5 põhjust, miks talvel Pärnusse tulla

Pärnu pole kindlasti koht, kuhu tulla puhkama vaid suvel. Võiks öelda, et isegi vastupidi – Pärnus on ka talvel väga tore, sest siin on mitmeid tegevusi, millest on võimalik osa saada ainult talvel. Loomulikult ootavad sind ka Pärnu spaad, kust leiad sobiva ööbimise nii paaridele kui ka peredele.

Pärnu Iseseisvuse väljak
Foto: Reimo Ruubel

1. Avasta tuledesäras linn

Pärnu kesklinn kihab talvisest jõulusaginast ja kauneid lambikette ja jõulukaunistusi jätkub kõikjale. Kes veel ei tea, siis talvel on kõige ilusam Rüütli tänava kandis ja kesklinna parkides, aga ka rannapargis ja Mudaravila kandis. Pärnu puhul on eriti tore see, et kõik ilusad paigad on jalutuskäigu kaugusel. Häid emotsioone võib pakkuda nii päevane jalutuskäik kui öine linnatiir, mil õhtutuled säravad.

Kui õues hakkab külm, siis astu sisse mõnda kohvikusse või mine külastama muuseumi. Pärnu Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani ja Uue Kunsti Muuseum on avatud iga päev. Väga ilus on talvel ka Pernova Loodusmaja õuel, kus igal talvel säravad maagilised valgusinstallatsioonid ja tuled.

2. Uisuta ja kelguta otse Pärnu linna südames

Otse Pärnu linna südames asuvad kõrvuti valgustatud uisuväljak ja linna populaarseim kelgumägi. Kunstkattega liuväli ootab uisutama kuni hiliste õhtutundideni. Kohapeal on uisulaenutus, kust saab laenutada nii täiskasvanute uiske kui lastesuuruseid, samuti hokikeppe.

Munamäe kelgumäel on mitu erinevat nõlva suurematele ja väiksematele kelgutajatele. Lauge nõlv on populaarsem väikelaste seas. Võimalik on valida ka järsemaid nõlvasid, et kiiremat hoogu ja kõrgemat laskumist kogeda.

Viktor Tund
Foto: Viktor Tund
Hedon-Spa-Hotel1
Foto: Hedon Spa & Hotel

3. Lõõgastu basseinivees ja saunas

Pärnus saad nautida erinevaid vee- ja saunamõnusid, mudaravi, massaaži, laser- ja parafiinravi, soolakambrit ja kehahoolitsusi. Spaapuhkus Pärnus on üks olulisemaid elemente siia puhkama tulles, ükskõik mis aastaajal siis seda teha. Moodsate linnaspaade kõrval ootavad sind ka kohalikud loodusspaad nagu Klaara-Manni maanaise spaa ja Maria talu talurahva spaa. Maaspaades saad vihelda ning turgutada oma keha ja meeli, nii nagu vanad eestlased seda omal ajal tegid.

4. Pane end proovile suusaradadel

Suusaradadega on Pärnumaal üsna hea seis, seega kui suusatamine on sinu ala, siis tasub Pärnusse puhkama tulles kindlasti suusad kaasa pakkida. Kohe Pärnu linna servas ootab sind valgustatud Reiu-Raeküla suusarada, kus valida saab 3 km, 5 km ja 10 km pikkuste radade vahel.

Jõulumäe tervisespordikeskuse suusarajad sobivad nii harrastajale kui treenivale sportlasele. Igal aastal lükatakse siin sisse ka kunstlumerajad, mis valmistatakse hooaja alguses eelmisest talvest allesjäänud lumest ja pikendatakse siis järk-järgult. Kui ilm soosib, saab suusatada ka looduslikel radadel. Kunstkattega rajad on 600 m, 1,2 km ja 2,5 km pikad ja kestavad enamasti aprillini. Looduslikud rajad on avatud vastavalt ilmastikuoludele ning on oma tõusude ja laskumiste poolest laugemad. Looduslike suusaradade pikkuseks on 3 km, 5 km, 7,5 km ja 10 km. Talvisel ajal on Jõulumäel avatud ka suusalaenutus.

pexels-no-name-66990
Foto: Visit Pärnu
Talvepuhkus-foto-Silver-Koster
Foto: Silver Köster

5. Avasta põnevad talveelamused

Eriti mõnusa puhkusemeeleolu tagab see, kui saad end puhkuse käigus proovile panna milleski põnevas, mida varem ei ole proovinud. Selleks võib olla reesõit talvises looduses, soome kelgu matk rabajääl, talvine kalapüük jõel, või miks ka mitte mõni põnev töötuba. Puhkuse eesmärk on argirutiinist väljuda ja iseenda proovilepanek uutes tegevustes sobib selleks suurepäraselt. Sisusta oma talvepuhkus Pärnus just sulle meelepäraste tegevustega.

SIIT leiad veel vahvaid ideid, mida talvel Pärnus ette võtta.

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile