Sportlik ja meeldejääv talvepuhkus Pärnus

Usu või ära usu, kuid suvepealinnas saab edukalt ka talvepuhkust nautida. Loe, millised sportlikud tegevused sind talvel Pärnus ootavad ning milliseid aktiivseid vaba aja veetmise võimalusi Pärnumaal on pakkuda.

Suusarajad Pärnu ümbruses

Pärnu maakonnas leidub suusaradu nii algajale, harrastajale kui ka juba südikamale sportlasele. Kõige lähemad suusarajad asuvad Pärnu külje all Raeküla metsas. Valikus on 3 ja 5 kilomeetri pikkune suusarada. 3-kilomeetrine rada on õhtuti valgustatud, mis tähendab, et sinna võib sõitma minna igal ajal.

Suuremate tõusude ja laskumistega suusarajad leiad veidi kaugemalt Via Baltica äärest Jõulumäe tervisespordikeskusest, kus lisaks looduslikele radadele aetakse igal aastal sisse ka kunstlumega suusarajad. Kunstlumega radasid on kolm tükki – 600 m, 1,2 km ja 2,5 km. Loodusliku lumega suusarajad on avatud siis, kui lume kogus on piisav ja pikim neist on 10 km. Kui endal suuski pole, siis on Jõulumäel võimalik kasutada suusalaenutust. Lisaks täiskasvanute suuskadele saab Jõulumäelt laenutada ka laste suusavarustust. Seega võib sinna sõitma minna kasvõi kogu perega.

Suusatamine Jõulumäel, Foto: Elen Juurma
Kelgutamine Jõulumäel, Foto: Elen Juurma

Jõulumäel on lisaks kolm erineva kõrgusega kelgumäge, kus saab ka kelgutada. Kes suusatada ja kelgutada ei taha, saab Jõulumäel disc golfi mängida.

Tunne rõõmu uisutamisest

Pärnu kesklinnas Ringi tänaval asub Pärnu uisuväljak, kuhu on tore minna nii nädala sees kui ka nädalavahetusel üksi või kambakesi uisutama. Uisuväljak on tehiskattega ja avatud talveperioodil iga ilmaga. Uisutama võib minna ka õhtusel ajal, sest õhtused tuled muudavad uisuväljakul liuglemise eriti nauditavaks. Kohapeal on olemas uiskude laenutus nii lastele kui ka täiskasvanutele ja uiskude teritamise võimalus. Lastele saab rentida tugiraami, millega on lihtsam esimesi samme jääl teha.

Pärnu uisuväli, Foto: Viktor Tund

Kosutav talisuplus

Tulisuplus, Foto: Karmen Kärg

Eestis on järjest enam populaarsust kogumas talisupluse spordiala. Pärnus on selle karastava tegevuse jaoks Pärnu jõe äärde loodud HUUM taliujumiskeskus, mille leiad kesklinnast otse Jahtklubi kõrvalt. Kohapeal on olemas ka saun, kus saab end pärast jäävees käimist taas üles soojendada.

Lohesurf lumel

Surfamine on Pärnu rannas populaarne aastaringne tegevus. Lohesid on rannas näha iga tuulisema ilmaga. Talvel surfatakse jäätunud merel ja lumel. Lumesurfi kursuseid pakub Surf Center. Lohesurf lumel ei ole keeruline ja see on jõukohane kõigile, kes seda soovivad.

Lumesurf, Foto: Elen Juurma

Värskesse õhku elamusi koguma ja matkama

Uisutamine Pärnu lahel, Foto: Elen Juurma

Talv pakub matkamiseks elamusi ja võimalusi, mida suvel kogeda ei saa. Kui Pärnu laht on kinni jäätunud, siis on võimalik minna uisumatkale merejääle, mida on võimalik ette võtta nii Pärnu lahel, Kihnu väinas kui ka Manija, Kihnu ja Sorgu saare ümbruses. Uiskudega võib matkama minna ka jäätunud rabalaugastele.

Lisaks on talvel populaarsed erinevad räätsamatkad, mida korraldatakse näiteks Rääma rabas, Lindi rabas, Tolkuse rabas ja Soomaal. Võimalik on ette võtta pikem räätsamatk Toonoja rabasaarele, mida on nimetatud Eestimaa kõige üksildasemaks paigaks. Giidiga matkade juurde kuulub sageli ka soe jook ja kerge eine, uuri täpsemalt matkakorraldajalt.

Vahva idee on koguda seltskond kokku ja minna Soomaale tõukekelgu ehk soome kelgu matkale. See matk sobib hästi ka lastega peredele. Lapsed saavad omale eraldi väiksemad kelgud või siis istuvad täiskasvanu kelgu ees, nautides sõitu.

Jäätunud rabades ja merel seiklemine on kahtlemata elamused, mida tasub talvisel ajal proovida.

Õhtune tõukekelgu matk, Foto: soomaa.com

Milliseid sportlikke tegevusi saab talvel Pärnus ette võtta siseruumides?

Foto: Teele Mustallikas

Loomulikult saab Pärnus talvel treenida ka siseruumides. Olemas on ujulad, jõusaalid, tennisehallid, mängida saab sulgpalli, lauatennist, korvpalli, võrkpalli jne.

Mitmetes spordiklubides on treeningsaalid, kus toimuvad regulaarselt rühmatreeningud ja jooga. Samuti on Pärnus bowling, minigolf ja mängida saab noolemängu.

Pärast sportlikke tegevusi nii õues kui toas on paras aeg end minna spaasse lõõgastama. Selleks on Pärnus küllaga erinevaid võimalusi. Tutvu nendega lähemalt siin.

Avafoto autor: Elen Juurma

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile