Soovitused, mida teha talvel Pärnus ja Pärnumaal

Leia rõõmu talvisest Pärnu kuurordist!
Talvekuudel jagub Pärnus tegevusi nii lume kui jää armastajatele ning tubaseid tegevusi neile, kes külma pelgavad.
Pärnus ja Pärnumaal ootavad sind suusarajad, uisuväljad, kelgumäed ning põnevad tegevused siseruumides.
Vali välja huvipakkuv elamus või üritus, liida siia juurde ööbimine spaahotelli õdusas peretoas ja  lõuna- ning õhtusöögid mõnes külalislahkes kohvikus või restoranis ning veendu ise, et hing saab laetud.

Talvine puhkus ootab sind Pärnus!

Naudi Pärnumaal tegevusi lumel ja jääl

Räätsamatk Pärnumaa rabas. Foto: Elen Juurma

Pärnu kesklinnas Ringi tänaval on uisuväljak, kuhu kõik suured ja väikesed soovijad saavad minna nii päeval kui ka õhtupimeduses uisutama. Uisuväljak on tehiskattega ja seal saab uisutada ka plusskraadidega. Kohapeal on olemas uisulaenutus.

Vahvaid sõite jääl, jõel ja merel korraldab aastaringselt Pärnu Kalatakso, kellega koos on lisaks kala püüdmisele võimalik talvel minna mere peale jääpankasid imetlema või näiteks piknikule või hoopis fotograafiga pildisessioonile. Talviseid kalastusvõimalusi ja sauna ning jääaugus ujumist pakub aga Fishing Village

Võid aga ka lihtsalt jalutada Pärnu muulini ja nautida lumise ranna ning jäätunud lahe ilu. Kui otsid rannast teravaid elamusi, proovi talvist lohesurfi

Ilusa ilmaga võta kindlasti ette talvine räätsamatk Soomaal Riisa rabas või uisutamine merejääl või rabas.

Seikluse ja looduse huvilistele soovitame laternamatku, kus minnakse koos metsamatkale, et avastada looduse ilu ning jälgitakse õhtuse metsa tegemisi. 

Külasta Pärnu ja Pärnumaa muuseumeid ja galeriisid

Kui kingid jõuluturult soetatud ja jõulumaitsed nauditud, tasub sisse astuda ka mõnda muuseumisse, galeriisse või külastuskeskusesse, mis pakuvad kunsti-, ajaloo- ja loodushariduselamusi aastaringselt ja iga ilmaga.

Pärnu ainsas keskajast säilinud hoones, Punases tornis, tegutseb innovatiivne väikemuuseum, mille pööningul asuvas ringpanoraamkinos tutvustatakse Pärnu lugu alates viimasest jääajast. Pärnu Muuseumi püsiväljapanek ulatub kiviajast kaasaega.  Ajutiste näituste saalis saab tutvuda detailirikaste ajalooliste relvade ja turvistega ning teatrinukkudega. Koidula Muuseumis satud külla papa Jannseni ja Lydia Koidula perele. Miks mitte aga tutvuda hoopis vanade autodega Halinga Automuuseumis

Pernova Loodusmajas on kerakino, talveaed, filmi- ja helidekoobas ning huvitavad väljapanekud loodusest, loodusest ja loomadest saad aga rohkem teada ka Liblikamajas, Alpakafarmis ning Minizoos, samuti Tori Hobusekasvanduses ning C.R. Jakobsoni Talumuuseumis Kurgjal.

Uue Kunsti Muuseum (UKM) on põnevate kaasaegse kunsti näituste asukoht, põnevaid kunstinäitusi näeb ka kohalikku kunstielu edendavas ja Kunstnike Majas ja Raekojas tegutseva Pärnu Linnagalerii ruumides. 

Punane torn talvel. Foto: Pärnu Muuseum

Mida veel Pärnus ja Pärnumaal ette võtta?

Loe ka neid soovitusi:

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile