Kihnu Reesuratas

Marsruut Kihnu Reesuratas (reisuratas)

Kihnu Reesuratas on ideaalne ringmarsruut Kihnu saare kultuuriliste ja looduslike vaatamisväärsuste avastamiseks jalgrattaga, jalgsi või isegi nostalgilise külgkorviga mootorrattaga. Kihnu kultuurijuhtide ja turismiettevõtjate poolt kujundatud Kihnu reesuratas näitab külastajatele UNESCO tunnustatud kultuuriruumi, maastikke ja merevaateid. Kihnu reesuratas on viis, kuidas meie, Kihnu inimesed, kutsume külalisi kogema seda väärtuslikku saart, mis on meie kodu.
Kihnu kultuuriruum on ainulaadne, selle silmatorkavaks omapäraks on saarel valitsev kogukondlik elulaad, mitmekesised kultuuritavad, kihnu keel, rahvariided ja looduskeskkond.
Ratta kujund on olulisel kohal kihnu kultuuripärandis. See sümboliseerib nii rattakujulist traditsioonilist kihnu pulmatantsu kui ka laeva rooliratast, aga samas ka jalgratast kui sobivaimat liiklusvahendit marsruudi läbimiseks ja Kihnule iseloomulikku külgkorviga mootorratast. Ka teemamarsruuti ennast võib mõtestada rattana, kuna tegemist on ringmarsruudiga (ring => ratas).
Teekonnal on palju avastamist, kõikide vaatamisväärsuste kirjeldused leiad veebilehelt visitkihnu.ee

Parim reisiperiood: Kihnu Reesuratas on läbitav aastaringselt, kuid parim aeg marsruudi külastamiseks on aprillist oktoobrini.

Marsruudi läbimiseks kuluv aeg: Jalgrattal: 4-12 tundi sõltuvalt füüsilisest vormist ja reisieemärkidest ning -huvidest.
Jalgsi: Ca 2 korda rohkem jalgrattaga võrreldes, st 8-24 tundi.

Teeolud: Ligi 80% pinnatud, 20% pindamata. Marsruut on läbitav iga tüüpi jalgrattaga, jalgsi ja vajadusel sõiduautoga.

Algus/lõpp: Marsruudi “ametlik” algus- ja lõpp-punkt on Kihnu sadam, kuid kuna tegu on ringmarsruudiga, siis võib seda alustada ja lõpetada, kus parasjagu sobib.

Märgistatus: Marsruut on suuremas osas viidastatud.

Läbitavad külad ja marsruudi pikkus: Marsruut läbib nelja Kihnu küla: Lemsi, Rootsiküla, Linaküla, Sääre küla ja marsruudi pikkuseks on 23 kilomeetrit.

Kihnu sadam on meie reisu algus ja ka lõpppunkt, külalise vastuvõtja ja ärasaatja. Siit algab meie avastusretk ja aarete otsimine.

Marsuudi leiad Google Mapsist SIIT

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile