Eesti turismisektori turismistrateegia 2022-2025 üks eesmärkidest on tuua Eestisse teadlikumad väliskülastajad, kes viibivad Eestis kauem ning tarbivad mitmekesisemalt.
Tootearenduspäev keskendub nii ettevõtja enda toote arendusele, pakkudes sealhulgas valdkonnapõhiseid arutelusid/rühmatöid, kui ka koostöö edendamisele ja sellest tulenevalt koostöövõrgustikul põhineva ning piirkonda iseloomustava turismitoote kontseptsiooni loomisele.
Entusiastlikumatel turismiasjalistel on võimalus osa saada koolituspäevale järgnevast lühikesest arenguprogrammist. Selle eesmärk on aidata väikeettevõtjatel, kellel on motivatsiooni ja huvi, arendada oma olemasolevaid tooteid/teenuseid või luua uusi, mis kõnetaksid välisturisti ning oleks oma olemuselt Eesti mastaabis eristuvad.
Registreerimine on lõppenud ning tootearenduspäev ja arenguprogramm on toimunud.
Milline oli arenguprogrammi tagasiside?
Kasulikkust hinnati 5/5.
Sisu hinnati 5/5.
Korraldust ja asukohta hinnati 5/5.
Küsimuste või huvi korral võta ühendust koordinaatoriga, Pärnu Linnavalitsuse turismiarenduse peaspetsialistiga:
Silva Koemets, silva.koemets@parnu.ee
Toimunud koolituse info:
Koolitusel osaledes rakendub vähese tähtsusega abi. Ettevõtte vähese tähtusega abi vaba jääki saab kontrollida siit. Täpne lõppsumma sõltub osalejate arvust.
Koolitust kaasrahastab Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus. Koolituse läbiviimist rahastab Pärnu Linnavalitsus.
Koolituspartneriks on Turismiturundus OÜ.
Aet Kull on olnud turundusega seotud aastaid, seda õppides, õpetades ja igapäevaselt praktiseerides. Aet hoolitseb igapäevaselt selle eest, et Ettevõtluskõrgkooli Mainor tudengid saaksid turundusalaselt haritud ja vabal ajal renoveerib ühte mõnusat mõisaveskit Mulgimaal, kus on ühendatud ajalooline veskihoone looduse ja kultuuriga.
Pille Laub on disainer, turundaja ja koolitaja. Pillel on üle paarikümne aasta kogemust töötades erinevate projektidega meedia- ja turundusvaldkonnas. Tänasel päeval omandab Pille oma teist magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias sotsiaalse disaini valdkonnas ja õpetab Eesti Ettevõtluskõrgkoolis teeenusedisaini ja tarbijakäitumist.
Kadi Elmeste on ettevõtja, kes on spetsialiseerunud uute turismitoodete ja -teenuste turule toomisele ning ettevõtete koostööle sihtkohtade arendamiseks. Igapäevaselt tegutseb Kadi turunduse ja strateegilise nõustamise valdkonnas – seda igapäevaselt praktiseerides, turismitudengitele õpetades ning samal ajal ka ise pidevalt juurde õppides.
Tootearenduspäev piirkonna turismiasjalistele
Aeg: 18. september kell 10:00 – 15:00
Asukoht: Metsaluige Turismitalu
Teemad:
– Oma ärimudeli ja teenuse arendamine
– Oma teenuse/toote unikaalse müügiargumendi väljaselgitamine
– Piirkonna unikaalsete teenuste ja koostöövõimaluste arendamine
Koolitaja Aet Kull
Päevakava:
9:45 – 10:00 saabumine
10:00 -11:30 koolitus
11:30-11:45 kohvipaus
11:45-13:00 koolitus
13:00-14:00 lõuna
14:00-15:00 koolitus
Keda ootame? Turismisektori väikeettevõtjad, kes pakuvad eelistatult kultuuri-, toidu- ja looduselamusi. Tootearenduspäevale on oodatud kuni 16 ettevõtjat.
Osalemistasu on 20€+km, millega kaetakse toitlustuskulud (kohvipaus ja toekas lõuna).
Mis saab edasi?
Edasi on turismiasjalistel võimalus osaleda koolituspäevale järgnevast lühikesest arenguprogrammist. Programmi eesmärk on aidata väikeettevõtjatel, kellel on motivatsiooni ja huvi, arendada oma olemasolevaid tooteid/teenuseid või luua uusi, mis kõnetaksid välisturisti ning oleks oma olemuselt Eesti mastaabis eristuvad.
Arenguprogrammi kava:
- 2. oktoober – Arenguprogrammi 1. koolituspäeva:
Kogemusest elamuseks! Koolitaja: Pille Laub
Teemad: Sissejuhatus teenusedisaini ja disainmõtlemise maailma. Disain kui strateegiline tööriist. Võimalused ja väljakutsed: Ideest teenuse ja tooteni. Kliendikeskne kultuur, kliendiuuringud, tervikliku klienditeekonna arendamine. Praktiline töötuba, kus õpime tundma ja rakendama teenusedisaini meetodeid (persoonad, empaatiakaart, klienditeekond). - 16. oktoober – Arenguprogrammi 2. koolituspäev:
Uue teenuse turule toomine. Koolitaja: Kadi Elmeste
Teemad: Milline strateegia valida välisturule jõudmiseks? Müügi- ja turundustegevused välisturgudele. Sobivate turunduskanalite valik. Ristturundus teiste piirkonna ettevõtjatega. Müügi- ja turundusplaani koostamine selle aasta lõpuni. - Virtuaalsed kohtumised novembris ja detsembris
- Koolituse asukohad täpsustamisel