ÜLE NOATERA / Endla teater

Endla teater, Keskväljak 1, Pärnu
Vaata kaardil

Ajad ja hinnad

14.12.24

19:00 - 21:30
Min 19.90€
Max 26.50€

Kuidas sinu perekond majanduskriisi üle elab?

Aga veeuputuse? Või jääaja?

Katku? Sõja?

See lugu, mida te täna kogete, saab alguse ühes kenas ja mugavas eeslinnamajakeses, kus oma täiuslikku elu elavad härra ja proua Antrobus, nende kaks last ja teenijanna. Käes on augusti keskpaik ning on aasta kõige külmem päev. Koerad külmuvad kõnnitee külge kinni, toit on otsas ja hiiglaslik jääliustik liigub Antrobuste kauni kodu poole. Kogu maailm on pahupidi ja tundub, et lõpp on lähedal.

Kuid härra ja proua Antrobus ei lase sellisel pisikesel ebameeldivusel oma õnne segada, sest nemad saavad alati hakkama. On alati saanud. Oma viie tuhande aastase abielu jooksul on Antrobused silmitsi seisnud nii veeuputuste, võrgutamiste, sõdade, majanduskriiside kui katkudega ja ikka ja alati pääsenud. Kuidas?

Üle noatera.

Thornton Wilderi Pulitzeri draamapreemia võitnud komöödia „Üle noatera“ on ajatu allegooria inimkonna vastupidavusest, relvitukstegevast optimismist ning oskusest kohaneda, ellu jääda ja selle kõige käigus ka enese üle naerda.


Lavastaja: Tiit Palu 

Autor: Thornton Wilder

kunstnik ja kostüümikunstnik: Iir Hermeliin (külaline)

tõlkija: Kalle Hein

valguskunstnik: Margus Vaigur

muusikaline kujundaja: Feliks Kütt

osades :Carita Vaikjärv, Andrus Vaarik, Priit Loog, Sten Karpov, Tambet Seling,

Kati Ong, Fatme Helge Leevald, Piret Laurimaa, (külalisena), Astra Irene SusiEsietendus 19. oktoobril 2024 Suures saalis