Eesti Muuseumraudtee Lavassaares tähistab 120 aasta möödumist rongiliikluse avamisest Tallinna ja Viljandi vahel

Pärnumaal Lavassaares asuv Eesti Muuseumraudtee on ainus kitsarööpmelise raudtee muuseum Eestis. Juunist kuni detsembrini toimuvad kord kuus muuseumi aurupäevad. 14.-15. augustil toimuvate aurupäevadega tähistatakse ühtlasi 120 aasta möödumist rongiliikluse avamisest Viljandi ja Tallinna vahel. Selle puhuks on aurupäevadeks valminud Viljandi-Tallinn juurdeveoraudteed tutvustav videonäitus.

Lisaks põnevale ajaloole saavad külastajad nautida muuseumit ümbritsevat loodust ning tegevusi jagub kõigile. Muuseumi aurupäevadel on nii väikestel kui suurtel ainulaadne võimalus kogeda rongisõitu Eesti ainsa töötava kitsarööpmelise auruveduriga.

Muuseumi eksponaatide seas ootavad avastamist näiteks unikaalne Saksa väliraudtee vedur, 19. ja 20. sajandi kaubavagunid ning Eesti ainus reisivagun aastast 1939. Eksponaatidest väärivad tähelepanu veel näiteks raudtee jalgratas, käsi-tuletõrjeprits, tööriistad, mundrid ning vanad fotod.

SONY DSC
Juunist septembrini sõidab nädalavahetustel Müramaa (muuseumi) ja Lavassaare vahel muuseumirong.

2021. aasta üritused muuseumis

Aurupäevad toimuvad sel aastal:

17.-18. juuli – südasuvised aurupäevad,
14.-15. august – 120. aastat rongiliikluse avamisest Tallinna ja Viljandi vahel,
28.-29. august – koolijütsi aururong,
18.-19. september – Lavassaare sügislaat,
16.-17. oktoober – Eesti raudteede sünnipäevad,
11.-12. detsember – jõulurong.

Kuidas Eesti Muuseumraudteesse jõuda

Pärnust 17 km kaugusel asuvasse muuseumisse jõudmiseks on kolm teed: Pärnu-Jaagupi ja Vahenurme kaudu, Nurme, Ullaste ja Jõõpre kaudu või Pärnu kaudu läbi Audru ja Jõõpre.

Muuseum on kuni augusti lõpuni avatud  iga päev kell 11.00-17.00 ning aururong teeb vajadusel ka lisareise. Mõnusat meelehead pakub muuseumi kohvik.

Lottemaa
Lottemaa

Avasta Pärnumaad

Pärnumaad külastavate perede üks lemmikkohti on Lottemaa. Raudteemuuseumist umbes pooletunnise sõidu kaugusel Reius asuv  teemapark pakub lõbusaid elamusi kogu perele. Külalisi ootavad vahvad tegelased, kes on kõik juba eelnevalt tuttavad Lotte raamatute ja joonisfilmide kaudu. Lapsed on oodatud külaelanikega koos mängima ja leiutama, näiteks on Lottemaa programmis kavas kärategemise õpituba koos kärbes Jaaguga, Anna roheminutid Lotte maja aias ja Dr Ave Polikliiniku etendus “Haige hammas”. Külalisi ootab üle saja atraktsiooni, temaatilised majad, supelrand ja palju muud ehk avastamist ja seiklusi jagub terveks päevaks. Niisiis, kui planeerite külastada perega Lottemaad, siis astuge läbi ka Raudteemuuseumist.

Rannanautlejatele sobib hästi mitte liiga rahvarohke Valgerand ja siinne seikluspark. Väikesi ja suuri loomasõpru ootab aga raudteemuuseumist umbes pooletunnise sõidu kaugusel Pärnu-Tallinn maantee kõrval Alpakafarm. Lisaks laamasid, küülikuid ja kitsi tutvustavatele ekskursioonidele saab farmis loomi ise toita. Muuseumist tagasi Tallinna poole sõites sobib raudteehuvilistel külastada Halingas asuvat Automuuseumit, mille restaureeritud nõukogudeaegsed autod annavad hea nostalgialaksu ja pakuvad põnevat avastamist noorematele inimestele.

Eesti Muuseumraudtee Lavassaares on avatud igapäevaselt juunist augustini ning septembris nädalavahetustel.

plaan-P-Alpakafarm
Alpakafarm

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile