Ühenda sport ja puhkus Pärnus

Pärnu linn ja maakond pakuvad aastaringseid sportimisvõimalusi. Siin saab mugavalt puhkamise ühendada spordiga ning tegevusi jätkub ka neile, kes tahavad lihtsalt värskes õhus aega veeta või spordisündmustele kaasa elada.

Suusatamine

Naudi puhkust ja sporti värskes õhus

Kõige lihtsam spordi ja puhkuse kombineerimise valem eeldab vaid spordijalatsite ja ilmastikule vastava riietuse kaasa haaramist. Pärnus on piisavalt pargiradasid ja kergliiklusteid, et kiire kõnniring või jooksutiir teha. Alustada võid näiteks Rannapargist ja liikuda edasi Pärnu muulide suunas, sealt Pärnu jõe kallastel asuvale Jaansoni rajale ning siis tagasi mere äärde Mai kergliiklusteele.

Kui soovid jõutrenni teha või end niisama venitada, võid peatuse teha mõnes välijõusaalis. Üks neist asub näiteks Rannapargis Tervise hotelli taga. Jõulinnakud leiad veel ka Jaansoni raja äärest Pilli pargist ja Reiu-Raeküla terviseraja äärest.

Lisaks neile võimalustele on spordiharrastajate seas populaarne Pärnust 25 kilomeetri kaugusel asuv Jõulumäe tervisespordikeskus, kus saab looduses matkata, joosta, rattaga sõita, suusatada ja discgolfi mängida. Discgolf on saanud viimastel aastatel populaarseks spordialaks. Peale Jõulumäe discgolfi raja saab seda põnevat spordiala harrastada veel näiteks Pärnus Papiniidu silla kõrval asuval Jõekääru discgolfialal ning Räämal, aga ka Pärnu-Jaagupis, Paikusel, Sindis, Tõstamaal, Valgerannas ja mitmel pool mujal.

Jõulumäe dicgolf
Foto: Jõulumäe Tervisespordikeskus

Tähtsamad spordisündmused Pärnumaal

Igal aastal toimub Pärnus palju erinevaid spordivõistluseid, mis toovad siia lisaks Eesti tippudele ka rahvusvahelisel tasemel võistlejaid.

Näiteks korraldatakse kevadeti Pärnus rahvusvahelist tänavaspordi võistlust Kevad Battles, kuhu kogunevad parimad atleedid ja kohtunikud. Suve jooksul toimuvad Pärnu Aastajooksud.

Väikeste jalgpallisõprade ja nende vanemate seas on kahtlemata üks populaarsemaid suvesündmuseid rahvusvaheline jalgpallifestival Pärnu Summer Cup, mis toob igal aastal Pärnusse kokku osalejaid ja pealtvaatajaid lisaks Eestile ka Lätist, Leedust, Venemaalt ja Soomest.

 Samuti saab rannas suvel kaasa elada Pärnu Rannavolle Festivali raames toimuvatele rannavõrkpalli võistlustele.

Pärnuga seostub tihedalt purjetamine, sest siin on head tingimused veespordialade harrastamiseks. Just Pärnust antakse avapauk juba legendaarseks saanud Muhu Väina regatile, mis on Eesti vanim purjeregatt ja mille raames toimuvad ka Eesti meistrivõistlused avamerepurjetamises Folkboot klassis.

Jõulumäe rattamaraton
Foto: Priidu Saart

Augustikuus toimub Pärnu Rannastaadionil meelelahutuslik ja suurejooneline kergejõustikuõhtu, mis toob pealtvaatajate ette arvukalt Eesti meistrivõistluste medaliomanikke ja naaberriikide atleete ning kus sihikule võetakse Pärnu Rannastaadioni rekordid.

Jooksjate ja tervisekõndijate suursündmuseks on septembri alguses toimuv Kahe Silla Jooks, mille raames toimuvad ka lastejooksud ja ratastoolisõidud. Lisaks leiab septembrikuu spordiürituste kalendrist veel ka Pärnumaa Rattaorienteerumise, mis on mõeldud tervele perele, sõltumata spordivarustuse tasemest ja oskustest. Tegemist on mõnusa ja rahuliku kulgemisega, kus kõige olulisemaks on osavõtt.

Sportlikud tegevused meeskonna väljasõidul

Pärnus korraldatakse palju koolitusi, konverentse ja meeskonnaüritusi, sest siin on head seminari pidamise võimalused ja siia on ka lihtne igast Eestimaa otsast ja tervest Baltikumist kokku sõita.

Pärast tihedat koolituspäeva ja ajurünnakuid saab Pärnus ette võtta mitmesuguseid sportlikke tegevusi, näiteks minna meeskonnaga merele purjetama, surfama või kanuutama. Kui töökollektiivis on inimesi, kellele meeldib autoga sõita, siis üheks ajaveetmisvõimaluseks on ka külastada Porsche ringrada, kus saab mõõtu võtta ringrajasõidus Porsche 911 Carrera S-ga.

Nagu näha, on Pärnu sportimisvõimaluste nimekiri on väga lai. Vaata rohkem ideid, kuidas ühendada sport ja puhkus Pärnus! 

firmaregatt Pärnu Jahtklubi 3
Foto: Pärnu Jahtklubi

Otsi siit

Puhkajale

Konverents

Professionaalile