Green Key Pärnusse

Kohtadest broneeritud
72%

Green Key seminar Pärnu turismiettevõtjatele

8. oktoober 2020

Eesmärk: Saada selgeks, mis asi on Green Key ning kuidas sellega liituda.

Keskkonnasäästlik reisimine muutub aasta-aastalt järjest aktuaalsemaks. 2019. aastal booking.com läbiviidud uuringu põhjal arvas 72% inimestest, et reisimisel peaks tegema keskkonnale säästlikuid reisiotsuseid. Lisaks on tripadvisor, booking.com, skyscanner ja VISA loonud koostööleppe (Travelyst) mõjutamaks inimesi tegema rohkem keskkonnasäästlikke reisiotsuseid. 

Pärnus on kindlasti palju tublisid turismiettevõtteid, kes juba tegutsevad või sooviksid tegutseda senisest keskkonnasäästlikumalt. Eestis on kõige parem viis enda ettevõtte kaardistamiseks ja keskkonna märgise saamiseks Roheline Võti (Green Key). Tegemist on rahvusvahelise märgisega, kuhu kuulub üle 3200 majutusettevõtte, atraktsiooni ja konverentsikeskuse 65 riigis. Roheline Võti teeb koostööd paljude broneerimiskeskkondadega ning tõenäoliselt on ajaküsimus, kus Rohelise Võtme ettevõtteid hakatakse eraldi välja tooma.

Rohelise Võtme tutvustamiseks oleme kokku pannud päevase tasuta seminari, kus Rohelise Võtme Eesti esindajad Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusest tutvustavad selle olemust ning erinevaid kriteeriume. Lisaks viime näitena läbi ökokaardistamise ning seejärel räägib Hedon Spa enda kogemustest

LISAKS korraldame oktoobri lõpus eraldi õppereisi Tallinnasse, kus tutvume sealsete Rohelise Võtme ettevõtetega, kuuleme nende kogemusi ning soovitusi. Õppereisile on oodatud seminaril osalejad. 

Erandkorras on see aasta Rohelise Võtmega liitumine TASUTA.

Märgisega saavad liituda:

  • majutusettevõtted
  • atraktsioonid (muuseumid, külastuskeskused, teemapargid, lõbustuspargid, loomaaiad)
  • konverentsikeskused

Ajakava:

9:00 – Kogunemine ja tervituskohv.

9:30 – Sissejuhatus ja tutvumine

10:10 – 10:55 Rohelise Võtme lugu Eestis

11:00 – 11:45 Majutusettevõtte keskkonnaaspektid ja – mõjud Green Key kriteeriumide põhjal

11:45 – 12:45 Lõuna

12:45 – 13:45 Majutusettevõtte keskkonnaaspektid ja – mõjud Green Key kriteeriumide põhjal jätkub

13:45 – 14:45 Praktiline harjutus “Esmase keskkonnaülevaatuse läbiviimine e.ökokaardistamine Wasa Resort näitel

14:45 – 15:00 Energiapaus

15:00 – 15:25 Kust siis alustada, kuidas ja keda kaasata? 

15:30 – 16:00 Hedoni kogemus

16:00 – 16:30 Lõpetussõnad

Seminarile registreerimine on lõppenud. Kui sooviksid siiski seminaril osaleda, anna teada hando@visitparnu.com.

Koolitajad:

Harri Moora - Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus

Harri Moora on spetsialiseerunud säästva tarbimise ja tootmisega seotud keskkonnapoliitikale ja juhtimisvahenditele. Harri töötab ka erinevate jäätmekäitlusega seotud küsimustes.

Evelin Piirsalu - Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus

Evelin töötab keskkonnajuhtimisega seotud projektides, mis hõlmavad selliseid teemasid nagu keskkonnajuhtimissüsteemid, keskkonnasõbralikud riigihanked ja erinevad keskkonnajuhtimisvahendid. Evelin on osalenud ka projektides, mis käsitlevad kliima leevendamist ja kohanemist ning mereökosüsteemi teenuseid.

Triin Killing - Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus

Triin on turismivaldkonna jätkusuutlikkuse tõstmise Rohelise Võtme koordinaator. Praegu lõpetab ta keskkonnajuhtimise õpingud Tallinna Ülikoolis. Õpingute kõrvalprojektina viis ta oma ülikooli jäätmekäitluse parandamiseks läbi ulatusliku olmejäätmete sorteerimise analüüsi. Ta on osalenud paljudes ringmajanduse, kliimamuutuste ja jäätmekäitluse seminaridel ja töötubades.

Tõnu Mäe - Hedon Spa&Hotel

Tõnu Mäe on olnud Hedon Spa&Hotel-i tehnikajuht peaaegu selle avamisest saati ning on seetõttu kogu maja hingeeluga kõige paremini kursis. Seega ei ole ka üllatus, et tema vastutada on Hedon Spa keskkonnasäästlik areng. Tõnu jagab Hedoni kogemust, mida Green Key'ga liitumine on neile andnud.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile

Liitu meie uudiskirjaga

Visit Pärnu uudiskiri aitab sul veeta oma järgmise puhkuse Pärnus!