Hansalinn Pärnu

Pärnu on rikka ajalooga atraktiivne kuurortlinn. Linna looduslikult soodne asukoht mere ja jõe vahetus läheduses, lõunasse avanev madalaveeline liivarand, siinsete inimeste külalislahkus ning mõnus linnakeskkond on kaasa aidanud Pärnu arengule ja tuntusele ning kujundanud Pärnust hansa-, sadama-, kuurort- ja suvepealinna.

Pärnu jõesuus on inimesed elanud juba 11 000 aastat. Pärnu ajalugu algab aastal 1251, kui linna esmakordselt mainiti. 14.-15. sajandil oli Pärnu tähtis hansalinn, 17. sajandil kuulus Rootsi võimu alla, 19. sajandil algas Pärnu kui kuurortlinna areng.

1996. aastal sai Pärnust Eesti suvepealinn ning 2005. aastal valis Briti ajaleht The Independent Pärnu ranna üheks atraktiivsematest Euroopas. Linna kirevast ajaloost annab hea ülevaate Pärnu Muuseum, kuid samuti võib linna ajalugu tunnetada igal sammul linnas ringi liikudes, tutvudes huvitava arhitektuuri ning erinevate vaatamisväärsustega.

Käesolev koduleht on valminud projekti «Kestlik piirideülene hansaturism» (HANSA) finantseerimisel. Projekt viiakse läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi Kesk-Läänemere programmi 2014-2020 abiga. Projekti eesmärk on arendada Hansaliidu pärandit.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile