Vahvad mänguväljakud Pärnus, kus lastel on lõbus mängida ja turnida

Pärnu on hea koht lastega puhkamiseks, sest siin on palju mänguväljakuid, kuhu pääseb kergesti ligi nii jalgsi, lapsevankri kui jalgrattaga. Kui ilm on hea, siis täituvad mänguväljakud kiirelt mänguhuvilistega. Pärnu suuremad mänguväljakud asuvad kesklinna, ranna ja põhitänavate läheduses ja on üksteisest vaid jalutuskäigu kaugusel.

Mänguväljak Munamäe pargis

Munamägi asub Ringi, Vee ja Lõuna tänavatega piirneval alal. Tegemist on aastaringselt populaarse ajaveetmiskohaga. Mäe jalamil on vahva mänguväljak, kus jagub palju tegevust noorematele põnnidele. Mänguväljakul saab kiikuda, karusselliga sõita, lasta liugu, turnida ja mängida liivakastis. Olemas on ka turnimisatraktsioonid, mis pakuvad rõõmu nii väikestele kui juba suurematele lastele. Vahetus läheduses asuvad veel skatepark, korvpalliplats ja uisuväljak.

Munamägi ei ole looduslikku päritolu, vaid see „tekkis“ siia alles 20. sajandi alguses Mercuriuse bastioni laiali ajamise tulemusena. Kunagi on selle mäe otsas olnud kohvik. Täna on tegemist Pärnu kõige populaarsema kelgumäega või õigem oleks isegi öelda, et rohkem selliseid mägesid Pärnus ei olegi.

Vallikääru mänguväljak

Jalutades Munamäe juurest edasi Vallikääru suunas, leiame sealt Vallikääru mänguväljaku. See kaasaegne mänguväljak sobib mängimiseks ja fantaasiamängudeks igas vanuses lastele. Mänguväljaku keskmes on puidust laeva meenutav mängutorn koos liumäega. Mänguväljakul saab kiikuda, liivakastis mängida ja ronida. Siin leidub fantaasiat arendavaid mänguvahendeid lastele ja olemas on ka istumiskohad ja mõnusad peesitustoolid lastega kaasas olevatele vanematele ja vanavanematele.

Vallikäärus asub Pärnu linna kõige kõrgem purskkaev ja vallikääru ääristavad varjulised pärnaalleed. Lähedal on kuulsad Tallinna Väravad. Tegemist on ainukese 17. sajandist säilinud vallväravaga Baltikumis ja see on ilus koht pildistamiseks nii päeval kui ka õhtusel ajal, mil linnatuled säravad.

Vallikäärus on ka suur amfiteatri moodi kontserdiala, kus toimub palju üritusi ja kontserte.

Vanapargi mänguväljak 

Pärnu kesklinnas peatänavate lähedal asub Pärnu kõige vanem avalik park, kuhu on rajatud Vanapargi mänguväljak. Siin jagub mängulusti ja tegevust kõigile, nii väikestele kui ka juba kooliealistele. Mänguplatsi ala on osaliselt kaetud liivaga, osaliselt kooremultšiga. Olemas on kiiged, karussellid ja parajalt kõrge turnimisala. Vanapargi roheluses on kogu perega mõnus aega veeta. Vanapargi kasuks räägib see, et mänguväljak asub osaliselt pargipuude all, nii leiab siit mõnusat jahutust ka kuumal suvepäeval ja lapsel ei hakka mängides liiga palav.

Park asub Kuninga tänava põhikooli läheduses, Vanapargi ja Karja tänavaga piirneval alal, mis on vaid 3-minutilise jalutuskäigu kaugusel Rüütli tänavast ja Iseseisvuse väljakust. Vanapargist teisele poole 3 minutit jalutades jõuad aga Pärnu turule, kust leiab alati head ja värsket toidukraami, liha, kala, piimatooteid, värsket mett, lilleampleid, maitsetaimi ja palju muudki.

Mänguväljak Pärnu rannas

Kõige populaarsem mänguväljak Pärnus asub otseloomulikult Pärnu rannas. Ranna mänguväljakule võib tulla mängima siis, kui ujumisest ja rannas hullamisest saab isu täis. Samuti võib tulla siia mänguväljakule turnima ja kiikuma igal muul ajal.

Tänu oma suurusele ja mitmekülgsusele on Pärnu ranna mänguväljak saanud lemmik-mängukohaks paljudele peredele. Mänguväljak on täis põnevaid atraktsioone erinevatele vanusegruppidele, mis arendavad lihaseid, ruumitunnetust ja tasakaalu. Siin on liumägi, redelid ronimiseks, kiiged, turnimisrada, liivakastid, vedrukiiged ja vahvad künkad. Mänguväljakul on pehme ja ohutu pinnakate, mille peal on hea kõndida ja hüpata. Mänguväljaku ümber on pikad istumispingid, kus vanematel on hea jalga puhata.

Ranna mänguväljaku keskel ja ümbruses on olemas kioskid, kust saab osta vett, kohvi ja suvel palava ilmaga jäätist. Kui turnimisest ja kiikumisest isu täis, siis võib minna mängima minigolfi, rentida mõne jalgratta või minisõiduki või jalutada lastega üle Ranna puiestee, kus teisel pool teed rannapargi roheluses tervitavad puhkajaid uhked muruelevandid.

Fotode autor: Carolina Kukk

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile