Surf Pärnus

Surfida saab Eestis tänu pikale rannajoonele ja arvukatele saartele mitmel pool, samuti toimub siinmail mitmeid võistluseid. Kuid kas teadsid, et ka Pärnu on surfiparadiis? Selle paradiisi võlusõnadeks on liivase merepõhjaga madal ja soe vesi, mis sobib nii alles õppivale surfarile kui näiteks kogenud lohesurfarile. Lisaks on Pärnu ju suvepealinn! Päikesepaiste ja oivalised surfikeskused hubaste rannakohvikutega keskranna ääres teevad veespordi harrastamise eriti mõnusaks. Loe Pärnu ranna kohta rohkem SIIT.

Lumesurf

Talv on lumesurfi päralt! Siinsed surfikeskused õpetavad sind lohega sõitma ja kihutama Pärnu lumistel väljadel. Rohkem ideid talviseks puhkuse veetmiseks leiad SIIT.

Surfimas Pärnu rannas (Foto: Creator's Club)

Veesport kõigile

Juba mainitud soe ja madal vesi võimaldab täiesti kogemusteta rannakülastajal proovida näiteks aerusurfi ehk SUP-lauda. See on ka noorukitele sobilik, seega sobib terve perega veele minna. Samamoodi on skim-laud algajasõbralik. Purjelauaga tuleks kindlasti juba võtta tutvustav koolitus. Lohesurf on teistest nimetatud aladest oluliselt keerulisem ja ohtlikum, kuid ülemaailmselt väga populaarne ekstreemsport.

Surfikeskused

Keskranna servas asub surfitsoon koos surfikeskustega. Nii Aloha surfikeskus kui Pärnu Surf Center pakuvad varustuse renti. Surf Centeris on samuti Pärnu ainus eksklusiivne surfipood ning keskus tegutseb aastaringi. Mõlemast asutusest leiad mõnusa lõõgastusala, kust kostub muusika ning kohvikud pakuvad nii kehakinnitust kui jahutavaid jooke.

Mõlemad surfikeskused korraldavad suveperioodil regulaarselt toimuvaid laagreid, treeninguid ja töötubasid. Üksinda või grupiga saab võtta iga mõeldava surfamisviisi koolitusi. Mõned värskendavad ideed poissmeesteõhtule, sünnipäevaks või seminari elavdamiseks:

Pärnu ranna sagimist vältida soovijale soovitame suunduda maakonda ja leida männimetsa servas redutav Surfhunt. Hubase looduspuhkuse nautimiseks koos surfikoolitusega vaiksel veel saab küsida perenaiselt ka majutust.

Suve jooksul leiab Pärnu surfialas toimumas väikesele rannaparadiisile sobilikult kontserte ning rannapidusid. Soosiva ilma korral toovad Aloha Kite Challenge ning Pärnu Surf Maraton kokku suurema hulga surfareid, kelle kulgemine Pärnu lahel on ka pealtvaatajale nauditav.

Skim ja lohesurf (Foto: Dream Beach Media)

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile