskumisi kui ka laugemaid nõlvasid, kust saab alla sõita kelguga, tuubiga ja liulauaga. Kelgutada saab ka Jõulumäe Tervisespordikeskuses, mis asub Pärnust Ikla poole sõites 25 kilomeetri kaugusel.

2. Perekondlik mõõduvõtt bowlingu- või sisegolfirajal

Talveõhtute sisustamiseks sobib ideaalselt üks meeleolukas perekondlik mõõduvõtt bowlingu- võisisegolfirajal. Bowlingut saab mängida näiteks Tervise Paradiisi hotelli 0-korrusel, kus asub kuue rajaga bowlingusaal.

Teine võimalus on sammud seada OKOK Vaba Aja Keskusesse, kus on piljard, noolemäng, 10 bowlingurada ja lisaks täiesti ainulaadne valgustatud sisegolfirada. Helendav golf ehk Glowgolf on inspireeritud Eestimaa metsadest ja loodusest. Rada on varustatud UV-valguse ja interaktiivsete elementidega. OKOK Vaba Aja Keskuse külastamiseks tasub varuda mitu tundi, sest siin jätkub tegevust kauemaks.

OKOK Vaba Aja Keskus. Foto: Teele Mustallikas
Räätsamatk Pärnumaa rabas. Foto: Elen Juurma

3. Väljasõit Pärnumaa loodusesse

Pärnumaa on suures osas kaetud rabade ja metsadega ja maakonnas on kokku ligi 20 matka- ja õpperada. Talvel on siinkandis võimalik giidi juhendamisel matkata ka tõukekelkude või räätsadega.

Üks vahva koht, kuhu lastega minna, on Soomaal asuv Koprarada, kus lisaks matkamisele saab mängida interaktiivset nutimängu, mis muudab laste jaoks raja läbimise põnevamaks. Koprarada algab Soomaa rahvuspargi külastuskeskuse juurest ja on 1,8 kilomeetrit pikk, sobides hästi ka väiksematele põnnidele.

Kogu raja ulatuses võib näha kobraste tegevuse jälgi. Infotahvlitelt saab juurde lugeda palju põnevat sealse looduse ja loomade kohta.

4. Külastage Pärnumaa loomaparke

Kui teie peres leidub loomaarmastajaid, siis tasub Pärnusse tulles kindlasti külastada ka siin läheduses asuvaid loomaparke.

Kiisamaal asub elamuslik Liblikamaja, kus saab tutvuda vabalt ringi lendavate erksavärviliste ja eksootiliste liblikatega. 2021. aastal avati siin ka Linnumaja, kus näeb papagoisid ja lembelinde.

Virtsu lähedal asuvas Ranna Rantšo koduloomade pargis elab kokku enam kui 500 looma ja lindu. Ranna Rantšos saab kõiki loomasid ja lindusid ka lähemalt vaadata, silitada, sööta ja paitada. Näiteks leiab siit hobused, kitsed, härjad, jänesed, koerad, kassid, suure linnupere ja eeslid, pisikesed kängurud ja laamad.

Tallinn-Pärnu maantee kõrval Arel asuv Alpakafarm on koduks rohkem kui 200 loomale. Nagu nimigi ütleb, elavad siin peaasjalikult alpakad. Lisaks leiab siit veel laamad, guanakod, kitsed, lambad, küülikud ja merisead. Alpakafarmi sisenedes saad kaasa topsi porganditega, mis on mõeldud alpakadele söötmiseks. Muidugi saab alpakasid ka paitada ja nendega pilti teha.

Pärnus Vallikääru juures asuvas Minizoos saab tutvuda eksootiliste terraariumiloomadega. Siit leiad erinevaid madusid, alustades sõrmepikkustest maobeebidest kuni suurte püütonite ja boadeni välja. Sisalikest saab näha gekosid ja leeguane, samuti elab siin varaane ja krokodille. Mitmed MiniZoos elavad maod on ainulaadsed terves Euroopas. Julgematele antakse loomi ka lähemalt vaadata ja katsuda.

Alpakafarm. Foto: Xenia Rumjantsev
Pernova Loodusmaja.

5. Päev Pernova Loodusmajas

Erilise väljanägemisega Pernova Loodusmaja on vahva koht, kus lastega oma päeva sisustada. Siit leiad kerakino, talveaia, filmi- ja helidekoopa ning huvitavad väljapanekud loodusest. Päevapiletiga saab tutvuda kogu maja näitustega, vaadata mitut kinoseanssi, mängida lauamänge ja panna käed proovile interaktiivses liivakastis.

Lisaks on Pernova Loodusmajas külalisnäitused Amazonase loodusest, Eesti tolmeldajate elust ja Loodusmaja ajaloost. 2023. aastal tähistab uhke murukatusega Loodusmaja oma 10. sünnipäeva.

6. Tutvuge Pärnumaa suusaradadega

Suusatamine on jõukohane nii suurematele kui ka väiksematele pereliikmetele. Lisaks annab värskes õhus sportimine energiat. Pärnumaal on suusatamiseks lausa mitu võimalust. Kõige lähem hooldatud suusarada asub kohe Pärnu külje all Raekülas, kus on 3-kilomeetrine valgustatud kunstlumega rada.

Teine murdmaasuusatamiseks sobiv koht on Jõulumäe Tervisespordikeskus, kus korraldatakse ka karikaetappe ja murdmaasuusatamise meistrivõistluseid. Siit leiad 2,5 km pikkuse kunstlumega suusaraja. Lisaks on Jõulumäel pikemad looduslikud suusarajad, mille seisukord sõltub lumeoludest. Kohapeal on avatud suusalaenutus.

Jõulumäe Tervisespordikeskus. Foto: Elen Juurma
ESTONIA Resort Hotel & Spa
Viiking Spa Hotell. Foto: Rasmus Kooskora

7. Lõõgastuge veekeskuses ja saunas

Pärnu on tuntud spaapuhkuse koht ning vee- ja saunakeskuseid on siin mitmele maitsele. Suurim neist on Tervise Paradiisi veekeskus, kus on kõige rohkem atraktsioone – veetorud, 4-meetri kõrgune hüppetorn, tuubitoru, mägijõgi, basseinid, mullivannid, saunakeskus ja välibassein.

Lastega vees lustimiseks sobib hästi Viikingi Hotellis asuv Viiking Saaga veekeskus, kus on ligi 250 m 2 – suurune atraktsioonidega bassein, hubane lõõgastusala ja koobastesse peidetud saunad. Kindlasti tasub ära proovida ka katusel asuv iglusaun, kus on ligi 100-kraadine kuumus ja teistmoodi atmosfäär.

Soovides kogeda tõelist lõõgastust, siis tasub külastada Estonia Resort hotelli spaa- ja saunakeskust. Siit leiad suure basseini, saunad, mullivannid ja lõõgastava puhkeala. Väliterrassil on eksklusiivne suitsusaun. Spaakeskuses asub ka ainulaadne Surnumere soolabassein, kus soolasisaldus on nii suur, et basseinis saab vabalt hõljuda. Soolavees hõljumist on juba vanast ajast peetud nooruse ja tervise allikaks. 15-25 minutit soolases basseinis mõjub kogu kehale tervistavalt.

Veidi väiksema ja rahulikuma atmosfääriga spaakeskused on Wasa Resort Hotell ja Hestia Strand Hotell, mis sobivad külastamiseks ka pere kõige pisematega. Hestia Strand Hotellis asub lisaks spaakeskusele ka Lottemaa mängustuudio.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile